Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A jeggyűrűnek ugyanabból az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jeggyűrűnek ugyanabból az anyagból kell készülnie?

Figyelt kérdés

Tehát ha az egyik ezüst, akkor a másik nem lehet arany, és ez így fordítva?

És a kérdés még, hogy kinézetre tök mind1, hogy néz ki én magamnak olyat veszek ami nekem tetszik, a jelképesség itt a a lényeg?

Csakmert 2 arany gyűrű elég sokba kerülne, viszont a barátnőmnek meg mégiscsak aranyat vennék, vagy fehéraranyat. Bijout meg nem akarnék venni magamnak, szóval maximum azt mondanám, hogy az enyém is fehérarany, viszont nekem meg jól áll az arany és így tovább.. :D


Nem akarom , hogy parasztnak nézzenek a szülei hogy még ezt sem tudom, és h nem neveltek meg :D Viszont az barátomon (google) nem találtam kifejezetten erre irányuló irodalmat :D


Tradicionálisan művelt középkorú férfiak/hölgyek válaszát várom főleg mert tisztába vagyok vele, hogy a mai fiatalság ilyen szempontból teljesen tudatlan!! Belevéve engem is igen!! Tisztelet a kivételnek!


Üdv , 23F



2013. jan. 2. 13:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Igen elnézést, jegygyűrű mint utólag rájöttem :)
2013. jan. 2. 13:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem gyűjts még pénzt...inkább legyen mindkettő arany...
2013. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A jegygyűrűt párban szokás venni.

Ugyanolyan anyagában és mintájában mindkét gyűrű, csak a méret eltérő illetve van, hogy a nőibe pici követ is tesznek, míg a férfié kő nélküli.


Az eljegyzési gyűrűből viszont csak egy van, s csak a nő kap. Kísérőgyűrűnek is szokták hívni.

Ezzel kéred meg a lányt.

Ezt veszed meg titokban (általában).


A jegygyűrűt már közösen szokás kiválasztani.

2013. jan. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem "kell", de mivel jó esetben egy életre szól, érdemes gyűjteni rá, és olyat venni, ami tetszik. Aranyból is van, ami vékonyabb, esetleg nem 14, hanem 9 karátosat veszel, úgy olcsóbb.
2013. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én anno ezüst gyűrűket vettem, de mindenki azt hitte, hogy fehérarany.

OFF

Várjál még legalább 2-3 évet az esküvővel!


36/F

2013. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!!
2013. jan. 2. 16:27
 7/10 A kérdező kommentje:

De ha a jegygyűrű, és az eljegyzési gyűrű más, akkor a jeggyűrűnek nem feltétlen kell lennie aranynak, elég egy ezüst is?


Mert ha utána az eljegyzési gyűrűt fogja hordani akkor minek méregdrága aranygyűrű?

2013. jan. 5. 15:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Pont, hogy a jegygyűrűt szokás inkább hordani, és az ember a köves, sérülékenyebb eljegyzési gyűrűt teszi el a szekrénybe.


Jegygyűrűje majdnem mindenkinek van, az eljegyzési az, ami NEM kötelező.


Az arany pedig strapabíróbb, mint az ezüst. Az ezüst pl. elszíneződik, az arany nem.

2013. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi, tehát akkor a lányok inkább a jegygyűrűt hordják, míg a férfiak az eljegyzésit amit az esküvőn egymás ujjaira húznak.
2013. jan. 5. 18:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Óriási kavar van a fejedben!


Az esküvőn a jegygyűrűt húzzák egymás kezére!

Az eljegyzési csak a lánynak "jár" (már ha kap).

2013. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!