Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tapasztalom azt, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tapasztalom azt, hogy a nők mint emberek sokkal reálisabbak a férfiaknál?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok.

Nem célom egy nemileg diszkrimináló kérdést kiírni.

A kérdésem lényege, hogy én a sport területén tapasztaltam azt, hogy a női sportolók sokkal szakértőbbek, reálisabbak, tudják mit csinálnak, szemben a férfiakkal. Pl. az a konditerem ahova járok Bp egyik legnagyobb terme,a férfiak 99%-nak tudományos értelemben halvány lila gőze nincs arról, hogy mit is művel, azon kívül, hogy proteinturmixokat iszik és szteroidokkal tömi magát. Se a biokémiához, se az anatómiához, se az edzéselmélethez közük nincs, de semmilyen szinte. Csak az érdekli őket ki mekkora, ki mennyit eszik, és mekkora súllyal nyom.

Ezzel szemben a női edzők, sportolók sokszor lenyűgöző szaktudással, hozzáállással és körültekintően edzenek. Ezt már hosszú évek óta megfigyelem. Egyszerűen tudományos alapon, sokkal precízebben tudják miről beszélnek, látszik hogy sokkal többet olvasnak és gyakorlatiasabbak ezen a téren, mint a férfiak!

Ennek nemi oka lehet?

A férfiak hajlamosabbak vajon a tesztoszteronszintjük miatt meggondolatlanabbul, vagy inkább úgy mondom, eltúlozva, végletesen, erőből vagy hitből hozzáállni a dolgokhoz?

A női nem földhözragadtabb lenne? A sportban tapasztaltam ezt. Vajon igaz ez más területekre is? Pl. a politikára? Békésebb világ lenne, ha a nők irányítanának?


2014. márc. 4. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A hobbi gyúrás mióta sport?
2014. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ugyanúgy kimeríti a sport fogalmát, mint a hobbi futás, hobbi labdajáték vagy bármi más.

Az erőedzés a sport fogalmának megfelel, ugyanúgy izomtevékenységre épül, mint minden más.

2014. márc. 4. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:
És most azt várod hogy a nők megostromolnak, te lovag? :)
2014. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor vegyük a lélegzetvételt is sportnak és a bevásárlószatyor cipelést is.
2014. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ami fizikai megerőltetéssel jár az szerintem sport.



A kérdés ott válik értelmetlenné hogy nálunk a fordított a helyzet: van egy rakat hozzá nem értő csaj...



Viszont párkapcsolatokban a férfiak sokkal reálisabbak.

Egy 20 éves fruska például könnyen elhiszi hogy majd a nőcsábász pasi akinek felesége mellett eddig 5 szeretője volt majd pont őérte megváltozik..

2014. márc. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De hozhattam volna példának a gasztronómiát, élelmiszerek tápértékét is, azt is sokkal jobban vágják általában a nők mint a férfiak. Azaz tudományosabban, nemcsak a "haver mondta", hanem utánaolvasnak. Férfiakat nem látom nagyon olvasni a témában, mégha érdekli őket akkor sem.
2014. márc. 4. 19:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor majd női kőművesekkel építsd a házad is.De ha már mindenáron a hím sovinisztát keresed akkor megtaláltad mert szerintem én sokkal jobban értek a szoptatáshoz mint bármelyik nő.
2014. márc. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez úgy lehet, mint az autóknál: én például nem csinálok presztízskérdést abból, hogy minél nagyobb autóm legyen és minél agresszívabban vezessek, hanem praktikus autót keresek és óvatosan vezetek.
2014. márc. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jobban adnak a részletekre, ez a női agyuk miatt lehet, ami nem minden élethelyzetben előny. Ott pedig a férfiak jobban teljesítenek a lényeglátással, vagy ha úgy tetszik túlzott "nagyvonalúsággal".
2014. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 laci911 ***** válasza:
sok idejük van ennyi a férfiaknak más dolga van pl a nőknek nem kell oda menni a férfiakhoz 8órát dolgozol 8at alszól és kb 4-5 órát mászkálsz edzel maradékban meg nem nagyon olvasnak az emberek .
2014. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!