Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » (meleg téma) Meleg vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

(meleg téma) Meleg vagyok, ezt hogyan és miként, vagy egyáltalán elmondjam-e otthon a családomnak és a legközelebbi barátaimnak?

Figyelt kérdés
Érdekelnek mindenki válasza, a szüleim nem olyanok, hogy "akkor fiam ki vagy tagadva", Ők elfogadnának, és a barátaim is, de nem tudom, hogy elmondjam-e Nekik vagy ne? (Előre is köszönöm) 18/F:)

2013. jún. 23. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor úgy érzed , itt az ideje: mondd el :)

Én például kicsit humorosabb módon mondtam el, mert a szüleim nem olyan "lazák".

Így ezt a szöveget találtam ki:

"-Emlékszel a lakótársamra, akivel együtt lakom egy éve?

- Igen.

- Hát Ő nem csak a lakótársam :D"


Így kissé oldottam a feszült hangulatot, és könnyebben vették...

2013. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:DDD ez így aranyos:DDD ja még elfelejtettem a kérdéshez odaírni, h erre hogyan reagáltak a szülők/barátok?:) köszi:D
2013. jún. 23. 10:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, a szüleim eléggé "szűklátókörűek" :D Hogy így jellemezzem őket, de hát Ők már idősebbek, that's why :D

Kellett idő, amíg elfogadták, de azóta nyugalom van :)


Lány vagyok, meleg, a legtöbb barátom pasi :) Az elején még rám akartak mászni, de aztán megértették, hogy nálam ez nem így működik :D Azóta nyugodtan elmerek menni velük erre-arra :) Még vigyáznak is rám :)


28/l

2013. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Étrisyon! bocsi de nem értem:DDD
2013. jún. 23. 12:35
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Étrisyon szerintem a kapuvári régi "b*zibárra" gondolt,én úgy gondolom ez egy kicsit ronda kifejezés, de hát tényleg így hívták
2013. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
minek mondanád el? Majd ha megkérdik, légy őszinte, de addig ne terheld őket ilyenekkel(főleg ha ők tartanak még el).
2013. jún. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mond el nem jó életed végéig titkolózni! Nem lesz könnyü, de előbb utóbb elfogadják!
2013. jún. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha utána nézel itt a gyakori kérdéseknél is sokan vetették már fel ezt a témát. Sosem értem azokat, akik könnyelműen azt mondják, hogy persze mondd csak el. Ezt csak Te tudod eldönteni. Te tudod, hogy a szüleid hogyan állnak ehhez a témához. Mások példájából lehet erőt meríteni, de mindenkinek más története van. Tudok olyan esetről, mikor az illetőt kirakták otthonról és a munkahelyéről is kirúgatták. Meg olyanról is, mikor bezáratták a pszichiátrián a zárt osztályra. Lehet nálatok nem lesz semmi gond. Azért, szerintem nem árt erre komolyan felkészülni. Mind egzisztenciálisan - hogy ha kiraknak legyen hova menned. Mind lelkileg - hogy nem roppanj össze a reakciójuktól. Pl olvasgass a témában. Fontos, hogy Te teljesen elfogadd magad, és tájékozott legyél egyrészt a saját identitásod terén, másrészt a lehetséges szülői reakciók tekintetében. Ha valaki elutasító a melegséggel, annak sokáig tart mire feldolgozza, hogy a fia az. Ha egyáltalán valaha is sikerül feldolgoznia. Ha elfogadóak a szüleid általában a melegekkel, attól még érintheti őket kellemetlenül a dolog, hisz nagyon nem mindegy, hogy egy távoli ismerősről van szó, vagy olyas valakiről aki közel áll hozzájuk és nem kicsit fontos nekik - tehát az sem garancia arra, hogy nem lesz gond. Véleményem szerint, csak akkor mondd el, ha már kész vagy rá mindkét szempontból egzisztenciálisan, és lelkileg. Hogy ez mikor lesz csak Te tudod eldönteni, senki más.

Kezdetnek ajánlok egy kisfilmet:

http://www.youtube.com/watch?v=I66TK-cFx4c

2013. jún. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
én is ajánlok egy filmet, az elején azt mondják, hogy igaz történet alapján készült, szóval eléggé elgondolkodtató a film, nagyon tanulságos
2013. jún. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
2013. jún. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!