Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy a gyanúm, hogy a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy a gyanúm, hogy a barátnőm tőlem kapta el 3-szor is a herpeszt, de nekem még nem volt. Mit tudnék tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

3-szor találkoztunk, 1-2 hetes különbségekkel és eddig minden találkozás után 3 napra jelent meg a herpesz a száján. Nekem még nem volt herpeszem és teljesen tünetmentes vagyok. Eleinte azt hittük, hogy kajától van, de most már mi is másra gondolunk. Ő kapott rá valami krémet. Én mit tudnék tenni, hogy ne legyen ez? Valami javaslat?


Arra gondoltunk még, hogy elmennénk együtt bőrgyógyászhoz


2012. jún. 4. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
A herpesz azoknál szokott többször megjelenni akiben benne van a herpeszt okozó vírus. Ezeknél az embereknél hónaponta, v 2 hetente is megjelenhet. Egy ismerősöm elment orvoshoz és injekciót kellett kapjon fél évig nem tudom hány naponta és csak úgy tűnt el a vírus. Egyébként nem ragályos csak kellemetlen ha folyton kijön.
2012. jún. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Előttem nem volt herpesze, csak 2-3 évente jelent meg. Most meg mióta együtt vagyunk, szinte mindig.
2012. jún. 4. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy Dottore is megmondta az előző kérdésednél: szinte mindenkiben megvan a herpeszvírus, sokan már az anyaméhben elkapják az édesanyjuktól. Az, hogy panaszt okoz vagy sem, az immunrendszer erősségétől függ.

(ezzel együtt Tőled is kaphatta, akárki lehet hordozó és terjesztő, anélkül, hogy tudna róla)

2012. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez csak a véletlen műve. ha hordoznád a vírust rajtad is kijönne. egyszerűen arról van szó hogy nagyjából azonos időben kapta el a fertőzést és jött össze veled
2012. jún. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha előtte már volt herpesze akár 2-3 évente is, akkor nem tőled kapta el, csak véletlen, hogy akkor jött ki. Elvileg bizonyos élethelyzetekben jobba kijön, pl. ha valaki stresszes, izgul, meglepi éri, lehet tényleg a találkozó váltotta ki? :)

Én tuti a barátomtól kaptam el, előtte soha nem volt herpeszem, mióta vele vagyok, azóta viszont havonta kijön. Ő pedig mesélte, hogy kicsi kora óta rendszeresen van neki.

2012. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha neked még nem volt, akkor inkább fordítva áll a helyzet, te kaphatod el tőle.

Nekem ritkán jön ki (évi 1x, max 2x) de ha nagyobb stressz ér, akár pozitív stressz, akkor tuti kijön, sajna ez párkapcsolatoknál is érvényes. Legalábbis nekem szinte mindig kijön, ha összejövök valakivel, akire nagyon vágyom.:) Persze baromi kellemetlen, szóval lehetőleg ne csókolózzatok és szájjal ne kényeztessen, mert simán tovább adhatja neked.

Tünetmentes időszakban kenegesse a száját a barátnőd valami jó ajakbalzsammal, mert a herpeszt az is kihozhatja, ha kicsit kiszáradnak az ajkak, és főleg ha sokat csókolóztok, még jobban kiszáradhat, és ha kireped egy picit, máris ott a herpesz.

2012. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkoromba jött ki először, nem tudom honnan kaphattam, mert családban csak nekem volt. Azóta rendszeresen kijön. Van, hogy csak évente, de volt, hogy minden hónapban.


Elvileg tünetmentes időszakban is üríthet az ember vírust, de nem kaphatta el tőled, ha már előtte is volt neki, ráadásul szinte mindenkiben megfordul a vírus, csak valakinek sosem jön ki.


Akkor jelenik meg ha az immunrendszer valamiért legyengül, menstruáció, stressz, egyéb fertőzés, vagy csak szimplán iszol valaki után egy pohárból, sőt valakinek egy jó kajálás vagy egy jó sz.opás után is kijön.


Én inkább ilyenekre gyanakodnék. Nem bírja a nyáladat, vagy egyéb testnedveidet.

2012. jún. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!