Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányoknak ki tanítja, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lányoknak ki tanítja, hogy a kezdeményezés kizárólag a fiúk "DOLGA", és hogy ilyenkor nekik egyre ridegebben kell viselkedniük?

Figyelt kérdés

Egyfelől sokszor hallhatjuk, olvashatjuk a fórumon, hogy volt itt meg ott egy ilyen helyes fiú, aki hú-de-nagyon tetszett a lánynak, de aztán nem lett semmi, mert a kezdeményezés a fiú "DOLGA", és hogy nehogy már a lány akár csak megszólítsa a fiút, mert hogy ő bizony azt nem fogja.


Másfelől pedig miért csinálja azt rengeteg lány, hogy mikor látható, hogy érdekli a fiút, még akkor is ha kölcsönös az érzés, gyakran a lány egyre csak tartja a távolságot, egyre ridegebbnek, elérhetetlennek mutatja magát. Mintha ez annyira működőképes taktika lenne. (Nem az.)


Kérdésem, hogy ezeket honnan tanulják a lányok? Kislány korukban a mesékből? Én is ismerek pár mesét, de nekem nem rémlik ilyesmi. Mert oké, hogy a királyfi kezdeményez a királylánynál/parasztlánynál, de nem emlékszem olyanra, hogy a lány mindenképp köröket akart volna futtatni a fiúval.


Anyukájuk tanítja őket? Ebbe látnék némi rációt, de nem gondolom valószínűnek, ahogy az anyuka mondja a kislányának, hogy "figyelj lányom, te soha ne szólítsd meg a fiút, soha de soha ne add tudtára, hogy bejön neked, maximum csak nézzél a szemébe. Illetve ha udvarolni kezd valamelyik, mindenképp mutasd egyre elérhetetlenebbnek magad." Nehéz elképzelni, hogy így tanítja egy anya a lányát.


Média lehet? Áhh, az biztosan nem, hát az konkrétan azt üzeni, hogy viselkedj minél rib@ncosabban, az biztos nem.


Akárhogy is gondolkodom, a legvalószínűbb, hogy a lányok ezt 13-14-15 évesen EGYMÁSTÓL tanulják el, és amolyan íratlan szabályként él közöttük. Vagy inkább az még valószínűbb, hogy félnek, hogy a többi lány lekurv@zza őket, ha nyíltan vállalják érzéseiket a fiúk felé, így ez amolyan "nézzétek, én vagyok a legnagyobb anti-kurv@", üzenve a többi lánynak, hogy ne adja magát könnyen.


2012. okt. 12. 16:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nőttem fel, hogy tudtam, hogy a fiúk a kezdeményezők. Az meg hülyeség, hogy rideg, elérhetetlen lennék, ha kölcsönös a szimpátia. Nem lehet, hogy nem kölcsönös???
2012. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
sehol nem tanítják, nem is muszáj a fiúnak kezdeményeznie, csak legfeljebb nem én leszek a barátnője, mert engem ebben esetben nem érdekel
2012. okt. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1. 6 éve vagyok ezen a fórumon, rengeteg példát láttam mindkettőre. Innentől figyeld jobban, láthatsz naponta 1 példát mindre.


Napokban volt gaz elsőre, kigyúrt, jóvágású, sportoló fazon felszáll a buszra, folyamatos szemkontaktus köztük, majd a lány leszáll és szitkozódik magában, hogy miért ilyen töketlenek a fiúk.


Nyilván ha olyan jóképű emberről beszélünk, nem fog okozni neki lányt találni (ha esetleg nincs neki), persze ha valamelyik lány bepróbálkozik nála, a többi szemében ő lesz a könnyűvérű rib@nc.


Másodikra példa pedig még több van, hogy a lány előadta, hogy egyre elérhetetlenebb, mert azt hitte, hogy jó taktika, a fiú idővel feladta, ment máshoz, a lány meg itt kesereg, hogy hogyan hozhatná rendbe a helyzetet, ami tekintve, hogy a srácnak már más lett a barátnője, már általában nem szokott sikerülni.

2012. okt. 12. 16:34
 4/15 A kérdező kommentje:

"sehol nem tanítják, nem is muszáj a fiúnak kezdeményeznie, csak legfeljebb nem én leszek a barátnője, mert engem ebben esetben nem érdekel"


Na ezt mondom, erre a gondolkodásra keresem a választ. Tehát, hogy ugyan ki vagy te, illetve, nem akarok személyeskedni, szóval, ugyan kiknek gondolják magukat azok a lányok, akik soha semmilyen körülmények között nem szólítaná meg még a számára legvonzóbb férfit sem, akit látott?

2012. okt. 12. 16:36
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem tanítják sehol, viszont "hagyományosan" a férfi dolga a kezdeményezés. Ha egy nő odalépne egy férfihoz egy bárban, és azt mondaná, hé nem iszunk valamit, szerinted mit gondolna az a pasi? Hogy ez egy bárcás Qrva, itt kelleti magát. Ezek a jelzések oda-vissza működnek, nálam már az is kezdeményezés, ha mosolygok, sokat vihorászok, vagy csak odamegyek, és megkérdezem, hogy vagy /nem ismeretlen srácokat/. Ha a pasi nem mutatja semmi jelét a lány felé, a lány nem fog tenni semmit, nehogy megalázó helyzetbe kerüljön. Nem tudom miért vagy ingerült ezzel kapcsolatban. Te nem tudsz kezdeményezni? Egyébként, ha valaki tetszik nekem, bevállalja, hogy megszólít, azt utána nem küldöm el a csába. Csak, ha le akarom koptatni. Szerintem veled is ugyanez volt. Vagy a csajnál te voltál aznap este az 5. és már levolt fáradva a sok csávótól, akik közül válogathat. Ez egy baromság, hogy direkt ridegen kéne viselkedni...valamit félreértetté a testbeszédben.
2012. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Ez genetikai dolog, ami mélyen belénk égett.


Régen is az ősember ragadta meg az ősasszonyt a hajánál fogva, hogy mától te az enyém vagy. A középkorban is a férfiak mentek házasságot intézni maguknak, vagy fiaiknak. Az 1800as években szint úgy, ha volt egy jó hozományú, vagy szép hajadon a környéken a fiúk mentek udvarolni. Hiába voltak "nagy változások" az 1900as években, sok minden ugyanúgy maradt. Még mindig a férfi az erősebb nem.


Az már más tészta, hogy hölgyválasz van. A lány vagy fogadja az "udvarlást" vagy nem. A mai csajozás kicsit sem nevezhető udvarlásnak, de 5-10 éven belül a randizás is annyit változott, hogy leírhatatlan. Mikor én 17-18 voltam (még szűz) nem durr bele szexeltünk. Minimum 1-2 hónapig randizgattunk, ismerkedtünk.


Nem minden lány várja, hogy a srác kezdeményezzen, de jobb ha tudod, hogy ez nem pozitívan megy a fiú számlájára. Hogy ennyire szerencsétlen tesze-tosza.

2012. okt. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Az is hagyományosan a nők dolga, hogy mossanak, főzzenek, takarítsanak, gyereket szüljenek. Mégsem teszik.

Vagy ilyenkor nem számít a hagyomány?

2012. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Kérdésem, hogy ezeket honnan tanulják a lányok? Kislány korukban a mesékből? Én is ismerek pár mesét, de nekem nem rémlik ilyesmi. Mert oké, hogy a királyfi kezdeményez a királylánynál/parasztlánynál, de nem emlékszem olyanra, hogy a lány mindenképp köröket akart volna futtatni a fiúval."


Vedd elő újra a mesekönyveket. Az a rengeteg (de leginkább három) próbatétel szerinted micsoda? :)


"Anyukájuk tanítja őket? Ebbe látnék némi rációt, de nem gondolom valószínűnek, ahogy az anyuka mondja a kislányának, hogy "figyelj lányom, te soha ne szólítsd meg a fiút, soha de soha ne add tudtára, hogy bejön neked, maximum csak nézzél a szemébe. Illetve ha udvarolni kezd valamelyik, mindenképp mutasd egyre elérhetetlenebbnek magad." Nehéz elképzelni, hogy így tanítja egy anya a lányát."


Ilyen direkt módon nem is. Csak épp az összes valós, elmesélt sztoriban ez szerepel, akár az anyuka, vagy más felnőtt nő saját történetében, amit a gyerek is hall. Vagy a filmek, mesék szerelmi történeteiben.

2012. okt. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, sajnálom, hogy a te barátnőd nem hajlandó felvenni a hagyományos női szerepet, nem mindenki alkalmas rá. De nem kell általánosítani. Én is ismerek olyat, aki tejbegrízt se tud főzni, de nem ez a jellemző. A nők mosnak, főznek blabla a férfiak meg udvaroljanak és pont! :) Akinek ez nem tetszik, cserélje fel, és keressen magának olyat, aki szintén nem híve a hagyományos felállásnak.
2012. okt. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos ám, hogy valaki azért nem preferálja a hagyományos szerepeket, mert nem tud mosni, főzni, takarítani.
2012. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!