Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsinálják a végleges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsinálják a végleges fogamzásgátlást, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem szültem gyereket,nem is áll szándékomban. Úgy tudom, hogy mostmár a szülés nem feltétele annak, hogy valakit úgymond "elkössenek".

A kérdésem csak az, hogy ez oké, hogy elméletben így működik, de gyakorlatban is megteszik?


Természetesen nagykorú vagyok, ha ez felmerülne.


Köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 17. 08:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
dokihoz kell menni és megbeszélni vele.
2013. jan. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Elég drága az orvos, sztkba pedig nem szívesen mennék először, viszont, ha nem csinálják meg akkor meg feleslegesen nem akarok ezért pénzt kiadni az orvosra.
2013. jan. 17. 08:10
 3/20 anonim ***** válasza:

Ingyen nem csinálják meg, és mindenképpen el kell menni orvoshoz. Nem végleges fogamzásgátlásnak, hanem művi meddővé tételnek hívják.

A gugli a barátod, de ha már megkérdezted, megmondom:

[link]

[link]

[link]


stb.. stb. gugliban művi meddővé tétel jogszabályként kell rákeresni.


Ja, az elkötés nem minden esetben 100%, tehát néha itt is előfordul, hogy terhes lesz az ember.

2013. jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Elvileg megteheti az orvos, de elöször mindenképpen több vizsgálat is szükséges, meg egy csomó elökészités, kötelezö meghatározott gondolkodási idö is, mert visszacsinálni nem lehet.

Régebben többször voltak olyan perek, ahol a nö késöbb feljelentette az orvost, mert a nö túl fiatal volt, meggondolta magát késöbb és szerinte az orvosnak kötelessége lett volna lebeszélni erröl a lépésröl.

Ezen kivül van egy csomó egészségügyi következménye is -a meddöségen kivül, többek között fokozott hajlam a rákos megbetegedésekre, de ezt az orvos úgyis el fogja mondani.


EGY alkalom az orvosnál nem elég, többször is kell menned, mire eölvégezhetö lenne a mütét.


Viszont ha felnött nö vagy, akkor a saját érdekedben is legalább egyszer évente el kell menni rákszürésre, és akkor ha már úgyis ott vagy, meg tudod kérdezni.

2013. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Rákszűrés nem téma, oda én eljárok és a jogszabályt én is ismerem, de hallottam egy olyan véleményt, miszerint jogszabály ide vagy oda, ezt nem teszik meg, mert senki nem fog egy nem szült nőt "elkötni".


A művi meddővé tétel elvileg végleges, tudtommal vagy lekötik, de inkább átvágják a petevezetőket. Na most ha ez nem a legbiztosabb, akkor fogalmam sincs mi lenne, ami ennél jobban kizárja a teherbeesést.


A kockázatok meg a pénz nem érdekes.

2013. jan. 17. 08:32
 6/20 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van olyan orvos, aki lelkiismereti okok miatt nem vállalja. Olyat kell keresni, aki igen.


Két esetben nem lesz tuti gyereked. Ha kiveszik vagy a petefészkeidet, vagy a méhedet, netán mindkettőt. Namost ezt , komoly orvosi indok nélkül senki az égvilágon nem fogja neked megtenni!

2013. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Jó, nyilván léteznek extrém esetek, na de az ilyen általában biztos és visszafordíthatatlan. Petevezető nélkül elég lehetetlen teherbe esni.


Akkor ezek szerint létezik olyan orvos, aki megteszi? Közületek valaki volt már?

2013. jan. 17. 08:38
 8/20 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam egyébként, hogy nem csinálják, mert ott dolgozó barátom mondta,hogy törvények ide vagy oda, nem lesz az az orvos, aki ezt elvégzi.
2013. jan. 17. 08:41
 9/20 anonim ***** válasza:

Bemész, megkérdezed. Ha ennyire fontos, akkor akár 100 orvost is.

A módját is, vagyishogy elkötik, vagy elvágják, vagy mit csinálnak vele. A tény viszont tény marad, hogy néha becsúszik úgy is a gyerek.

2013. jan. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én is hallottam erről, de ott az elkötés nem volt jó, szóval nem maga a módszer volt megbízhatatlan, hanem a "kötés" oldódott fel.

Ezért is lenne jobb a vágás, abban én tökéletesen megbíznék, mondjuk a lekötésben is, csak nem én leszek már az az 1, akinek nem jön be.

10-15 orvost ismerek, bár lehet többet, majd akkor végigkérdezem őket.

Ha megerősítettétek volna, amit nekem is mondott ez a személy, akkor el sem mentem volna, feleslegesen biztos nem, de így, hogy azt mondtátok van, aki megcsinálja már elmegyek.


Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 17. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!