Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző lennék a lentiek alapján?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző lennék a lentiek alapján?

Figyelt kérdés

Mivel elég kommunikatív ember vagyok, így a barátkozással az utóbbi időben nincs problémám. Jelen pillanatban is több személlyel tartom a kapcsolatot, élőben és neten egyaránt. Viszont... Nem mondom, hogy sajnálom tőlük a boldogságot, mivel örülök neki, hogy jól alakul az életük, de valamennyire irigy vagyok arra, hogy nekik megadatik minden, harmonikus párkapcsolat, jó anyagi háttér, temérdek hobbi és lehetőség a ranglistán való felfelé kapaszkodáshoz. Pedig onnan indultak, mint én. A semmiből. Na most, nem is ezzel van a baj. Hanem hogy ők naponta lenyomják nekem a műsort, hogy számukra így tökéletes, úgy hiper-szuper és fogjam fel pozitívan a helyzetem - ami rendkívül sz*r. Régóta beteg vagyok, anyagi helyzetem miatt nemhogy egy koncertre, jóformán a boltba sem tudok menni. Az ismerősök, ha hívnak (amúgy nem szokásuk), szégyellek megjelenni, mert még egy italra sem tudnék egy nőt meghívni, ha arra kerülne a sor. Pályakezdőként a lehetőségeim ebben az országban konvergálnak a nullához. Sima érettségivel meg pláne. Így azért elég rossz meghallgatni az ömlengésük naponta. Mert ez másról nem szól...


És akkor a kapcsolat az előző bekezdéssel: ha nekem van szükségem valakire, akkor természetesen senki sincs mellettem. Nem csak anyagilag értem, hanem mondjuk egy normálisat beszélgetni sem tudtam 4-5 éve senkivel, mert mindig csak a mások cukormázas életébe való betekintésben lehet részem. Nekem nincs problémám, csak nekik, világos. Egy bizonyos szintig oké, de naponta, 5-6 embertől...


Szóval, érdekes egy helyzet, nem tudom, hogy mit gondoljak magamról, vagy akár róluk...


Tűnjek el egy időre és elmúlik ez bennem, vagy...?



2012. máj. 17. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ők ezt nem így fogják fel. Szóval nem kérkedésnek szánják, és észre sem veszik, hogy rosszul esik. De valahol már boncolgattam, hogy idősebb korban a barátok között lesz egy szakadék, ha nekik/neked több/kevesebb pénzed van, mint a másiknak, és nem tudtok azonos színvonalat megütni. Ez jóformán elkerülhetetlen. Lehet, hogy meg kéne próbálnod néha olyan emberekkel barátkozni, akik hasonló életkörülmények között élnek, már csak azért is, mert jobban megértenek.
2012. máj. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ők is hasonló körülmények között nőttek fel, csak valahogy megtalálták a kulcsot a kincses ládához.


Ha meg valahol elkezdek beszélgetni valakivel, pár mondat, vagy külső alapján nem tudom besorolni, hogy hova tartozik.

2012. máj. 17. 23:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint... akkor ismertem meg őket, amikor még nem voltak ilyenek.
2012. máj. 17. 23:41
 4/8 jin ***** válasza:
Nem vagy önző engem is idegesit már!15f
2012. máj. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, mégis önző vagy. Most neked régóta stagnál a helyzeted a mélyponton, akkor minden barátod depizzen be és titkolja el előled, hogy egészséges, jól keres, jó a párkapcsolata, vagy mit vársz tőlük? De bárhogy is, ha dicsekvésnek érzed azt, hogy mesélnek magukról, akkor tényleg jót tenne neked, ha eltávolodnál ezektől az emberektől, bár tökmindegy, mert magaddal, a saját életeddel van bajod, nem a barátaid sikere a probléma.
2012. máj. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ők dicsekednek. Én csak annyit várok el tőlük, hogy hallgassanak meg/értsenek meg, mint régen...
2012. máj. 18. 00:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Azok alapján amit leírtál kicsit mintha meg lennél keseredve... Lehet tényleg jó lenne hanyagolni ezeket az embereket amíg kicsit pozitívabban látod a helyzeted! De azt ne felejtsd el, mikor ezeket az embereket hallgatod,h valószínűleg sok nehézséggel járt mire odajutottak ahol most vannak, valamint,h sehol sem fenékig tejfel az élet! Kicsit láss a dolgok mögé, mert lehet szemétség de engem is megnyugtat mikor olyan emberekről tudom meg,h problémáik vannak akikről azt gondolom tökéletes életet élnek!

De a legfontosabb amit tenni tudsz, h Te elkezded önmagadat értékelni!!!!

2012. máj. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 jin ***** válasza:
2012. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!