Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 7 éves kapcsolat szakítás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 éves kapcsolat szakítás, nagyon nehezen dolgozom fel. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Első barátnőm, így valószínűleg a legnehezebb is lesz feldolgoznom. Másfél évvel idősebb nűlam, ha számít is valamit. Szakított velem, feledni akar ez a végső döntése. Sajnos személyesen sem tudjuk megbeszélni, mert mindketten teljesen más országba vagyunk, pedig csak pár hónapra mentünk el egymástól, munka miatt. Nem szerelmes már, és nem akarja tovább folytatni, mivel előttem volt már egy komolyabb kapcsolata, csak azzal tud biztatni hogy majd túlélem, mert ő is túlélte már egyszer. Nem tudom kiverni a fejemből mert még mindig nagyon szeretem, és nem tudom mit kezdjek magammal. Ráadásképp, barátokkal sem tudom megosztani a gondjaimat, hiszen más országba is tartózkodom, és teljesen kikészültem már. A kapcsolatunk sajnos így is hullámos volt, de főképpen a kapcsolat elején. Az elmúlt 3 évben együtt is éltünk. Voltak gondok, de mindig megtudtuk beszélni, megoldottuk. Azt mondta nyugodtan ráírhatok, ha nem veszekedni, illetve rólunk akarok beszélni. Állítja nem pasizik, és nem is akar. Bár nem is volt egy ilyen fajta lány. Sajnos szinte mindennap róla álmodom, hogy együtt vagyunk, és sajnál mindent, tehát az egész napomat el is rontja, még munka előtt is.

Már korábban szakított, 2-3 honapja, de akkor ő sem tudt jó ötlet volt-e. De konkrétan, kb. 1 hónapja vége. Azóta is minimálisat beszélünk facén. Teljesen kikészültem, kérlek, ha van ötletek segítsetek. 24/F



2013. júl. 5. 23:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, amit érzel, és ez el fog tartani egy ideig. Ez természetes folyamat, meg kell gyászolni a kapcsolatot. Felejteni nem kell, nem is lehet, a szépet meg kell őrizni, a hibákból tanulni kell. Gondolj arra, hogy új kapcsolat, új esély a boldogságra és a családra.
2013. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenkor nem jó beszélgetni az ex-szel. Csak felzaklat és újra eszedbe jut minden. Hagyd leülepedni. Elcsépelt, de idő idő idő!
2013. júl. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez igy van megirva, jobb ha felfogod, hogy vége. Kár fájditani a lelkedet, hidd el még lesznek szép napjaid, aki tényleg melletted akar lenni és élni!

Legfeljebb sirjál egy jó nagyot, férfinak sem szégyen, de ne alázd meg magadat, akinek már nem kellünk azután nem kell futi, ha elutasit.

2013. júl. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, igyekszem feledni, de nagyon nehéz. Legszívesebben visszaszerezném, hiszem én nem tudnék így lezárni egy 7 éves kapcsolatot. Bár, ahogy látom semmi esélyem sincs.
2013. júl. 5. 23:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért fáj ennyire, mert elsõ barátnõ volt, bizony 7 év az nem kevés,de el kell tudnod engedni.
2013. júl. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

25 voltam, mikor 7 év után szakítottunk az első komolyabb barátommal. Mi nagyon szerettük egymást, de 18 éves kortól 7 évet valakivel tölteni az elég durva, nagyon sok vitánk volt, egymás mellett nőttünk föl, kb kicsináltuk egymást a 7 év végére. Mi úgy szakítottunk , hogy közben végig beszéltünk, segítettük egymást, a szakítás egy közös célunk volt, tudtuk, hogy véget kell vetni ennek, mert jobb is lehetne de kettőnk között már túl sok a tüske. Annyira jól sikerült lezárni a kapcsolatunkat, hogy a legjobb barátok lettünk a szakítás után. Semmi szexuális vonzalom nincs már köztünk, mintha testvérek lennénk, vagy nagyon jó barátok. Ennek már 4 éve, ha őszinte akarok lenni, akkor kb olyan másfél évig még gyógyultam utána, addig végig emlékeztetnem kellett magam, hogy nem lenne jó együtt lenni, mert megint csak sírás lesz a vége. De mondjuk mi elég balhézós pár voltunk mindig.


Szerintem próbáld meg felfogni, hogy vége és próbáld a lehető legjobbat kihozni a helyzetből. Az teljesen normális, hogy 7 évet nem 2 hónap alatt fogsz feldolgozni, meg saját magamból kiindulva tudom, hogy az is borzalmas, hogy eddig vele osztottál meg minden napi eseményt, most meg vár az üres lakás. Ő felkínálta, hogy beszéljetek, nekem nagy segítség volt, hogy egymást segítettük ki a volt barátommal a gödörből, ha nem érzed tehernek, akkor megpróbálhatsz egy baráti kapcsolatot kialakítani vele.

2013. júl. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom, eleg erdekes amit irtal, elgondolkodtato. Tobbszor is elolvastam :) Lehet ez lesz, marmint a barati viszony, bar a jelen helyzetben, meg nem erzem ezt, de remelem idovel minden letisztazodik bennem.
2013. júl. 6. 22:22
 8/8 anonim válasza:
Ebbe a helyzetbe kerültem... Esetleg valami tanács? Azóta felvettétek a kapcsolatot vagy végleg sikerült lezárni? Mennyi idő volt feldolgozni?
dec. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!