Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják azt egy 13-14...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt egy 13-14 éves lányokra, hogy nem lehetnek érettek?

Figyelt kérdés

Miért mondja azt mindenki, hogy egy lány 13-14 éves korában még nem érett, de még 15-16 évesen sem lehet igazán az?

Persze nem arra gondolok, hogy gondolkodjon, úgy mint egy húszéves, de azért szerintem egy 13-14 éves lány is lehet bizonyos szinten érett.


Nagyon jól tudom, hogy az ember sok mindent megtanul már a középiskola kijárásával is, és ezzel nem az érettségi tananyagra gondolok. Inkább arra, hogy megtapasztal sok mindent, élményeket szerez, megtanulja elfogadni a dolgokat, magyarán mondva egyre jobban megismeri a világot. :)


Azt is tudom, hogy Dunát lehetne szakasztani az ilyen "Érettebb vagyok, mint a többiek.." kezdetű mondatokkal, és ebből nagyon kevésnek van valóságalapja. De szerintem ettől függetlenül is lehet valaki 13-14 évesen 'érett', ha nem is gondolkozik úgy mint egy felnőtt, mégsincs egy gyerek szintjén megragadva.


Jómagam is ennyi idős vagyok. Én azt sem bánom, ha érettnek gondolnak, mert akkor azért látnak bennem valami mást, ami nem minden ilyen korúban van meg... de azt sem veszem magamra, ha gyerekesnek neveznek, hiszen még tényleg gyerek vagyok. Mindkettőt megkaptam már valakitől :)

Viszont ismerek olyat, aki azért tizenhárom éves létére eléggé 'érettnek' nevezhető. Ezért nem értem, hogy miért mondják, hogy nem lehet ennyi idősen érettnek lenni...


2012. okt. 24. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ mit értesz érett alatt... Bármennyire is komolyan gondolkozol attól még keveset életél, ahhoz, hogy bizonyos érzéseket felfogj. Különben is, most még az a dolgod, hogy kamasz legyél, nem pedig érett ... lehetsz még eleget ... de az időben visszamenni és felelőtlen lenni ... már nem fog menni sajnos.
2012. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nagyon jól megfogalmaztad:

"13-14 éves lány is lehet bizonyos szinten érett."

Ebben benne van minden.

És..Dunát rekeszteni,nem szakasztani.:-)

De mire teljesen érett leszel,ezt is tudni fogod:-)))

2012. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Hát, talán azért mert ilyen nagy zagyvaságokat írnak össze-vissza mint, te is most!
2012. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36%

Igen, bizonyos szinten lehetsz érett ilyen korban is. Akkoriban én is így gondoltam magamra, ahogyan te, mert már akkor is sokat olvastam, meg tudtam nyilvánulni értelmesen, stb.


Visszagondolva mégis rádöbbenek, hogy ugyanolyan kis p.csa voltam mint a többiek.:D Ne akarj érett lenni, 13-14 évesen pont az a dolgod, hogy ne legyél érett.:)

2012. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Fúúú... második válaszoló, hát teljesen igazad van! Nem tudom miért írtam azt, hogy szakasztani, pedig ismerem ezt a szólást. Ma is valami kapcsán felvetődött, azért jutott eszembe leírni :)


Egyébként már mondtam, nem én gondolom magam érettnek, mert tudom, hogy nem vagyok még az, sőt sokszor nagyon gyerekes is tudok lenni, de ismerek olyat, aki ilyen korban érettnek nevezhető :)

2012. okt. 24. 20:29
 6/15 anonim ***** válasza:

És miért csak a lányokkal foglalkozol, te elfogadás és tolerancia élharcosa? Szegény fiúkák már nem is lehetnek érettek?


És általában azért nem tartják őket annak, hiszen te is megmondtad, még csak gyerekek.

A felnőttek érettek legfeljebb, de belőlük sem az összes.

2012. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Nanana, nem mindenki! Magam is ismerek olyan 14 éves lányt, akiről sok felnőtt példát ehetne!
2012. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Sok 30-as se érett, akkor egy fele annyi idős hogy lehetne az? persze, nem azt mondom, hogy mindenki hülye. Lehet valaki a kornál érettebb, de még az sem érett. Én is érettebb voltam a koromnál mindig is, de ennek még köze nincs a valódi érettséghez. Igazán érettnek még most sem mondanám magam, pedig pár dolgon már átmentem, jó párszor pofára estem, de még így is van tanulnivalóm.


25/n

2012. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Figyelj Kicsilány! Ne akarj érett lenni.Arra még ráérsz.

Egyetlen ilyen korú gyermek sem az,legfeljebb azt hiszik magukról.

És ha felnősz,akkor is őrizd meg gyermekségedet.Szeress játszani és sokat mosolyogni.Könnyebb lesz érettnek lenni,vagy annak látszani.

2012. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
A 14-15 éves lánykák (majdnem) mind nagyon érettnek hiszik magukat, folyton ezen pörögnek. Miközben a felnőtteknél (agyilag felnőtteknél) ez a téma csak nagyon ritkán jön elő, ők inkább a viselkedésükkel fejezik ki az érettségüket, nem pedig bizonygatják azt.
2012. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!