Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló tabletta?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés

fogamzásgátló tablettát a gyógyszertárban csak receptre adnak ki? és melyik a legjobb fajta?

rosmanban lehet kapni ,vagy más drogériában? 15/L


2012. máj. 1. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak patikában és csak receptre.

15 évesen ne szedj tablettát, ha mindenképpen szexelni akarsz, akkor óvszert használj.

Ha mindenképpen tabit akarsz (amit még egyszer mondom, nagyon nem javaslok), akkor orvoshoz menj...

2012. máj. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
gumit használunk de a biztonság kedvéért mindkettőt szeretném használni.
2012. máj. 1. 23:36
 3/4 anonim ***** válasza:

1. ahogy már előttem írták: orvos írja fel, 18 éven alulinak szülői beleegyezéssel.

2. 15 évesen még fejlődik a szervezeted, lehet h olyannyira beleavatkozik a fejlődésedbe, hogy az maradandó kárt okoz..

pl.: mentruációs zavarok miután leálltál vele: fél évig nem menstruálsz, utána kb 2 napot, vagy 1 hónapot folyamatosan, de lehet h fogsz havonta csak 2 heteket. rosszabb esetben sose indul be újra az ovulációd(google.hu)

3. ha nem pontos a menszeszed akkor meg végképp ne szedj, mert akkor közel 100%os eséllyel, sosem fog helyrejönni a mensid.

4. gyógyszerérzékenység, visszér és még 1-2 betegség esetében, ami anyánál-apánál-mamánál-papánál előfordult, nem szabad szedni.



Egyébként, én Dienille-t szedek már lassan 7 hónapja. A 18. szülinapom előtt kezdtem 1 hónappal.

A mensim már 12 éves korom óta normális volt. A családban sem voltak olyan betegségek, amik miatt ne szedhetném.


Várj még vele 2 évet legalább, de a te döntésed.



Am. van egy komment valamelyik hasonló kérdésnél.. Egyik lány kb annyi idősen kezdte szedni mint te, de ő azért mert úszott versenyszerűen, doki ajánlotta neki. 18 éves korára meg le kellett vele állnia, annyira tönkretette őt, majdnem meddő lett.


Szerintem nem ajánlatos még ennyi idősen bogyózni..

2012. máj. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt személyre szólóan választja ki az orvos, megvizsgál, és elmagyarázza, hogyan kell szedni. Szedhetsz 15 évesen is, ha az orvos javasolja. Ha már szeded, nem lesz szükség az óvszerre, kivéve, ha nem tartós partnered van.
2012. máj. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!