Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A 18-as karika már csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A 18-as karika már csak dísznek van? Úgyis mindent megengednek a kisebbeknek is.

Figyelt kérdés

Nem rég kiírtam itt egy kérdést, hogy mit keresnek a 13-14 éves gyerkőcök kérdései a szex témakörben, és kaptam egy üzenetet, hogy csak a törvény miatt kell kiírni azt a 18-as blablát, senkinek nem kötelessége ellenőrizni, hány évesek írnak oda. Ezen teljesen felháborodtam, mondjuk megértem, hogy itt tényleg nehéz ellenőrizni, de nem csak erről az oldalról van szó.

A moziba is simán beengedik a korhatáros filmre a kisebbeket, gondolom, ott se kötelessége senkinek ellenőrizni, ki megy be. Csak azt nem értem, hogy akkor mit van felháborodva az ORTT, ha egy film mondjuk túl erőszakos vagy túl alacsony a korhatár.

A boltban is ki van írva, hogy 18 éven aluliaknak nem adhatnak el dohányárut és szeszes italt, mégis nem egyszer fordult elő, hogy a szemem láttára szolgálta ki az eladó a gyereket.

Tudom, hogy ezek javarészt azért vannak, hogy még több bevétele legyen az ilyen cégeknek, de ennyi erővel akkor minek az a törvény a korhatárról?


2009. nov. 19. 13:13
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Miért lennék gonosz? Csak annyit kérdeztem, hogy minek vannak ezek a korhatárok, ha úgyse tartják be őket. Mert egyébként nem lenne hülyeség, hogy bizonyos dolgok korhatárhoz vannak kötve, ha tényleg odafigyelnének rá, hogy be legyen tartva.


Engem spec azért idegesít a tévéműsorokon a bazinagy sárga/piros karika, mert tudom, hogy semmi értelme, a legtöbben úgyis tesznek rá, hány éven felülieknek szól, sőt még menő is olyat nézni/ csinálni, ami felnőtteknek való. Csak ezért nem értem, minek találták ki ezt a korhatárosdit. Felőlem mindenki azt néz/olvas/csinál, amit akar, úgyse nekem lesz belőle bajom (ha meg igen, akkor vissza is kapja az illető :D).


Amikor pedig 12 éven aluli voltam, értelemszerűen nem néztem 12 éven felülieknek szóló műsorokat. Nem is nagyon néztem tévét gyerekkoromban, nem kötött le már akkor sem, meg volt jobb dolgom is, nálunk még volt olyan, hogy a szabadban együtt játszottak a gyerekek, nem az volt, mint most, hogy mindenki ül a gépe előtt, és csak neten kommunikálnak (tisztelet a kivételnek).

2009. nov. 19. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!