Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek el beszélni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezdjek el beszélni?

Figyelt kérdés

19F

Az a gondom, hogy nem tudok beszélni az emberekkel(nem csak lányokkal, mindenkivel), ezért barátaim sincsenek. Általános iskolában még úgy ahogy voltak barátaim. Középiskolában csak bent voltam az iskolában, nem csináltam semmit (a szünetekben: nem beszélgettem, csak feküdtem a padon, álmodoztam, rajzolgattam, telefont nyomogattam) aztán amikor hazaértem beültem a gép elé... (persze azért tanultam annyit, hogy biztosan ne bukjak meg). Aztán egy kb egy éve meguntam a játékokat, azóta csak netezgetek (a gép előtt ragadtam).

Tavaly kezdtem az egyetemet. Gondoltam majd más város, távol a szülőktől, kollégium... de nem, nem tudok megváltozni. Nem tudnak érdekelni mások dolgai, így nem érdeklődök még a szobatársaim felé sem (ezen akarok változtatni).


Hogyan gyakorolhatom a beszédet? Valami chat oldalon kezdjem? Írásban úgyis van idő gondolkodni.(Meg most így támadt egy ötletem, fb-n végigkérdezem a volt osztálytársaimat, hogy mi történt velük az elmúlt egy évben. Csak kicsit furcsa lesz, hogy többet beszélek velük így, mint a 4 év alatt, amíg osztálytársak voltunk)


Amúgy nem fáj megszólalni :D, csak valahogy... nem tudom... nem megy, főleg ismeretlenekkel. :( Rokonokkal megy a beszéd, meg akiket kicsit ismerek(általános-középiskolás osztálytársak) azokkal már kevésbé. Ha muszáj - régen órai felelés, most egyetemi-kollégiumi ügyek intézése - akkor megbírok szólalni, de akkor is tök hülyén, nem tudom pontosan elmagyarázni, hogy mit akarok (olvasgassak szókincsbővítés miatt?).


Ja és persze a lényeg: barátnőt akarok :D, de előtte ezt kell leküzdenem... meg még biztos egy sor problémát, de most elhatároztam magam. Csak kéne egy kis segítség a kezdéshez.



2012. szept. 13. 05:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdj el itt beszélgetni emberekkel, majd utána élőben/mikrofonon, és utána jöhet a barinő :D
2012. szept. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ez az állapot régóta tart, akkor nem lehet csak úgy hipp- hopp leküzdeni.

Szerintem egyszerre csak egy emberrel próbálkozz, úgy értem ne egy csoporthoz menj oda beszélgetni, mert akkor még frusztráltabb leszel, hanem mondjuk a szobatársadat kérdezgesd olyan dolgokról, amik téged is érdekelnek. Ne álmodozz egyáltalán, ha azon kapod magad, akkor gyorsan verd ki a fejedből, mert a valóságba kell visszazökkenned, nem mégjobban eltávolodnod.

Írhatsz itt is bárkinek privátot, beszélgethetsz, érdeklődhetsz. Ha írásban könnyebb, akkor először így, de ehhez sem kéne nagyon hozzászokni.

Az olvasás jó ötlet, de a szókincsed úgy ahogy rendben van, inkább az a baj, hogy élőben nem tudod összeszedni magad. Gyakorolj a tükör előtt, a lényeg, hogy találj ki valamit, ami segíthet, de ne várd hogy a sült galamb a szádba repüljön. :D

2012. szept. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a megerősítés kellett, köszönöm!
2012. szept. 13. 13:55
 4/5 Tóthné Marika ***** válasza:
Javaslom, hogy vásárolj egy palack Bacardi Superior-t, valamint néhány Red Bull-t. Egy deci Bacardi-t keverj be egy Red Bull-al, és idd meg. Ha bírod az alkoholt, akkor ezt ismételd meg még kétszer-háromszor, és garantáltan nem lesz problémád a kapcsolatteremtéssel.
2012. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsóra ne hallgass, ez egy hatalmas nagy b@romság!!! Nehogy már alkohollal próbálj feloldódni, menni fog az nélküle is. :)
2012. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!