Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki meg tudja mondani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki meg tudja mondani, hogy honnan lehetne bárkinek is önbizalma visszajelzés nélkül?

Figyelt kérdés

Azt írták itt többen is, hogy az önbizalom azért önbizalom, mert az ember magába vetett hite adja. Ez eddig rendben van. Csakhogy bárminemű reakció, reagálás nélkül senki nem tudhatja, igazán mennyit is ér. egy példát is írnék erre.

Egyszer egy kiváló humoristával elvégeztek egy kísérletet. A nézőtéren az összes vendége beépített ember volt. Az volt a feladatuk, hogy a legjobb, legviccesebb poénjai alatt is vágjanak fapofát, mintha abszolút érdektelen dolgot mondott volna. A végére már teljesen zavarban volt, nem tudta elképzelni sem, mi lehet a probléma. Csak akkor könnyebbült meg, amikor kiderült a dolog és akkor már kitört a nevetés.

Ugyanez szerintem értelmezhető a lányokra is. Ha valaki nem kap semmiféle "tetszésreakciót", annak hogyan kellene önbizalommal rendelkeznie?



2013. okt. 30. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Lány vagy mi kérdező? Gondoltam.
2013. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sehogy, akkor csak az önértékelésén tud változtatni valami egyéb dologgal.

De ezt a "legyen több önbizalmad" dolgot én is baromságnak tartom. Csak úgy nem lesz, hogy ó most nincs de kilépek ajtón és voilá, van. Ha pedig megjátszod az még rosszabb mert ugyanúgy látszik.

2013. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Menj már ki az utcára te életképtelen! És ott majd kapsz elismerő pillantásokat.
2013. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1-es, honnan veszed, hogy én lány vagyok?
2013. okt. 30. 22:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó, akkor nem vagy lány, se fiú.
2013. okt. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
3-as, nem tudom, miről beszélsz. Ilyen nincs.
2013. okt. 30. 22:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van igazság a mondandódban. Az a helyzet, hogy a "sikeresebb" embereknek ez nem jelent semmit, és nem is tudják átlátni a problémát. Ugyanis a "normális" emberek már gyerekkoruktól kezdve elismeréseket kapnak a szüleiktől, tanáraiktól, rokonoktól, ismerősöktől stb., így ez náluk alapvető dologgá válik. Így kialakul a gyerekben a normális önbizalom, amit aztán az ellenkező nemnél is tud kamatoztatni, illetve jön a többi elismerés is az élet egyéb területein. Akinél ez kimarad, az eleve hendikeppel indul. Az ember - mivel társasági lény - csak a pozitív vagy negatív visszajelzésekből tud tanulni, és csak a pozitívakból tud építkezni, töltekezni. Csak hát aki gyerekkorától kezdve hiányosságokkal küszködik, annak sokkal nehezebb, és a problémák egy idő után egymást kezdik vonzani.
2013. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Önbizalomhoz az kell, hogy tudj küzdeni kitűzött céljaid megvalósításáért, eredményeidet környezetet elismerje.
2013. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
92 %, remek választ adtál és köszönöm!
2013. okt. 30. 22:46
 10/10 A kérdező kommentje:
"91 %"
2013. okt. 30. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!