Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A szakítás lélektana! A te...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szakítás lélektana! A te exed hogyan viselkedett a szakítás után? (közös munkahely)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A te exed hogyan viselkedett a szakítás után?


Az én történetem dióhéjban a következő: én 26 éves vagyok (nő), ő 30. Egy évig voltunk együtt, közös a munkahelyünk, a kapcsolatunk végig titokban maradt a kollégák előtt. Azért szakítottam vele, mert nem kaptam kellő törődést, odafigyelést, szeretetet. Kétszer beszéltem neki komolyan a problémáimról, arról, hogy mi nem jó nekem a kapcsolatunkban, természetesen normális hangnemben. Süket fülekre találtam, a válasz az volt, hogy ő ilyen. Több hónapnyi szenvedés után végül elhatározásra jutottam és szakítottam. Először rezignáltan fogadta, mintha mondjuk azt közöltem volna vele, hogy holnap derült, napos idő lesz, szóval elfogadta a döntésemet. Azonban már másnap elkezdődött a megbánás. Bocsánatot kért, hosszú e-maileket írt nekem, én ezekre rendszerint válaszoltam is, sokadszor is elmagyarázva, hogy számomra miért nem fenntartható a kapcsolatunk hosszú távon. Ez kb. 5 héten keresztül zajlott. Aztán egyik napról a másikra jött egy hirtelen váltás, hogy én milyen egy szar szemét alak vagyok (nem ezekkel a szavakkal mondta, de ez volt a lényege) és hogy tulajdonképpen én vagyok a felelős azért, hogy idáig jutottunk. Tudjátok, jött az a szöveg, hogy „nem is gondoltam volna ezt rólad”. Ezután kb. 1 hónapig csend. Nem igazán nézett rám, hozzám sem szólt, egyszóval levegőnek nézett. A napokban megint írt egy hosszú levelet, amiben saját magáról írt, úgy éreztem, mintha egyfajta önigazolást keresne saját magának.

Újabban olyan szokásokat kezdett el felvenni, amik eddig egyáltalán nem voltak rá jellemzőek. Elkezdett járni úszni és futni, amit én mindig is csináltam a kapcsolatunk alatt, de őt sosem tudtam rávenni, hogy jöjjön el velem. Most újra normálisan viselkedik, beszél hozzám, viccelődik, a szemembe néz, stb.


Te mit tapasztaltál az exednél? Szerinted azért javult most meg, hogy lássam, hogy ő mégis csak képes a változásra és így akarna jobb színben feltűnni előttem?

Nem akarom vele újrakezdeni, de sajnos a közös munkahely miatt a mindennapjaim része és nem tudom teljesen figyelmen kívül hagyni.


Előre is köszönöm a válaszokat!


26/n


2013. márc. 20. 09:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A leirasodbol ugy tunik, hogy a baratod nagyon szepen, szinte mintaszeruen vegigment a szakitas utani nehany fazison.

Eloszor valoszinuleg tagadott: azert fogadta rezignaltan a szakitas tenyet, mert valoszinuleg nem hitte el, hogy megtortenik.

Amikor tudatosult benne, hogy komoly a dolog, panikba esett es elkezdett leveleket irni, hatha vissza tudja csinalni a dolgot.

Amikor ez hatastalannak bizonyult, jott a harag: elkezdett visszatamadni, vadaskodni, vagdalkozni, hogy ne kelljen szembeneznie a sajat felelossegevel es a sajat esetleges hibaival, amik kozrejatszottak abban, hogy eljutottatok a szakitasig.


Hogy a mostani viselkedese mit takar, azt igy latatlanban nagyon nehez lenne megtippelni, nem mindegy az sem, hogy mit es milyen hangnemben irt a legutolso leveleben (abbol esetleg lehetne kovetkezteteseket levonni)... mert az is lehet, hogy most bizonyitani akar neked, demonstraciot tart, meg akarja mutatni, hogy ilyen is tud lenni es lattatni akarja, hogy mit veszitettel el, de az is lehet, hogy megnyugodott, elfogadta a szakitas tenyet es most igy probal meg tovabblepni, megujulni, uj szakaszt kezdeni az eleteben.


Mindenesetre ha te semmikepp sem akarod ujrakezdeni vele, akkor normalis, barati, de nem tul bizalmas hangnemben nyugodtan kommunikalj vele tovabbra is, ugy, mint egy regi ismerossel. Mint az exbaratnoje, aki orul annak, hogy mostanaban jo passzban van es sikerult tovabblepnie.

2013. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kuuken ***** válasza:

hát ha a az egyetemi csoport ide tartozik akkor az én röviden én is leírom a sztorimat:


mi 1,5 évet voltunk együtt, de békességben tudtunk elválni (problémánk az volt h az ő többet akart, én meg nem tudtam neki megadni)

az elején még féltékeny volt minden lányra kivel beszélgettem, azóta már sikerült túllépnie a dolgon, és már bele is kezdett egy másik párkapcsolatba


visszatérve rátok, szerintem az új szokásokban ne keresd azt h mit tesz érted vagy mit nem h visszaszerezzen, már ha nem akarsz semmit tőle. Valószínűleg mint ahogy írtad, csak meg akarja mutatni h ilyen is lehetne..

2013. márc. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!