Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszélgetés az ex-el? (Bővebbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beszélgetés az ex-el? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mik azok a témák, amik az ex-el való beszélgetések során szerintetek tabutémák, vagy épp kötelezően tisztázandó dolgok?

Kinek mi fér bele egy ex-el való beszélgetésbe?

Példák:

- Ex-nek azt mesélni, hogy a jelenlegi párommal mennyire boldog vagyok.

-Ex-et dícsérgetni, hogy mennyire jó csaj/pasi.

-Az egész beszélgetés maradjon teljesen formális: tehát hogy vagy, jól, mit dolgozol/hol dolgozol, hogy tetszik a munka/suli, stb.


2013. júl. 4. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért kell beszélgetni vele?
2013. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem beszélgetek az exeimmel.. mert az exeim...
2013. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
miért is beszélgetnék vele? nem akarok N
2013. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pl. rád ír chat-en, hogy hogy vagy, vagy ilyesmi. De akár arról is lehet szó, hogy véletlenül összefutsz vele az utcán. Nem ez a lényeg. Hanem hogy milyen határokat tartotok Ti be, ha ilyen szituációba kerültök, ez érdekelne:

Mi az, ami belefér, mi az, amit kötelező jelleggel tisztázni kell, mi az, ami tabutéma.

2013. júl. 4. 14:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem érted, ott a határ, hogy nem beszélgetek vele.

Max. köszönök neki, ha látom, ennyi.

2013. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó, akkor olyanok válaszoljanak, akik szoktak az exükkel beszélgetni néha :D

Na de akkor egy-két konkrét példa:


- Mondjuk a barátnőm, amikor valamelyik ex-el facebook-on csetel, akkor mindig elmondja nekik, hogy mennyire szerelmes belém, meg ömleng rólam. Szerinte ez normális dolog. Én viszont úgy gondolom, hogy az ex-el megvitatni a jelenlegi kapcsolatot, az tabutéma, egyszerűen nem kell erről beszélni.


- Én is néha chat-elek az exemmel, mert néha rám ír, de az egész megmarad ilyen sziahogyvagyjólénisköszi szinten, tehát semmi értelmes, csak egy formális beszélgetés. Viszont a barátnőm nehezményezi azt, hogy én nem mesélem el az exemnek, hogy milyen boldog vagyok jelenleg. És emiatt, hogy én ezt nem mesélem el az exemnek, zavarja, hogy egyáltalán beszélek vele, féltékeny. Hozzá kell tegyem, hogy elmeséltem az exemnek, hogy van barátnőm, de ennyi, nem téma ez köztünk, mert én nem akarok vele erről beszélni.


- A barátnőm írkál olyanokat az ex-nek, hogy milyen jó pasi, meg elhívta bulizn, ugyanakkor persze azt is leszögezte neki, hogy csak engem szeret, és csak barátok. Én mondjuk ezt alapvetően lesz*rnám, de mivel nekem konkrétan meg akarja még azt is tiltani, hogy egyáltalán beszélgessek az exemmel, ennek fényében ezt elég pofátlan dolognak érzem.


A lényeg, hogy most ezen megy a vita, hogy miről kell, miről nem lehet beszélgetni az exekkel :)

2013. júl. 4. 14:14
 7/8 anonim ***** válasza:
de minek neked beszélgetni az exeddel? mi köt még hozzá? főleg ha nem tudni, hogy minek ír rád?
2013. júl. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem én akarok vele beszélgetni. Semmi nem köt hozzá. Nekem igazából mindegy lenne, hogy beszélünk-e, vagy sem. Vagy 2 évig egyáltalán nem beszéltünk(elég csúnya szakítás volt), csak egyszer egy költözés miatt muszáj volt írnom neki, hogy az otthagyott cuccaival mit akar kezdeni. Ő meg gondolom ebből azt szűrte le, hogy már nem gyűlölöm annyira, ami végül is igaz is, megfakult a gyűlöletem, semmit sem érzek már iránta. Kb. olyan, mint egy munkatárs, vagy egy szomszéd, vagy valami ilyen hasonló felületes ismerős. Szóval azóta néha ír, és beszélünk pár szót. Hogy miért ír, azt nem tudom, de nem is érdekel. Ha a szomszédom megkérdezi, hogy hogy vagyok, akkor sem kezdek el azon agyalni, hogy vajon miért kérdezi..
2013. júl. 5. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!