Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg akadályozhatom a barátnőme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg akadályozhatom a barátnőmet az abortuszban?

Figyelt kérdés

27F vagyok,és párommal nem tervezetten, de áldott állapotba kerültünk. Úgy döntöttünk, megtartjuk. Elmondtuk szüleimnek, akik gratuláltak, örültek, és biztosítottak, számíthatunk rájuk bármiben. Aztán párom (25L) hazautazott, én nem tudtam vele menni, és elmondta ő is otthon. Első este kitagadták a családból. Reggel zokogva vádolt engem, hogy felelőtlenek voltunk, mert csak én dolgozom, havi 110.000FT-ért, nem élünk együtt, és miből fogjuk eltartani, megadni neki, azt ami kell? Estére ott tartottunk, hogy a leghelyesebb az abortusz, mert akkor ő is tovább tud tanulni, tud szerezni munkát, és amikor anyagilag jobban állunk, akkor majd összehozunk egy gyereket.

Hozzá tartozik, hogy szüleim tudnának segíteni anyagilag, és fel is ajánlották.

Én nagyon szeretném megtartani a gyereket, de párom nem.

Kérlek írjátok le a véleményetek!

Előre is köszönöm!

Egy aggódó "talán" apa



2014. márc. 31. 23:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem szabad mindent a szülōkre alapozni, sajnos ebben a világban semmi sem biztos. Lehet jobb lenne egy kicsit felkészültebben hozzáfogni.
2014. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Azt ugye tudja a barátnőd,hogy 25 évesen már a továbbtanuláshoz is rengeteg pénz kell??

Csak szavakkal tudod őt meggyőzni. Nehogy már a szegénység miatt vetesse el a babát! Ez nem olyan,hogy később lesz ugyanolyan! Ez egy élet.

2014. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%

Ezt úgy mondom mint egy nagyon-nagyon kemény feminista, aki utálja a férfiakat.

Sajnos ha egy anya meg akarja öletni a babáját abba nincs beleszólása az apának. Senkinek sincs, ha akarja megöleti a babátokat.

Mindenképpen próbáld lebeszélni erről, az is ezerszer jobb ha örökbe adjátok.

Próbálj rá hatni, amúgy ezt nőként mondom, hogy olyannal nem is állok szóba aki megölette a gyerekét.

Észrevétlenül tévedjetek a gyerekosztályra egy áruházban, bármi ami meggyőzheti, hogy ez rossz döntés.

2014. márc. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

Törvényileg elég sok beleszólásod van. Tehát, ha nem egyezel bele, de ő mégis elveteti mert szétmentetek vagy akármi, feljelentheted és ügy lesz belőle.

Ami a morális részét illeti.. hát akkor is. Ugyan én fiatalabb vagyok nálatok, de akkor sem tudom elképzelni, hogy megállíttassam egy csöpp kis élet csíráját valami elvetemült módszerrel. ki ráz a hideg ha belegondolok. viszont, bátyámék voltak most ebben a helyzetben, hogy még csak egy éve vannak együtt a barátnőjével, az anyagiak sem fényesek, ezért úgy döntöttek még nincs itt az idő de ők legalább együtt döntötték el. nem gyűlölöm őket és nem is ítélkezek mert minden dolgot számításba véve a helyzetükben ez volt a helyes megoldás. ám én mégis úgy vallom, hogy ha már voltam annyira felelőtlen, hogy megengedtem hogy így végződjenek az események, akkor már legyen bennem annyi, hogy vállalom is a felelősséget és a következményeket, nem pedig eldobom és kihúzom magam alóla.

ha te szeretnéd, akkor beszélj vele erről. mondd el, hogy mennyire szeretnéd, és hogy megfogjátok oldani, mert bízol a szüleidben és kettőtökben is. az ő szülei pedig idővel megfognak békélni, elvégre csak a lányuk és csak az unokájukról van szó.

mindenesetre semmi kép se érvelj a törvénnyel, és azzal se, hogy mennyire arcátlan dolog lenne kihúznia magát a felelősség alól. ez csak rontana a dolgokon. lehet, hogy ő is akarja, csak iszonyúan fél, és ez természetes is ebben a helyzetben. győzd meg róla, hogy ketten menni fog nektek. ha viszont mégsem sikerül, próbáld meg elfogadni, lehet, hogy ő valamiért mégis jobban látja a dolgot. lehet, hogy ő számításba vesz olyan háttér dolgokat, amiket te nem említettél meg. sok sikert nektek, remélem dűlőre juttok!

2014. ápr. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha ilyen szüleim lennének, mint a barátnődnek, addig integetnék nekik, amíg kikerülnek az életemből.

Elég gyerek barátnőd van, ha őt érdekli, hogy a szülei mit akarnak.

Énnálam égszakadás-földindulás lenne. És mindent elmondanék a gyereknek, ha nagyobb. De ez én vagyok.

2014. ápr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
De jobban jársz, ha a gyerekvállalás téma terhes rovatában teszed fel ugyanezt a kérdést. Ott sokkal több tanácsot fognak neked adni.
2014. ápr. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

törvényileg semmi közöd nincs hozzá, csak idióták hiszik, hogy ezért fel lehet valakit jelenteni. eszed a kefét


30+F

2014. ápr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan talán "megérthető" helyzetek amikor a nő nem készült fel még az anyaságra. De ez esetben én úgy látom, hogy másról van szó hiszen először úgy döntöttetek, hogy boldogan megtartjátok.

Az utána való döntése a párodnak a szülei miatt van akik ellenzik a babaprojektet. Talán ha leülnétek ketten közösen csak te meg ő és megbeszélnétek a dolgokat, terveket hogy, hogyan tovább.

Befolyásolni az ő döntését nem tudod, ő érzi és tudja. Beszéljétek meg szerintem KETTEN.

2014. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

Könyörgöm nem 14 éves agyatlan tini!! 25 éves, mit szólnak bele a szülei?? Én ellenzem az abortuszt, de adott esetben ha egy lány meg van róla győződve, hogy elveteti, nagykorúan nem kényszeríthetik már rá arra a szülei, hogy megtartsa!

Én is elvinném egy bababoltba. Plusz elmondanám neki, hogy kivel képzeli el az életét 10,20,40 év múlva, mint szövetséges, mint akivel egy háztartásban él? Az anyjáékkal, mert akkor pitizzen nekik, vagy a családjával, férjével (veled, mivel szeretitek egymást)? Mert akkor már hozzád kellene ragaszkodni, és a közös gyereketekhez, akinek ő is annyira örült.

Elmondanám neki azt is, hogy valószínűleg, ha elvetetné, te nem tudnál már rá mint párra, társra gondolni, hiszen cserbenhagyott téged és a babátokat is. Nem tudnál többet vele együtt lenni. Ez nem zsarolás, hanem az igazság feltárása.

Elmondanám neki azt is, hogy a szüleid bevállalják a segítséget, ne lennétek magatokra hagyva. És azt is, hogy többnyire a legellenségesebb nagyszülő is büszkén omlik a kisunokája lábai elé, amint meglátja. Miért ilyen elutasítóak? Nem lehet, hogy bigott vallásosság van a háttérben? Ezt mint vallásgyakorló katolikus kérdezem. Nem lehet, hogy nekik az a sokk, hogy kislányuk már nem szűz? Mert akkor azt is el lehet mondani, hogy igen, anyukám, én már a gyerek megfoganása előtt is szexeltem, meg azt is, hogy bizony ma már nem ciki, és nem számít megesettnek, ha valaki házasság előtt lesz terhes. Sőt, még meg is keresztelik a gyermeket, mert ő meg végképp nem lehet semmiről. Csak sajnos van egy olyan elvakult, magát kereszténynek nevező réteg, aki inkább ölet, csak ne tudja meg a gyülekezet, hogy erkölcstelen a lányom...


Legyél mellette, ha lehet, ne engedd, hogy félelemből elmenjen az abortuszra. Mondd el neki, hogy te vele maradsz, és ez a legfontosabb, hogy ti családdá váljatok. Ezt a babát egész életében bánná, és biztos vagyok benne, hogy a szülei fejére olvasná, hogy pokollá tették az életét, amiért belezsarolták az abortuszba. Őszintén? Meg is érdemelnék a szülei. De a lelki terheket, adott esetben pszichés összeroppanást mégis a lány éli át...

2014. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
86%
Komolyan elvárnád barátnődtől, hogy fejezze be a tanulmányait, mondjon le arról, hogy jobb munkahelye legyen, a szüleidtől meg hogy felnőtt létedre eltartsanak? Mert 110 000 forint röhejesen kevés, mit akarsz te ennyi pénzzel, de őszintén???!!!!! Nekem van gyerekem, hidd el, ha még a legolcsóbb turkálóból szeditek össze a ruhákat, meg a babakocsit, akkor is a pelenka, a tápszer, a nedves törlőkendő stb... nagyon sokba kerül. És lehet létminimumon tartani a gyereket, de ahogy nőni fog és nyiladozik a tudata, meg az akarata egyre több dologra fog vágyni. És amikor majd óvodába vagy iskolába megy és Esztikének meg Ritácskának ilyen olyan babája lesz, te meg nem tudsz megadni egy csomó mindent, az rohadt rossz érzés lesz, neked is és a gyereknek is. Engem is úgy tartottak meg Anyáék, hogy rossz anyagi körülmények között éltek és hidd el, nem volt egy leányálom, mert sok mindenem nem volt meg, ami a többi gyereknek igen, sokszor cikiztek és csúfoltak is emiatt, vagy jobb esetben csak szántak. És felnőtt fejjel lehet azt mondani, hogy nem a sok csúfolódó helyügyerekre kell hallgatni, de azt megnézném, hogy hogyan magyarázod el egy amúgy is hangulatingadozásokkal teli korszakban lévő tininek, hogy kislányom, ne törődj azzal, hogy 4 évig olyan társaságba kell járnod, ahol cikiznek. És ne legyenek kétségeid, mert fogják cikizni, hidd el, tanár vagyok, ráadásul osztályfőnök, úgyhogy van rálátásom az ilyesmire és a saját bőrömön is megtapasztaltam. És ez egy életre nyomot hagy egy emberben. És hiába szerettek/szeretnek nagyon a szüleim, egy irigységgel és nélkülözéssel teli életet nem neveznék ajándéknak. És sokszor gondoltam arra, hogy mennyivel jobb lett volna, ha nem vállalnak be engem, mert akkor legalább a tesóm megkaphatott volna mindent. (Vagy inkább csak sokkal több mindent.)
2014. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!