Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok! Fiuk! Találtam egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Fiuk! Találtam egy fura kijelentést. Ez a kijelentés igaz-e?

Figyelt kérdés
idézem : "az emberi agy hormonokat szabadít fel annak érdekében hogy beleszeressen abba akivel 30mp-nél tovább tart szemkontaktust."
2009. aug. 17. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. :)

Most képzeld el, diák felel az órán. Oké, hogy fiatal jó pasi atanár, és azért egy felelet tovább tart mint 30 mp. Mégsem szeret bele a gyerek a tanárba (jobb esetben)

2009. aug. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a "beleszeressen abba"-t a "megtetsszen az" szavakkal helyettesítjük, akkor szerintem van benne igazság.
2009. aug. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ahh de jó lenne:)
2009. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha csak a tükörben nézel a saját szemedbe és összejön, akkor elképzelhető.
2009. aug. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Szemkontaktus során valóban szabadulnak fel hormonok, a vérnyomás megnő, a pupillák kitágulnak, a vér a nemi szervek felé áramlik. Ilyenkor érezheted a gyomrodban azt a fura szorítást, mint mikor izgulsz. A hormonok vagy más néven feromonok, melyek ilyenkor termelődnek, az adott faj egyedeiből váltanak ki viselkedési reakciókat.Elsősorban a nemi működésre hatnak. Úgymond a nemi vonzalom elsődleges serkentői, és valóban két egyed közötti nemi vonzalmat hivatottak fokozni. Egy ősi, állati ösztön ez, mely fenn maradt az embernél is. A feromont, a dominancia illatának is szokták hívni.


Ezért árulnak pl feromon parfümöket is.


De ettől nem fog senki beléd szeretni!! A kijelentés ebben hibádzik. Meg persze nem feltétlen 30mp...


Másik, hogy láttam itt valaki írta hogy akkor órán mikor felelsz, akkor mi van. Hát nyilván ehhez a reakcióhoz nem csak egy szimpla szemkontaktus kell, sokat számítanak a külső körülmények.


Mondok egy példát: Elhatározod, hogy elmész csajozni, és elkezdesz szemezni a lánnyal... a fentebb leírt reakció 100-ból 86 esetben bekövetkezik. Miért következik itt be? Mert benned van a tudat, hogy most párt keresni mész, és ha valaki kiszemel téged, izgalmi állapotba kerülsz.


Nah, ugyanez órán nem következhet be a tanárral, hiszen a tanárra alapból nem úgy nézel, mint akivel valamit is akarsz kezdeni. Ha érted mire gondolok.

2009. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Így nem lehet igaz.Én egy kollegámhoz mentem férjhez,akivel előtte már 10 évig együtt dolgoztunk.Biztos,hogy sokszor néztünk egymás szemébe,de csak 10 év után jött a beleszeretés.
2009. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

10:23-as vagyok, keresgettem, és Wikipédián találtam is egy idevágó, igencsak érdekes cikket, amely talán állításom igazolásául is szolgálhat. Idézem:


"Sok állatfaj nőstényei illatanyagokkal jelzik, ha megtermékenyíthető állapotban vannak, amelyek hatására a hímek az „eszüket vesztik” (például a macskák). Egy nő, ha peteérése van, akkor valóban jellegzetes illatot bocsáthat ki, a férfiak azonban ezt általában úgy érzik, mintha „izzana”, „vibrálna”, „szikrázna” körülötte a levegő.


Ezt kísérletekkel igazolták: felkértek nőket, hogy ne használjanak „zavaró” illatokat (parfüm, fűszeres étel, illatosított szappan) és néhány napig viselt ruháikat férfiakkal szagoltatták meg. A férfiak azon nőket találták a legvonzóbbnak a ruhájuk illata alapján, akiknek éppen peteérésük volt.


A nők – ugyancsak nem tudatosan – szintén érzik, hogy mikor van peteérésük: abban a néhány napban fokozott nemi késztetést éreznek, bőrük kisimul, a szemük csillog, melleik teltebbé válnak és – a fentiek miatt – több férfi fordul meg utánuk az utcán, ill. több férfi keresi a társaságukat. És ilyenkor a nők a férfiasabb vonásokkal rendelkező férfiakat tartják vonzóbbnak.


A pamutpólós kísérletet fordítva is elvégezték: ekkor azt tapasztalták, hogy azok a hölgyek a legfogékonyabbak a férfiak illatára, akiknek éppen peteérésük van és ők pusztán az illatok alapján a legvonzóbb férfit választották ki. Vizsgálatok szerint a nők párválasztásában a partner illata legalább olyan nagy szerepet játszik, mint a látványa (a férfiak elsősorban a vizuális ingerekre fogékonyabbak). A kor előrehaladtával mindkét nem ilyen jellegű szaglása tompul. [43]


Az embernél a szexuális illatanyagok főleg a hónaljban és a külső nemi szerveknél termelődnek (de általában az izzadságban is kimutathatóak). Ezen testrészeink szőrzete feltehetően éppen ezért maradhatott meg. (Érdekes módon a párok között a nők orra gyakran egy magasságban van a férfi hónaljával.) [44]


Minden bizonnyal a szexuális illatok okozzák a hosszabb időn keresztül együtt élő nők ovulációjának szinkronizációját, ami azt jelenti, hogy peteérésük szinte egy időben következik be.[45]


Japánban egyes férfiak hajlandóak pénzt kifizetni tinilányok által levetett viseletes bugyikért (ezek legális üzletekben, sőt automatákban is kaphatók) – ugyanígy, ha egy tinilánynak hirtelen pénzre van szüksége, akkor használt bugyiját a megfelelő boltokban jó pénzért el tudja adni (drágábban is, mint amennyiért újonnan vette). [46]


Az illatok udvarlásban betöltött jelentős szerepét a minden korban és kultúrában jelen levő parfümök használata is mutatja, amelyek közül sok igen drága: a többség számára nehezen elérhető (még ma is). Az újabb parfümök egyébként feromonokat is tartalmaznak."

2009. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

első sorban köszönöm a komenteket


szóval sztm a tanárra ugy nézel hogy el el veted a pillantásod meg sztm az arc kifejezésed se azt mutatja, meg ingen a szándék is lényeg hogy mit is akarsz elérni.


Ez a 30 mp nem tom hogy menyi pontosan szal szerintem ha szimpáti van és ugy nézel a szemébe akk meg lesz a hatás bár nem tom

De azért köszönöm a komentekek. és a kifejtett indoklást is =D

2009. aug. 17. 10:38
 9/12 anonim ***** válasza:
és mivan ha farkasszemezel valakivel?:D ha tovvább bírjátok 30 mpp-nél akkor egymásnak estek?XD ....az a gáz hogy ez velem már előfordult bár sztem nem beleszeretsz max megtetszik vagy iesmi:D
2009. aug. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

értem :D

köszi a komentet

am velem is előfordult egyszer de én nem farkas szemeztem de több percig a lány szemábe néztem ... és majndem megcsókoltuk egymást.

2009. aug. 17. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!