Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti éreztétek már úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti éreztétek már úgy, hogy egy idegen emberrel a neten, chaten való ismerkedéskor, sokkal közvetlenebben, nyíltabban tudtok beszélni bármiről? Miért van ez?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 09:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem kell az ember szemébe nézned, és álarcok mögé bújhatsz ...!
2013. szept. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én mindig így érzem. Nőkkel nem is tudok máshogy beszélgetni. Azért van mert a valóságban szorongok, ideges vagyok, pánikolok. Itt a gép előtt meg csak alig.
2013. szept. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Szerintem pont az ellenkezője. Az lehetsz aki vagy, nem kell álarcok mögé bújni. Olyanokat is elmondhatsz amit normál esetben ismerkedéskor nem tudsz. Felszabadító tud lenni.
2013. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Ez a fajta kommunikáció mindig könnyebb, ugyanis jelentős biztonságérzetet ad, hogy gyakorlatilag fedezékből beszélsz.


- Ha valami nem úgy sül el, akkor nincs kínos pillanat, csak bezársz egy ablakot.

- Azt mondasz, amit akarsz, nem kell tettekkel igazolni.

- Van időd átgondolni a választ, nincs kényszer, hogy gyorsan reagálj.

- Nincs szemkontaktus, ami zavarba ejtene, nincs kínos csend, nem kell a metakommunikációra figyelni.

- Ha egy számodra ismerős embernek nyílsz meg, onnantól minden találkozás emlékeztet az elmondottakra, és kiszolgáltatottnak érzed magad emiatt - ez névtelen, arctalan beszélgetés közben nincs.

- Könnyedén szelektálhatsz, hogy a másik fél mondandójából mi az, amit meg akarsz hallani, így nem sérülhetsz



Tulajdonképpen mi is a hátránya az ilyen beszélgetésnek? Pontosan az, hogy nem valódi, mert nem teszed bele magad, valójában csak részben kommunikálsz, miközben gyáván elrejted a valódi éned, nehogy sérülhessen. Olyan ez, mintha a hologramodat küldenéd ki a csatamezőre, majd hősként ünnepeltetnéd magad, pedig semmivel sem voltál bátrabb, mint aki elmenekült.

2013. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
De legalább átélhetek olyan dolgokat amiket élőben nem tudok. Az érzések így is valódiak, csak hát hazugságon alapulnak.
2013. szept. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát én azért nem gondolom, hogy nem valódi. Minden beszélgetés annyira valóságos amennyire belerakod magad. Nyilván függ az egész attól mennyire fogalmazol gazdagon, de mint írtam sok olyan dolgot is elmondhatsz, amit normál esetben nem mondasz. Pl zenére terelődik a szó. Normál esetben annyival elintéződik a dolog, hogy igen én ezt hallgatom te azt. De pl írásban el is tudod mondani miért, tudsz neki linkelni amit szeretsz stb.
2013. szept. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én pl. most elkezdtem levelezni egy lánnyal és nagyon tetszik az egész, mert bizonyos szempontból sokkal többet mutathatok meg magamból mint amit normál esetben tudnék. Ő nagyon nehezen nyílik saját elmondása szerint, de azért haladunk úgy érzem. :)
2013. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Persze, én ezekkel mind egyetértek, csak az a nagy bajom, hogy az ilyen pótcselekvések általában csökkentik a motivációt a valós megoldások elérésére.


Olyan ez, mintha tudnád, hogy meg kellene tanulnod főzni, de ott van szemben a McDonalds - annyi különbséggel, hogy az emberi kommunikáció sokkal fontosabb. Egy párkapcsolatot, vagy baráti kapcsolatot nem lehet neten keresztül fenntartani, muszáj megtanulni élő kapcsolatban is megnyílni, felengedni.


Persze egy járható útnak tűnik, hogy a borzasztó nehéz első lépéseket ilyen módon teszi meg az ember, aztán ha már úgyis túl van rajta, akkor meg már könnyebben megy élőben. Ez idáig ok is, de ez nem minden helyzetre megoldás, és erősen korlátozott lehetőségeket biztosít.

2013. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Dr.Trolompár Rajmund ***** válasza:
Minek kell ezt így túlkomplikálni? Az internet is teljesen jól működő ismerkedési forma, csak az idősebbek néznek rá olyan szemmel mint a földönkívüliekre.
2013. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek.


Mielött az internetes ismerkedést elvetné mindenki, had emlékeztesselek benneteket, hogy az internet elött még a nagy sebességű autók és tömegközlekedés elött, teljesen elfogadott volt a papír alapú levelezés. Annyiban különbözött a mostanitól hogy a válasz gyakran hónapokig nem érkezett meg. Mégis, bevált ismerkedési forma volt.

2013. szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!