Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl szigorúak a szüleim. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl szigorúak a szüleim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy normális, 17 éves lány vagyok. A szüleim meglehetősen szigorúak mindenben, de főleg a szex-kérdésben. Mivel hívők, nem engednek semmi "erkölcstelen". Ne értsetek félre, még nem voltam senkivel. Csak mivel alakulgat nekem egy fiuval egy kapcsolat... gondoltam, felhozom a témát, azt hittem megbízhatok bennük. Erre kiakadtak, hogy minek foglalkozok én még fiúkkal? Azt mondták, ott a suli...stb. Meg hogy szerintük éretlen vagyok. Erre én is kiakadtam (utólag bánom is), és a fejükhöz vágtam pár csúnya dolgot. Később megbeszéltük anyuval, és azt mondta hogy barátom eselteg lehet, ha komoly, de a szexszel házasságig várnom kell... Egy olyan anyát szeretnék, akinek bármit elmondhatok, ha baj van, és együtt megbeszélnénk mindent! Nem akarok titkolózni előttük! Mit tehetnék?
2013. dec. 1. 11:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy a legjobb fiúbarátom se lehet itt, főleg nem aludhat itt...Nehogy "bármint csináljunk". Nem bíznak bennem:(
2013. dec. 1. 11:31
 2/16 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy kár, hogy nincsenek manapság már ilyen szülők. Az ilyen szülők hiánya tette a mai fiatalsággal azt amit itt látunk nap mint nap ezen az oldalon.
2013. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Semmit, a szüleid sajnos teljes mértékben elvakultak hisznek a saját nézeteikben, elveikben amin nem fogsz tudni változtatni csak akkor, ha önállóvá válsz, elmész otthonról és így már nem szólhatnak bele az életedbe.
2013. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én nagyon hálás vagyok a szüleimnek a nevelésbe, tényleg mindent megkaptam tőlük, főleg szeretetet. Nagyon szeretem őket, és ezen kívül tényleg mindent meg tudunk beszélni. De ebben nagyon elvakultak!
2013. dec. 1. 11:34
 5/16 anonim ***** válasza:
A szüleidet nem tudod megváltoztatni!
2013. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ricsi, az én szüleim ilyenek

kérdező, te kénytelen vagy várni ezzel, mig nem leszel független tőlük, vagy mig meg nem változik a véleményük

2013. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

# 6


akkor csak is gratulálni tudok nekik, hogy megmaradtak olyanoknak amilyenek.


ne félj a rendszerváltás előtt nem voltak ilyenek, a gyerek gyerek volt....a felnőtt meg felnőtt.....

igaz, igazi farkastörvények uralkodtak, meg népkizsákmányolás, de akkor sem voltak olyanok, hogy a 13-14-15 éves lányok össze vissza kúrjanak, agyba főbe.


most meg...már a 12 éves is szét teheti a lábát....mi történt....kellene ide Sztálin!!!!!

akkor lenne nekik!

2013. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ne legyel mar eletkeptelen. Kitalalod h tanulni mesz egy lany baratodhoz heti 2-3szor. Alibiul csajjal megdum ha felhivnak szuleid ott vagy nala csak szarsz eppen...
2013. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy Sztálin kellene ide, én örülök, hogy már nem él (+1953).


A probléma tényleg nagyon nagy, adott egy lány, aki szereti a szüleit, normális családi háttere van, de van egy komoly ellentét abban, mit látnak helyesnek. (szex házasság előtt). Ebből a szülők nem fognak engedni, mert nem 2 napja vették a fejükbe. Itt a szülőknek kellene változtatniuk a hozzáállásukon, és egyszerűen bízni a nevelésük eredményében (a lányukban), hogy nem fog emiatt rossz útra térni. A kérdés az, hogy a szülők már önmagában felfoghatják a házasság előtti szexet is bűnnek, függetlenül attól, hogy kivel, milyen kapcsolatban történik. De én azt gondolom, ennek a hithez kevés köze van, ez egy 100 éves társadalmi norma, ami a lányok férjhezmeneteli esélyeit növelte, ma már aligha leszel emiatt nehezebb helyzetben házasodáskor.

2013. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hidd el kérdező, naivitásból pofára esni nagyon-nagyon szar dolog! Ha nem csinálsz hülyeségeket, és őszinte vagy a szüleiddel, idővel talán megenyhülnek. Írtad is, hogy komoly kapcsolat esetén anyukád társulna is! Titkolózással csak rontanál a helyzeten.

u.i.: Örülj neki, hogy olyan szüleid vannak, ahol a gyereknevelés nem a legújabb iphone megvételéből áll! :)

2013. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!