Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tervezhetek jovot valakivel, ha?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tervezhetek jovot valakivel, ha?

Figyelt kérdés

...ha csak rovid ideeje ismerem, kemia megvan, DE: en keresztyen vagyok. Nem mindig foglalkoztam ilyes dolgokkal, de nemreg egy nehez idoszakom volt es csak a hit jelentett nekem kapaszkodot, ha nem lett volna nekem egy Isten, most talan depresszioval kezelnenek. Most lapozgattam a facebook oldalat es ezt talaltam:

[link]

[link]

[link]


Az utolso kettovel talan meg egyet is ertek... de az elso sokkolt picit. Szuk latokoru lennek?


2013. jún. 7. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudja, hogy te keresztyén vagy? Elsőnek erről kéne beszélgetni, aztán arról, hogy ő mit is gondol. Nem tudom hány évesek vagytok, tinikoromban nekem is volt olyan barátom, aki szkeptikusan állt a valláshoz meg minden ilyesmihez, de komolyan nem tudtam volna egy hitetlennel tervezni.
2013. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell eldönteni. Beszélgess vele, hogy erről mit gondol. Most még nem is probléma, de HA esetleg egyszer lesz gyereketek, akkor már jön a kérdés, hogy keresztelő legyen-e vagy sem, menjen-e a gyerek hittanra, stb.

Van olyan ateista, aki ha a párjának fontos, akkor nem csinálna problémát a keresztelőből (én is ilyen vagyok, de mivel a volt férjem is ellenezte, ezért ketten álltunk a család ellen).

Ha pedig neki a gyermekek keresztelése elfogadhatatlan, de neked fontos, akkor nem lesz közös jövőtök.

2013. jún. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az alapvető kérdés, hogy el tudjátok-e egymást fogadni, de őszintén. Ez mindent visz.

Egyszer egy - nem vallásos - barátom kérdezte, nem gond-e nekem, hogy ő nem az. Mondtam, ugyanannyira, mint neki az, hogy én az vagyok. Elfogadja-e, hogy nekem ez heti pár elfoglaltságot jelent, stb.

2013. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hat nem vagyunk mar gyerekek, en 25/n o 27/f. Nem kerult szo meg ilyen dolgokrol, de allitja, hogy o is figyelemmel kiserte az oldalamat- marpedig, ha figyelt, akkor leeshetett neki. Nem tudom, most mit csinaljak... :/
2013. jún. 7. 21:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem nagyon, esetleg elég gyerekfejű lehet, ha vallás alapján választ

A mai európában, már alig foglalkoznak a vallással, korombeliek közül vannak akik azt sem tudják hogy milyen keresztelőn voltak..

Én sem vagyok biztos abban hogy római vagy görögkat. vagyok, de amúgy sem érdekel

Ha ilyen mise látogató vagy, és imádkozós, semmiképp nem ajánlatos ellentétes szemléletű emberrel kezdeni

Őt nem fogod meggyőzni a hitedről, de gondolom fordítva is igaz

20/F

2013. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nyilvánvalóvá tette hogy nem kér vallásból és azt, hogy elítéli, majdhogynem üldözi, szekálja azt aki hisz valami természetfelettiben (a h.lye szó szerintem igencsak erős)

sok ismerősöm van, vallásos és ateista.

azokkal jól kijövök, akik nem h.lyézik a másikat és nem próbálják erőszakkal meggyőzni a saját igazukról.

egy szó: Tolerancia.

esetleg hozd finoman szóba a témát. ha nagyon támadó, akkor elvárja vlsz hogy add fel a hitedet és örök vitaforrás, vagy akadály lenne. vagy örökké csendben hallgatnod kéne róla és ez megmérgezné a boldogságot.

a saját családomban ez ment, láttam.

2013. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!