Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit tegyek egy ilyen kapcsolatban? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

20éves fiú vagyok, már 3éve együttvagyunk a bnőmmel. Neki suli miatt társadalmi beilleszkedési problémái vannak pszichés alapon, és ezmiatt nagyon feszült mindig. Otthon náluk a szülei miatt (minden apró dolog miatt OK NÉLKÜL leteremtik) és a testvére meg állandóan elle van, közös szobában nemengedi hogy pl az ablakon kinézzen meg ilyenek, állandóan kötekedik stb.. és ez bnőmnek persze rosszulesik de rosszabbul mint egy átlag embernek, sokkal komolyabban vesz apró dolgokat is mint ahogy kellene. Én már milliószor mondtam és bátorítottam hogy nemkell vele foglalkozni meg ittvagyok énis aki segít de nembir rajtuk túllépni és megis értem. a pszichiáter aztmondta környezetváltozásra van szükség mert itthon feszült és a családja sem tudja megteremteni azt a hangulatot ahol nincs ennyi ellenségeskedés.. pl aztmondják h a gyerekek csak teher és kész... megértem hogy kiborul. rettentően feszült mostanában ,és olyan szintre jutottunk hogy a kapcsolatunk is veszélybe került. én 'jótakarván' mondtam hogy megpróbálom megteremteni a körny.változást de nagyon nehéz diákként albérletre-rezsire meg miegymásra pénzt összeszedni. ez úgylenne jó hamár végeztem a sulival és dolgoznék. de megpróbáltam legalább tenni, spórolni ,hátha! de nemjött be és sorozatosan csalódtunk ezek terén,és már kettőnk közt csattan az egész feszültség, mert mi balhézunk ezek miatt.ráadás annyira zavarja minden, amit persze nem akar, hogy hamár megyek akkor semmi sem megy neki, mert ugye rám is figyelnie kell, eztmondja. hiába nemzavarom akkoris.. és nekem ez persze rosszul esik, segíteni akarok de rosszul sül el. és már ilyen se veled se nélküled helyzet van,mert ha nemvagyok ott az a baj, ha ottvagyok megyek szeretettel az a baj,és balhézás lesz belőle.. szóval nemtudom mit tegyek, mert hozzánk nemhozhatom ki ( szüleim miatt) náluk megint nemlehet, és megoldás tényleg egy más hely lenne de rettentő nehéz úgy hogy már itt lassan a kapcsink megy tönkre ezek a viták miatt... és sokszor ok nélkül kapok olyanokat amiket úgyérzem hogy nemkellene, pl mennek nyaralni és hogy jöjjek el,mondtam persze megyek, de utána párperc múlva aztmondja lehet jobblenne ha nem mennék mert úgyis csak zavarjuk egymást... és igy hogy segitsek mikor se ez se az nemjó neki... ??? ilyenkor mit tennétek? már lassan ott tartottunk 2napi gyötrődés után hogy az ideg beszélt mindkettőnkből, és már majdnem szakítás lett a vége.

De tegyük fel ha otthagyom, több ideje lesz magára úgymond, DE olyanokat mond h öngyilkos lesz, meg ilyenek..

ha pedig maradok akkor lehet a saját életem is tönkremegy mert énis megváltozok bármennyire is nemakarom. szeretem de igy mindketten rámegyünk erre, mert ha nembirom elvinni onnét akkor náluk abban a környezetben lehetetlen együtt lenni.

Mikor viták vannak pl otthon felidegesítik,és még őis szól ezt azt amivel engemis megbánt, és mindenkivel összekap, volt rá példa h kiakart ugrani meg ilyenek, akkor én hoztam vissza, de újabban az idegtől összeesik... és ha otthagyom és kárt tesz magában, talán öngyilkos lessz? hameg maradok vele akkor lehet folytatódik ez a sok probléma és csak belegabalyodunk...

Próbálok segiteni de egyszerüen annyira elfajult a helyzet...

Nemtudom már mit tegyek, pszichológusnál jártunk SEMMI. volt ezelőtt is iylenek miatt kórházban szegeden de most megint nagyon rossz helyzetben van...

és sehogy sem birom a kedvét visszahozni :S olyan nehéz ez az egész.

és mindig az ő fejével is gondolkodom ha én nemlennék neki akkor jobb napokon annyit se tudnánk megbeszélni mint idáig.. és akkor nemlenne aki eddigis bátorítja vagy vmi... Én törődöm azzal is hogy utána mi lenne vele.. mert nem akarom hogy szakítás miatt vessen véget az életének..

Köszönöm annak aki végigolvasta és válaszol, elmondja a véleményét !!!



2012. júl. 29. 22:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%
Nem jutottam végig. Addig olvastam, hogy megpróbálnád megteremteni a barátnődnek a környezetváltozást. Csodállak, hogy ezek mellett is kitartasz mellette. Komolyan mondom gratulálok, mert mostanában kevés ilyen érző szívű fickót láttam!
2012. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Ez tényleg patt helyzet. Mi már úgyse tudunk olyanokat mondani, hogy legyél megértőbb, meg figyelj rá jobban.Úgyis próbálod kimenteni úgymond.

A te életed is rámehet tényleg, mivel fiatal vagy, és nem ezt kéne kapnod egy kapcsolattól. Én meg tudom ezt érteni, nálam itthon se jobb a helyzet, és a barátom szintén ilyen odaadó mint te. De magamról tudom, hogy hiába a kedves szavak, mikor ha elmegy innen a barátom, folytatódik tovább minden, és jobb dolognak tűnik, ha én eltűnnék a világról, így őt is megkímélném magamtól...

De ez se megoldás persze.

Azt mondom, h nem sok van hátra, és kapnál valahol munkát majd, akkor lassan építsétek a közös életeteket, mert ez tűnik a legésszerűbbnek. Tény, hogy élete végéig ilyen harcimorci lesz, meg hirtelen haragú, de sokkal; de sokkal jobb lesz majd, és az biztos h értékelni az életben ugyanúgy mint most, téged fog a legjobban. Innentől rajtad álla döntés, hogy még talán kibírod ezt, és reménykedsz h nem sok van hátra, vagy hagyod. A lelkiismereteden meg ne száradjon ha butaságot csinál. A családja hajszolta bele, nem pedig te, de remélem nem lesz olyan buta mint anno én..(:

2012. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Dobd ki, ez egy mérgező kapcsolat, és az ilyen embert az élteti, aki "segíteni" akarsz rajta. Jobban jársz egy mentálisan/önértékelésileg egészséges lánnyal.
2012. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, próbálok maximálisan kitartó,megértő lenni és kiállni ezek mellett. viszont a határidő (ez év augusztus) lejárt hogy addig menjünk el onnan. nekem van még 1 évem a suliból igy azt egy munka miatt (ha lenne is) nemlenne célszerü otthagyni :/

a másik meg hogy tényleg fontos nekem és látom a vitázások után azt a szerető lányt aki tud ő lenni. Csakmár nembirom ezt se ő se én, és aztmondta ha eddig nembirunk elmenni ezután meg nemakar semmit ősem ,és ezért félek attól hogy most ezmiatt majd megint nemcsak balhézás lesz hanem hülyeséget csinálna...

nemakarom elvesziteni ,de itt meg most olyan helyzetben van hogy már kihasználta őis az össz türelmét,és kitartását és már tényleg nembirja ott tovább, nap mint nap sír, beszámol arról h mivan otthon, a nővére miket müvel,és utána még énis terítékre kerülök, közben csak aztszeretném h elmondja ami bántja. és én sohasem hozom be azt ami kivülről megbánt és ami miatt rossz a kedvem, erre szeretném megtaniítani h ellenálljon a rossz dolgoknak. de az én kitartásom is megingott ezeket elszenvedve..

2012. júl. 29. 22:15
 5/27 anonim ***** válasza:
Na én végig olvastam! Ez necces ez tényleg az! Értem én a helyzetet csak jelenleg megoldás nincs erre! Minden esetre, ha szerelmes vagy a lányba tarts ki mellette és légy észnél. Talán ne találkozz vele mindennap legyen 1-1 nap szünet! A költőzés volna a legjobb de az pénz a sulit meg ne add fel! Igazából nem tudok segíteni és szerintem senki nem fog tudni tanácsot adni max annyi, hogy tarts ki mellette. Ennyi! Esetleg az talán segítene kicsit, ha van egy kis pénzetek menjetek el hétvégén valahova 2-3 napra pl sátrazni valami tó mellé fürödtök egyet, nyársaltok ez kevés pénzből meg van. Sátrat meg kellene kölcsön kérni, ha nincs. Ha meg nem tudtok sátrat akkor pff passz! 24F
2012. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Végigolvastam. Két dolgot tehetsz.

1. elhagyod, mert ebbe tönkremész te is, annyit meg egy kapcsolaat sem ér meg, hogy a felek idegileg kikészítsék egymást. Szóval, fájó szívvel, de megváltok egymástól. Nem hinném, hogy öngyilkos lenne. Amúgy ezzel zsarolni a másikat elég mocskos dolog. Érzelmi zsarolás...jobb az ilyentőől menekülni.

2. Vele maradsz, mert szereted és reménykedsz, hogy jobb lesz.

Én időd adnék a kapcsolatnak. Először is beszélnék a fejével, hogy vagy változtat a viselkedésén, vagy elmar téged is maga mellől. És adsz neki fél évét. Ha tovább folytatódik a húza-vona, akkor szállj ki ebből a kapcsolatból. Csak azon tudsz segíteni, aki akarja. De egy kapcsolat nem erről szól, hogy évekig pesztrálod a másikat. Tegyél meg mindent, amit tudsz, hogy tiszta legyen a lelkiismereted, de ha nem megy, akkor nem kell erőltetni.

2012. júl. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Átgondolom ezeket, idáig a kitartás vezérelt, lehet énis szereztem sérelmeket,de megakarom és megis védtem idáig is. csak ha elmegyünk x napra akkor utána megint azlesz ami idáig is hogy "na hazakell jönni" és paff...

a másik h mondtam neki hogy a vitázásnak smi értelme. megértem én h ideges meg minden, de a kapcsolatunk ezzel csak tönkre megy. és hiába nyugtatom ha hnap ugyanaz a téma megy :/ köszönhetően az otthoni hangulatoknak is..

Én úgyérzem itt megváltozott már pár dolog próbálom helyreállitani de nagyon nehéz sőt...

Énis egy részről hülye vagyok h olyanokat mondtam h megróbálom elvinni innen.. és ha nemsikerül akkor csak ígérgettem... aztán emiatt meg hülyeségeket csinál.. ezaz h féltem :/

2012. júl. 29. 22:21
 8/27 anonim ***** válasza:
A probléma nem a csajjal van, hanem a szülőkkel. Velük kellene ezt megbeszélni, vagy rávenni őket, változtassanak a dolgokon.
2012. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
már beszéltünk velük, pszichológus is. de nemhogy összefognának a szülők és a másik lányt a nővérét osztanák ki a tettei miatt, még inkább bnőmet piszkálják állandóan. Ráadásul vitáznak veszekednek otthon ők mindig.. énmeg megyek énis úgymond bekapcsolódok a békítgetésbe, aztán szerzek egykét sebet a háborúban, holott csak beszélni szerettem volna..
2012. júl. 29. 22:24
 10/27 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy menjetek el párnapra!


De az a pár nap kettesben megint össze hozhat titeket és látni fogja rajtad, hogy szereted és erőt adsz neki. Szerintem menjetek csak el ő is ki szellőzteti a fejét! Igen ígérgetni nem kellene de megértem sokszor te is sajnálod meg minden és így szeretnél segíteni neki. Én laktam albiba és nagyon nehéz ám megélni sok mindenről lekellet tenni főleg amikor nem volt munkám!

2012. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!