Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt elviselni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet ezt elviselni? Álmaim nője nem lehet az enyém.

Figyelt kérdés
12 éve vagyok házas, 2 gyermekünk van. Sajnos a házasságom nem úgy sikerült, ahogy elterveztem, a feleségem eléggé magának való és a szex sem az igazi vele (túlságosan visszafogott). Kifelé tökéletes életet élünk, de mindennaposak a veszekedések, viták. Úgy egy éve megismertem egy hölgyet, munkakapcsolat révén, de részben a baráti társaságunk is közös. Nagyon jókat beszélgettünk, és minél inkább megismertem, annál jobban vonzódtam hozzá. Mint kiderült, ő épp válik a férjétől. És hát a vonzalom kölcsönös. Nem akartam egy hirtelen fellángolás miatt kockára tenni a családomat, ezért megbeszéltük, hogy nem lesz több köztünk. De sajnos már hónapok óta epekedem utána. Minél jobban megismerem, annál inkább azt érzem, hogy számomra Ő az Igazi. Mindenben olyan, amilyen nőre egész életemben vágytam! De a családomat nem tudnám otthagyni, és beleőrülök ebbe a helyzetbe. Mi lesz, ha elválik, és látni fogom, hogy boldog mással? Nem vagyunk napi kapcsolatban, de sokszor összefutunk munka miatt vagy a közös társaságban. Mi a csudát lehet ilyen helyzetben tenni?
2012. jún. 2. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hidd el, ha összeházasodnál vele, pikk-pakk kiderülne, hogy neki is vannak hibái. Talán még súlyosabbak is, mint amilyenek a feleségednek.


Nagyon szimpatikus egyébként nekem a felelős magatartásod, hogy nem akarod a családod otthagyni. Ha szeretnél javítani a helyzeten, akkor ajánlom neked, hogy olvasd el ezt a könyvet:

[link]


Kicsit vastag és ocsmány a borítója, van benne egy-két hülyeség, de én nagyon sokat tanultam belőle. Jó a szerzők humora, élvezhető az olvasása. A páromnak is kölcsönadtam, egy csomó dologról konkrétan megkérdezte tőlem, hogy ez meg ez tényleg így van-e. De tényleg úgy van :)

2012. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Talán felnőtt fejjel végig kellene gondolnod, hogy a házasság és a családalapítás nem (csak) arról szól, hogy teljes legyen a kirakód. Vállaltad a család nyújtotta örömöket, életcélt kaptál. Most már nincs olyan, hogy te. Most már csak a család van, főleg a gyerekeid. Neked kell meghozni az áldozatokat értük, és nem fordítva. Nem váratod el, hogy a gyerekek egy szétesett családban nőjenek, csak hogy te felhőtlenül boldog lehess. Próbáld meg a házasságodat rendezni legalább olyan mértékig, hogy partnerek legyetek a feleségeddel a gyerekek felnevelésében, és az otthoni légkör legalább barátságos legyen, ha már egyszer kettőtök között kihűlt a láng.

Az élet nem habostorta!

2012. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Denisa Wry válasza:
Mindenképpen végig kell gondolnod mit szeretnél. Például írj két felsorolást az egyikben azok szerepeljenek, hogy miért maradnál a családoddal a másikon, hogy miért lennél a másik nővel. A kérdésben az is fontos, hogy mennyi idősek a gyermekeid, mert őket is figyelembe kell venni. Ha nagyobbak bizonyára le lehet ülni velük megbeszélni a dolgokat. Másik opció, hogy beszélned kell a feleségeddel, higgadtan. El kell mondanotok a problémákat, de mindenki azt mondja, ami neki nem jó. Ne a egymást hibáztassátok!!! Ha sikerül megbeszélni a dolgokat és változásokat tapasztalsz akkor azokkal a választ is megkapod.Abba is bele kell gondolni, hogy a feleséged szült neked 2 gyereket és 12 éve melletted áll. Ő is neked adta az életét, mint te neki. A válás pedig rengeteg bajt és bosszúságot is okoz. Az embernek nem mindig jön össze minden, de ami van azt jóvá lehet tenni! Burkoltan megérdeklődheted a feleségedtől ő mit gondol a házasságotokról. Ha pedig elváltok, a gyerekek még mindig látogathatnak ill. te is őket. Manapság rengetegen elválnak.
2012. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Te valószínűleg azért jóval idősebb vagy nálam. De én is hasonló helyzetben vagyok, mármint nincs családom bármi, de tetszik egy lány, és el se tudom képzelni mit teszek ha nem sikerül, ő nem szeret és magamra maradok.


Ő az első lány akit szeretek, és minden tök jó meg stb., csak nem tudom kibírni még a gondolatot se, ha összejönne valaki mással hááát, épp azon filóztam, hogy "áháá szóval ilyen érzés" (a szerelem meg stb), hogy mások HOGY képesek így tovább élni vagy egyáltalán létezni.!!


Ugg.h...

2012. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Denisa Wry:


Szerintem ennél bonyolultabb a dolog, hogy csak leüljön és készítsen két listát. Ha csak az ő sorsáról lenne szó, valami ilyesmit kéne tenni. De itt a gyerekek érdeke a legfontosabb, pontosabban én úgy vélem, hogy csak az ő érdekük a fontos, minden mást ez alá kell rendelni. Egyébként ez is egy oka a sok válásnak, hogy az emberekkel elhitetik, hogy igenis ilyen helyzetben joguk van a saját boldogságukat kergetni, nem törődve a felelősséggel... Ezt az "egyén mindenek felett" gondolkozás sajnos korunk rákfenéje.

A helyzet, amit a kérdező vázol, gyakori ma is, régen is. Csak régen, ha valaki emiatt elfordult a családjától, kiutálta minden ismerős.

2012. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Higgyétek el, én már hónapokkal ezelőtt eljutottam ide racionálisan. De ha a Nő a közelemben van, egyszerűen remegek. Tudom, hogy vannak hibái, de az alapján, amit tudok róla (és elég sokat tudok) ideális partner lenne számomra.

A feleségemmel is megpróbáltuk már rendezni a dolgainkat, de az az érzésem, hogy csak nekem fontos. Ő letudja annyival, hogy ő ilyen, fogadjam el és kész.

Bár soha ne találkoztam volna ezzel a Nővel, teljesen felforgatta az életemet! Addig is tudtam, hogy nincs rendben a házasságom, de elviseltem. Amióta Ő van, már tudom, hogy milyen lehetne. :(

2012. jún. 2. 20:16
 7/15 A kérdező kommentje:

Na igen, ezért sem válnék. Hát milyen apa lennék, ha egy nő miatt...

Az más kérdés, hogy a házasságom már azelőtt se volt túl jó, hogy a nő felbukkant, de kifelé nem mutattuk. A gyerekek meg... hát nem tudom, hogy nekik mennyire jó ez a mindennapos veszekedés, amit minden áldott nap el kell viselniük. És nem rajtam múlik sajnos, hanem a feleségem és az anyósom kötnek bele mindenbe, amit csinálok. Pedig napi 18 órában húzom az igát egyedül, és egy cseppnyi figyelmet, törődést sem kapok cserébe.

Persze, értem én, hogy ez nem rólam szól és sokan élnek így. Elviseltem eddig is, elviselem ezután is, a gyerekeimért, mert nekem ők a legfontosabbak.

2012. jún. 2. 20:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy a veszekedést, főleg a gyerekek előtt minimumra kell tekerni. Le kell ülni és megbeszélni, hogy ha el is múltak az érzések, együtt kell létezni, és van egy közös cél, amiben partnernek kell lennetek: a gyereknevelés.


Az új nőre is próbálj racionálisan gondolni. Lehet, hogy csak a hirtelen jött vonzalom miatt képzeled vele tökéletesnek az életet. Lehet, hogy gondolatban felruházod sok olyan pozitív tulajdonsággal, amivel nem rendelkezik, stb.

2012. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A nő viszonozza az érzéseid?

Ez nehéz helyzet. Én ugyan még nem vagyok házas, de megpróbálom átérezni a helyzeted.

Sajnos a szerelem nem válogat, és nem nézi, hogy van e feleség, gyerek stb. A szív bolond.

Próbálj meg másik munkahelyet keresni, és kerüld el azt a nőt.

Bár az is igaz, hogyha állandóan veszekedtek, azzal lehet többet ártotok a gyerekeknek, mintha elválnátok, és mindketten boldogan várnátok, hogy veletek legyenek. De ez a legvégső eset.

Idézzétek föl, hogy annak idején mit szerettél a feleségedben, milyen volt az első randi, az esküvő, vagy amikor a gyerekek megszülettek... Lehet ez segít majd, hogy újra beleszeress.

2012. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Persze, próbálom én kerülni a veszekedéseket, de lassan már nincs is kedvem hazamenni, ha veszekszünk, ha nem, mert olyan a légkör.


A nőt igyekszem racionálisan nézni, de van egy csomó olyan tulajdonsága, amit eddig még soha nem találtam meg másban. Pl. nagyon őszinte, nyílt, soha nem játszik szerepet, mindig önmagát adja. És nem csak én látom így, hanem a társaságunk is.

Sajnos úgy tűnik, viszonozza az érzéseimet, legalábbis egyértelműen vonzódik hozzám. Így még nehezebb. :(

2012. jún. 2. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!