Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan történik egy megerőszak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan történik egy megerőszakolás? Mit él át ilyenkor egy nő? Mennyire nehéz feldolgozni?

Figyelt kérdés

Hogyan kezdődik? Lehet valami kiváltó oka?

Akivel ilyen történt, fordult utána szakemberhez? Ha igen, milyen volt? (Mármint a szakemberrel való beszélgetés, vagyis a terápia)


2013. jan. 11. 01:26
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
59%
Általában a férfi a fizikai erőfölényét kihasználva leteperi a nőt vagy valami ezközzel(kés,pisztoly) arra bírja,hogy közösüljön vele.Erővel sem lehet nehéz,hiszen kap egy erősebb pofont és már is csupa vér...a nő gondolom nem élvezi,ezért fáj neki,komoly sérüléseket is tud így okozni valaki,akár maradandót,vagy halálosat is.
2013. jan. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
100%

A jelentések szerint szinte mindig többen vannak, vagy valamilyen eszközt, fegyvert használ a támadó. Esetleg kábítást. Belső sérülés nagyon ritkán keletkezik (a pénisztől, ha csak azt dugja be), a külső sérülések gyakoribbak (szorítás, ütés, stb).

Sok ismerősöm dolgozik rendőrségen, kiveséztük a témát.

Sokan nem tudják, hogy férfiakat is erőszakolnak meg, más férfiak és nők is. A férfiak szinte soha nem tesznek feljelentést. Itt is a fegyver, trükkök játszanak főszerepet, továbbá a részeg srácokat gyakran "kényszerítik" bizonyos nők aktusra, vagy orálszexre. Mondjuk úgy: visszaélnek a helyzettel. Ez a férfinek kellemetlen lehet, még ha nem is szenved külső sérülést, gyakran nehezen dolgozza fel (bármilyen kellemesen hangzik).

2013. jan. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
100%

A feldolgozásról nem tudok neked írni. Csak olvastam róla. Amit érdemes még megemlíteni, hogy sok kislányt, kisfiút is erőszakolnak meg, gyakran közvetlen családtagok.


Ezekből nagy galibák lehetnek később, nagyobbak, mintha idegen lenne a tettes. Ha (általában) az apa erőszakolja meg a lányát, a nő valószínűleg soha nem fog tudni normális kapcsolatot kialakítani, vagy csak nagy nehézségek árán.

Ha az apa a fiút erőszakolja meg (gyakoribb, mint hinnénk, szinte ugyanannyi kisfiút erőszakolnak meg, mint kislányt) még problémásabb a helyzet.

2013. jan. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Hol lehet erről a témakörről bővebben olvasni? Szakemberek véleménye is érdekelne, mi játszódik le az áldozatban, illetve a támadóban, stb
2013. jan. 11. 01:59
 5/51 anonim ***** válasza:
21%
A szakembereket valószínűleg senki sem erőszakolta meg, és ők sem erőszakoltak meg senkit. Miért érdekel ennyire?
2013. jan. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:
Biztos születtek erről tanulmányok. Csak vizsgálta valaki az ilyen erőszakos eseteket.
2013. jan. 11. 02:03
 7/51 anonim ***** válasza:
89%
Igen, többek között én is próbáltam elemezni a témát. Szerettem volna segíteni valakinek. De meg kell mondanom: nagyon nehéz mind segíteni, mind kielemezni a következményeket, a személyiségre vonatkozóan. Nagyon szerteágazóak lehetnek. Én is kíváncsi lettem volna, mi játszódott le benne, de nem tudtam meg.
2013. jan. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Hogy próbáltad kielemezni? Tudnál küldeni esetleg forrásokat, hogy mi alapján tudhatnék meg többet erről?
2013. jan. 11. 02:09
 9/51 anonim ***** válasza:
Nem nagyon. Én csak úgy, magamtól, beszélgetés során. Az a forrás, amit leírtam ezzel kapcsolatban- az viszont személyes jellegű, így sajnos nem küldhetem el neked, bármire is szeretnéd használni.
2013. jan. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

Értem én mire vagy kíváncsi és tudok is irodalmi művet ajánlani erről, ami részletesen kielemzi neked és minden ilyen kérdésedre magyarázatot tud adni, illetve feldolgoz egy két megtörtént esetet is.


dr. Szémán Béla - Szexbanditák


szeritnem érdekes és egyben elrettentő olvasmány, hogy mire képesek az emberek, pénzért, pár percnyi kéjért, vagy csak egyszerűen azért, hogy jobban érezzék magukat.

2013. jan. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!