Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A lány nem akart "veszíteni",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lány nem akart "veszíteni", a fiú pedig meghalt. Miért vagytok ilyenek?

Figyelt kérdés

egy nekem fontos személy meghalt, mert egy lány "nem akart veszíteni".

a fiú csinált egy hülyeséget, így a lány elhagyta, kamuzott valamit...

a fiú nagyon kikészült, nagyon sok mindennel, hónapokon keresztül próbálta jóvá tenni a hibát, voltaképp a vége fele már csak annyit szeretett volna, hogy a lány megbocsásson neki, és legalább maradjanak, ha nem is közeli, de barátok, mert sokat jelentett neki a lány.

a lány nem hagyta, nem engedte, folyamatosan alázgatta.

a fiú végül egyszer felhívta az éjszaka közepén, hogy csak tényleg annyit akar, hogy végre bocsásson meg neki, és beszéljenek néha-néha.

a lány azt mondta, hogy nem, és nem is fog soha.

a fiú másnap meghalt, öngyilkos lett, a búcsúlevelében leírta, hogy soha senki nem volt még neki úgy fontos, mint ez a lány, és nem bírt úgy élni, hogy nem bocsát meg neki.

erre a lánytól, mikor később megkérdezték, miért nem bocsátott meg neki, miért nem lehetett, mikor már annyira megbánta a srác, teljesen tönkrement...

mit válaszolt a lány? na mit? mert úgy érezte, hogy ha megbocsát a srácnak, veszít... és ő nem akart veszíteni... érted? azért hal meg egy ember, mert a másik "nem akar veszíteni" (ami ráadásul nem hiszem, hogy "vesztés" lett volna, hiszen nem ÚJRA JÁRTAK VOLNA, hanem barátok lettek volna)!!!

én.. nem értem az embereket, miért ilyen önzőek?

hogy a sz@rban lehetnek ennyire önzőek, hogy egy ember életét kockáztatják, csak hogy "ne veszítsenek"...

mit tennétek most az én helyemben? ne tudjátok meg, mit tennk most vele...


2012. máj. 11. 20:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A srác vagy nagyon hülye, vagy nagyon okos volt. Ha előbbi, akkor gratulálni tudok Neki, hogy egy nő miatt eldobta az életét, ha utóbbi.. akkor szép kifogást talált rá.
2012. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért az öngyilkosság sem a legnyerőbb módszer, ez, és az ezzel való fenyegetés eléggé lelki terror kategória.
2012. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy nem tudom sajnálni az öngyilkosokat. Ha valaki más hibájából hal meg, az engem is felháborít, de itt ebben az esetben nem úgy látom, hogy a lány hibája lett volna, egyszerűen a fiú volt gyenge, nem tudott továbblépni...
2012. máj. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú történet, de azért szerintem egy normális ember nem gondolja, hogy vki azért öngyilkos lesz, mert nem bocsát meg neki.
2012. máj. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Most nem azért, de a srác minek lett öngyilkos? ja, hogy az a könnyebb megoldás, hát persze, elfutni az élet elöl, és nem megoldani. Ennyire erővel feltehetnéd a kérdést, hogy az emberek, miért mindig az egyszerűbb utat választják. Hát igen, nagy csalódás ér, sokkal könnyebb eldobni az életed, mint felállni a földről. Ezzel most nem a csajt akarom védeni ne érts engem félre, és sajnálom a barátodat tényleg. Amúgy, nem tudom, miért nem bocsájtott meg neki a lány kicsit, számtalan ilyen eset van, de ezért a csaj sem hibáztatható, szerintem. Persze, még fiatal vagyok, sok mindent nem látok még át teljesen, lehet hogy a fele hülyeség volt amit leírtam. Lényeg, hogy a csajnak nem kellet volna ilyen önfejűnek lennie, de a srácnak sem kellet volna eldobnia az életet egy h*lye p*csa miatt.


18/f

2012. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad le, hogy te ki vagy TE ebben a történetben.(Nem kérdezem, hogy mi volt az a dolog.amiben a srác hibázott,bár nagyon érdekelne, de gondolom leírtad volna,ha akarod).

Egyébként én nagyon sajnálom a lányt, valószínűleg egész életében furdalni fogja a lelkiismerete.A srác ráhárította az öngyilkosságának a felelősségét.Szerintem ez önző és gyáva dolog.

Bocsánat, hogy ezt írom egy számodra fontos emberről, de szerintem a fiú sem szeretett volna "veszíteni" és végül is övé lett az utolsó szó.

2012. máj. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sajnálom!

A helyet az, hogy mindkét fél rendkívül önző módon viselkedett, a lány, mert nem bocsátott meg, bár azért kíváncsi lennék mit csinált a srác, a fiú pedig, mert nem csak nyilvánvaló okból lett öngyilkos, de még levelet is írt, amiben kvázi a lányt nevezi meg felelősnek, ezzel megnyomorítva annak az életét, elvégre azzal a tudattal kell tovább élnie, hogy felelős magát egy ember haláláért.


A vége az, hogy mindkét fél önző volt és rossz döntést hozott, de a fiú klasszisokkal nagyobbat, mivel a végzetesnek bizonyuló rossz döntést ő hozta meg. A lányt nem akarom védeni, de a maximum bűn, amit ráterhelhetünk, hogy barom volt, a fiú viszont öngyilkos.


20/F

2012. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Barátságra sem jó akárki, csak az, akiben megbízik az ember.
2012. máj. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
39%
Te annyit tehetsz h őrzöd a barátod emlékét, a lány pedig előbb utóbb olyan lelkifurdalással fog küszködni, hogy soha az életben nem jön ki belőle.
2012. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
nem nagyon tudok most válaszolni, utolsónak: hát aki képes volt a "nem akarok veszíteni" dologért megkockáztatni ezt, annak nem hiszem, hogy van lelkiismeretfurdalása.
2012. máj. 11. 21:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!