Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan akadályozhatom meg,...

Hogyan akadályozhatom meg, hogy a baba turkáljon a macskaalomban vagy megegye?

Figyelt kérdés
A babám még csak 5 hónapos lesz, de már látom, nemsokára kúszni fog. a cicának az alom a konyhában van (máshova nem tudom eltenni, elzárni nem tudom ahova a gyerek nem megy be) és már most azon aggódom, hogy oda fog majd mászni kúszni és tuti turkálni akar benne és a szájába venni. Oké, figyelek rá, meg minden, meg takarítom napi szinten, de akkor sem biztos, hogy az elég. Ti hogy oldottátok ezt meg? vagy hogyan oldanátok?
2013. nov. 26. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy oldanám meg,hogy figyelek rá.Vagy nem engedem abba a helyiségbe.Én egyébként minden alkalommal rászóltam/rászólok,ha valamit nem csinálhatott/csinálhat.Egy időn belül megtanulja a szó jelentését.Persze szokott direkt huncutkodni,de ha olyan,azonnal megyek és veszem el onnan és mondom neki,hogy nem.

Tedd be szék mögé az almot,az alatt úgysem tud átmászni a macska meg körbe tud menni.Csak van valami hely,amit a pici nem tud megközelíteni,a macska meg igen.

2013. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Nah..a konyhából is eltenném.Gondolj már bele

A macska belemászik az alomba.pisil kakil ...kapar ..aztán kimászik szépen a konyha csempéjére amin a te babád aranyosan mászkál mindent megfog majd,megnyal stb

Ezt azért te se akarhatod

Nemhiszem hogy ne lenne egy kis zug ahova eltehetnéd

De könyörgöm..ne hagyd a konyhában

2013. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

Nincs a lakásban állat, én attól jobban féltem a gyerekeimet, hogy ilyennek kitenném!

Bocs, most le lehet pontozni, de akkor is így látom!

2013. nov. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem alapból furi hogy a konyhában van. Amig a kisfiam nem született meg a cica a fürdőben lakott, most külön szobában van. Rakd át az almot a fürdőbe, ott úgy sincs keresnivalója a babának, a konyhában meg nyugodtan mászkálhat amig pl te főzöl.
2013. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha megcsak nem is kuszik, boven van idod kitalalni, mit tegy. A fiam 7 honaposan kezdett kuszni, es 11 volt, mire maszott, es a cica dolgai gondot jelentettek.

Igaz, az alom a lepcsoforduloban van, de a macskakaja, viz, kosar elerheto kozelsegben. Ugy oldottam meg, hogy barmikor odament a veszelyzonahoz (nyilvan parszor szetrangatta a kosarat, kiboritotta a vizet, stb.), elkaptam, ujjal mutattam, hogy "Nem szabad, ez a cicae!", es visszavittem a nappaliba. 2-3 het alatt megtanulta, hogy beken hagyja a cica cuccait. Azota csak megnezi, mi van ott, majd kanyarodik tovabb, nem nyul bele.


Ha gondolod, huzz kartonbol az alom kore kb. 20 centis falat, a cicat nem fogja zavarni, a gyerek meg nem latja, hogy van ott valami felfedeznivalo :) Bar ez csak egy ideig megoldas.

2013. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kerítsd körbe ráccsal a macskaalmot, akkora rést hagyva hogy a macska beférjen, és elég messze legyen a rács az alomtól hogy a gyerek ha benyúl, ne érje el. A lyukon be fog menni a macsek, takarítani tudod mert felülről ki tudod venni az almot, vagy akár a rács is összecsukható. Kerestem, de nem találtam ilyesmit neten. Csináljatok keretet fából, tegyetek rá kerítésdrótot amin nem fér át a baba. Vágjatok rá bejáratot a macskának, és fa keretet tegyetek a lyuk köré hogy a drót ne szúrja meg a babát. Nem szép, de pár hónapig "elmegy".
2013. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 porcukormókus ***** válasza:
43%

Wc melle nem tudod tenni? Es akkor azt be is lehetne zarni, a macska meg gondolom ugyis jelzi, ha dolga van.

Amugy egyetertek az egyik elozo valaszoloval, en sem tartanek/tartok bent allatot a lakasban.

Ennel sokkal banalisabb okbol kifolyolag kaptam el olyan szembetegseget, aminek a korokozoja meg a hazai csapvizben is benne van(!!), de a kontaktlencseseket veszelyezteti leginkabb. (Akant amoba keratitis, meg is vakulhattam volna, de igy is maradt emlekbe egy kis latasromlas..) Pedig en meg a domestosos flakont is kifertotlenitem, es megis...

Ezt csak azert irtam le, mert a macskatol is el lehet kapni olyan betegseget, ami a latasunkba kerulhet.

Az en nagyobbik porontyom kb. keteves koratol cicazhat a mi kinti macskankkal, mert mostmar megerti h utana pl. nem szophatja az ujjat.

Legyel nagyon korultekinto!

2013. nov. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
6. vagyok, asszem le leszek pontozva... ki ne rakd a macskát!!! Aki nem tart állatot a lakásban, nem tudja hogy olyanok mint a gyerekek, és sokszor tisztábbak mint némely ember. Ellenérvnek azt mondom az állatellenzőknek, hogy nem laknék pl Budapesten, tele van csövessel akik ki-be járnak a plázákba, hipermarketekbe, tömegközlekedési eszközökön, higgyétek el hogy tőlük sokkal több betegséget lehet elkapni. Kint alszanak a hintában a játszótéren :) Sok ismerősön tart macskát (nekünk 3 van, kettő a lakásban) de egyikünk sem betegedett meg még tőlük! És ha egy baba állatok közelében nő fel, szeretni fogja őket, jobb lesz az immunrendszere (ellentétben az agyondomestosozott lakással ahol tuti ekcémás lesz), én nem fosztanám meg ettől a fiamat. Azt meg te tudod hogy mennyire kaparja ki a macsek az almot, mennyire tiszta, ebbe nem szólok bele, mert a mi macskáink ráadásul kijárók, kint végzik el a dolgukat.
2013. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a macska nem megy el, marad. soha nem jár ki, a legjobb macskakaját eszi, oltva féregtelenítve van rendszeresen. én is azt akarom, hogy a gyerek szeresse az állatokat. nekünk is volt cicánk, élek. a fürdőbe tényleg nem fér el sajnos... sehogysem. szobák közül egyikbe sem mehet az alom, az biztos. szóval ott kell maradnia. esetleg veszek fedeles almot. és vigyázok, h ne másszon/nyúljon bele. a rácsra gondoltam, de dagibb a cica és ha ő befér, a gyerek feje is majdnem. és ahova majdnem fér a feje, oda meg fogja próbálni betuszkolni...
2013. nov. 26. 13:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok, es egyetertek hatodikkal. Eloszoris, nem azt kerdezte a kiiro, mit csinaljon a macskaval meg az almaval, hanem hogy hogyan oldjon meg egy fennallo szituaciot.

Nalunk is van macska, 3 honaposan mar osszeeresztettuk a gyerekkel, gyakran egyutt hemperegtek a foldon, es koloknek mar 1 evesen olyan immunrendszere van, hogy mikor mindketten haldokoltunk a ferjemmel, gyerek epphogy egy picit taknyolt :) Kutyat, tyukot is simogatott 3-4 honaposan. Cicatol semmi betegseget nem kapott el sem o, sem mi, pedig kijaros cica, de rendben tartjuk (rendszeres bolha- es gilisztairtas, takaritas).

Nalunk pont hogy a domestos es a tobbi mereg van kitiltva, nem a cica.

Persze megertem, ha valakinek voltak cicatol elkapott betegseggel gondjai, de ez azert eleg ritka.


Nem mellesleg a legtobb emberre veszelyes betegseget az emberek maguk terjesztik - akkor most tiltsuk el a gyereket az emberek tarsasagatol? :)

2013. nov. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!