Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a szerelem? Mit lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szerelem? Mit lehet érezni akkor? Mért van ilyen? Kinél milyen? Vagy mindenkinél más?

Figyelt kérdés

Irtok róla egy keveset anak is örülnék. Azért, mert érdekel, mivel nem voltam még igazán szerelmes és most már elégé szeretném tudni, h miért olyan nagyon jó dolog az a "szerelem" :/ (a halotak alapján :/ )......?

Nagyon kiváncsi vagyok a válaszokra :)



2013. máj. 2. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nyilván a klisés dolgokat (pillangók a gyomorban, gyors szívdobogás) már te is hallottad, szóval ezt nem írnám le:) akkor fogod tudni milyen, ha megtapasztalod, ez kinek mikor jön el. sajnos csak akkor jó érzés, ha viszonozzák.. én az a reménytelenül szerelmes típus vagyok, 2 éve ugyanaz tetszik csak foglalt(azóta is) és így békén hagyom. mindig amikor azt hiszem hogy vége, már nem kell, két nap múlva olyan kedves velem (mert haverok vagyunk), hogy megszólal bennem az, hogy basszus, mégis szeretem.. és ez nem jó érzés:/
2013. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nagyon röviden: ha szerelmes vagy, akkor annak a boldogságában érzed magad kiteljesedni, hogy ő van, szeret téged, és te szereted őt. Hogy valakinek te annyira kitüntetett vagy, hogy minden más utánad következik, és te pedig olyan gazdag vagy, hogy van valaki, aki számodra ennyire kitüntetett, és ehhez a tökéletes bizalom és megbízhatóség érzése is társul, és egy nagyon nagy biztonságérzet. :)


De ezt bővebben elég jól leírja a Wikipedia:


„A szeretetnek, s így és a szerelemnek is létezik egy olyan formája, amikor a másikban a lehetőséget keressük, a valamilyen értelemben vett potenciált. A változás lehetőségét, a változtatás lehetőségét, vagy ezek elkerülésének lehetőségét. Ez egyfajta párkapcsolati és önmegvalósítási opportunizmus, amivel valójában önmagunkat szeretjük, nem a másikat. Még Rómeó és Júlia is így szerették egymást: a lázadás lehetőségét szerették a másikban, a szabadság lehetőségét, de nem a másik szabadságáét, hanem a sajátjukét. Önmagukat szerették a másikuk oldalán. Mindez nem több, mint megbúvó önzés. Azon a tévedésen alapszik, hogy egy ember életét a sikerei és kudarcai alapján kell megítélni, valójában azonban az önmagunkkal szemben támasztott elvárások számítanak, és az erőfeszítés, mellyel azoknak meg akarunk felelni. Az ember élete ebben a két dologban; ebben az eszmében mérhető.

Ha igazán szeretsz valakit, ezt az eszmét szereted: az erőfeszítését, mellyel szembeszáll a saját kihívásaival, és magukat a kihívásait, ha szimpatikusak, ha egyet tudsz velük érteni, ha fel tudsz rájuk nézni.

Ha igazán szeretsz valakit, az ebbéli törekvésében akarod őt előrevinni, emelni, őt akarod többé tenni, nem magadat, s így akarsz e közös nagyobb dolog részesévé válni.

Ha igazán önzetlenül szerelmes vagy, az eszméjébe vagy szerelmes; és ettől a pillanattól kezdve az a törekvés hordozza magában a boldogságot, mellyel melléje állsz, mögéje állsz, kiállsz mellette, kiállsz érte és hiszel benne - ahogy bármilyen hétköznapi eszmében is.


Mi a szerelem?

Szerelem az, amikor valaki annyira kitüntetett a számodra, hogy mindent azért teszel, hogy őt emeld. Amikor az álmai és a hibái együtt már egy eszmét alkotnak, és te melléje állsz és kiállsz az eszme mellett mindennel és mindenkivel szemben. Ha viszonzott a szerelem, akkor ti ketten már egy közös lényt alkottok, amely addig van életben, amíg szeretitek egymást: úgy bújtok egymás szárnya alá, hogy közben egymást tartjátok röptötökben, és már nem is egymásért mozdultok, hanem ezt a közös lényt éltetitek. A szerelem a másik vélekedésére, gondolataira és álmaira irányuló tiszteletnek és szenvedélynek, valamint a hibáira és fájdalmaira irányuló együttérzésnek olyan szintje, amikor a hűséget éled meg a szabadság legmagasabb fokaként, mert a másik kitüntetettsége olyan magas, hogy semmi és senki sem tántoríthat el tőle; és mert a hűség bizonyul a lehetséges legkisebb meghozható áldozatnak őérte.

Mindeme teljes odaadás ellenére a szeretet és a szerelem nem elvárások teljes hiánya. Az igaz szerelmet és szeretetet is egyetlen elvárás nemesíti többé egy közös megállapodásnál: magának az Elvárásnak az elvárása. Az igazi szeretet és szerelem csupán egyetlen dolgot vár el a másiktól: hogy önmagával szemben legyenek magas elvárásai, és azoknak feleljen meg. A boldogság nyitja tehát ez: egyetlen elvárásod legyen: elvárások önmagával szemben - s tégy meg mindent azért, hogy azoknak megfelelhessen.”

2013. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igaz nem voltam szerelmes, de ahalotakból meg eböl leszürve még sem olyan igazán jódolog... ://

Ha volt és utána nincs az is rossz, ha nem volt még de szeretnél az is rossz, szóval csak szenvedni lehet töle? :/

2013. máj. 2. 17:59
 4/9 anonim ***** válasza:

A szerelem az egyik legjobb dolog az életben. Lehet hogy sok fájdalomra is van lehetőség, pl. ha elveszíted a másikat, de hidd el, EGYETLEN PILLANATÉRT IS MEGÉRI A KOCKÁZAT.


Mondom ezt én sok fájdalom és veszteség után (ami ráadásul nem kötelezően fordul elő másvalaki esetében, szóval nem törvényszerű)... Remélem ez megadja az állítás hitelét. Tudod mit? Nézd meg az Angyalok városa című filmet Nicholas Cage-dzsel, és a Séta a múltba című filmet. Százas zsepi nem árt, de mégis... érdemes, elég korrekt képet mutatnak a szerelemről. :)

2013. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Èrtem :) a filmet meg is nézem :)

De nics olyan h valaki ne akarja vagy kikerülni ? Vagy h lehet elviselhetöbbé tenni azt ha vki nagyon szerelmes akar már lenni de nem jön ösze és maga alá kerül miata!? Mit lehet teni?

2013. máj. 2. 18:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rossz minden pillanat amikor nem láthatom.

Ha meglátom = instant mosoly, jókedv.

Irracionális dolgokat is képes lennék megtenni érte, nyilván neki is vannak hibái, azonban a ködtől magasról teszel rájuk (nyilván csak eleinte bár ki tudja, ha szereted úgyis elfogadod őket).

Egyszer mikor itthon feküdtem egymagam megéreztem a semmiből a parfümje illatát.

A beszélgetéseinket még pár nap múlva is tudom majdnem szó szerint idézni.

Nem telik el nap, hogy ne gondolnék rá.

Nincsenek róla túl piszkos fantáziáim, csak annyi, hogy a karomban tartom, ölelem csókolom.


Hirtelen csak ennyi tünetem jutott eszembe

2013. máj. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát a fenti leírás szerint akkor én az összes családtagomba, és munkatársamba, és barátomba szerelmes vagyok kicsit!
2013. máj. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Ilyen fa.sz kérdést.... Majd ha eljön az ideje úgy is megtudod/érezni fogod..
2013. júl. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a szerelem akkor jó, ha viszonzott. akkor nagyon jó. ha nem, akkor viszont nagyon rossz, borzalmas.
2014. febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!