Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viszonyuljak ehhez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan viszonyuljak ehhez a helyzethez? (csajommal összeköltözés)

Figyelt kérdés

Szóval közösen eldöntöttük, hogy albérlet helyett, amire ketten havi 100-at simán ráfizetnénk, ami évi minimum 500 ezer de max 1 millió lenne. Szóval ehelyett a pénzkidobás helyett a barátnőmék házának egy részét újítjuk fel.


Na, haladunk is nagyon szépen, csak az a baj, hogy az anyós a haszonélvező és magáénak tekinti az egész házat és minősíthetetlen hangnemben beszél velem és pofázik bele majdnem mindenbe amit a barátnőm részén csinálunk.


A barátnőm viszont teljesen ellentétes nézőpontban áll, azt mondja mivel ő a tulajdonos ha nem is jogi, de egyébként elvi szempontból (is) övé az a rész amit mi most újítgatunk és az anyja nem szólhat bele sem abba, hogy abba a (lakrészbe csak, kívülről külön nyíló rész) kit hoz, illetve abba se nagyon hogy mit hogyan csinálunk.


Főleg mert saját pénzből álljuk.


Nekem meg sajnos volt már 1-2 rossz szavam emiatt az anyóshoz, mert egyébként egy ingyenélő beteg ember. A 70 éves szülei tartják el.


Én szeretném befejezni a lakrészt, de félek, hogy ez a bolond anyós cirkuszt csinál. A barátnőmben bízom, és tényleg értéket teremtünk és el is tudunk itt vonulni kellőképp, mert hátul van a rész, de egyenlőre ha valami van, vízvezeték, stb, odajön mint egy építésvezető és dirigál.


Múltkor szelíden felhoztam, hogy a mi részünkbe kezdetleges esővízrendszert is kiépítek majd, erre rámförmedt, hogy "majd a te házadban úgy csinálod ahogy akarod"


(rengeteget lehet amúgy a rendszerrel spórolni, és elvileg ez most a barátnőm lakrésze)


2014. ápr. 2. 18:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tudom hogy nem így van, de azzal, hogy dirigál és kb megmondja milyen rendszerben legyen a víz, olyan érzésem van mintha ő biztosan tudni akarná, hogy az ő házában mi használható cuccokat építünk, hogy majd ha elmegyünk akkor ő ezt később használhassa. És ez aggaszt, mintha neki építeném.
2014. ápr. 2. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha elfogadsz tőlem egy jótanácsot:

anyóséktól és a saját szülöktől minimum olyan messze lakj ahol nem ér át egyik se 10 percen belül :)

2014. ápr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Meg ugye azok után, hogy így első körben már beleraktunk 100 ezret, és akkor beszól egy ilyet, hogy "majd a te házadban úgy csinálod ahogy akarod"


Ez milyen már?

Tudom, hogy semmi közöm ehhez a házhoz, de a barátnőmben bízom.

2014. ápr. 2. 18:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Nézd, egyenlőre nem működik, különben egyetértünk!
2014. ápr. 2. 18:31
 5/8 anonim ***** válasza:

És ez aggaszt, mintha neki építeném.


mert neki is építed, se neked, se a nődnek nincs ott haszonélvezeti joga....

2014. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szülők "okoskodása" sok esetben megmérgezi a fiatalok kapcsolatát. Hsszú távon nehéz tolerálni az anyós "kedvességét". (1-es voltam)
2014. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Átadom a stafétát a barátnőmnek:

"mert neki is építed, se neked, se a nődnek nincs ott haszonélvezeti joga...."


Lehet hogy csak az anyámnak van haszonélvezeti joga, de azzal, hogy az öccse pénzéből kifizeti a számlákat és 3-4 évente átfesti azt a szobát, ahol azt várja, hogy a három gyerek megférjen szépen, azzal semmit nem tesz az ingatlanért, és ilyen alapon megvonható tőle a haszonélvezeti jog, mivel bizonyosságot nyerhet az a tény is, hogy több mint húsz éve (amióta a nővérem megszületett) nincs munkaviszonya.

És a barátom és én (mint tulajdonos) mit csinálunk? Állagmegóvást, ergo nem igazán van joga okoskodni, akkor esetleg (énszerintem) megtehetné, ha normálisan tartaná fenn a házat, és tartaná el a gyerekeit (az öcsém még csak középiskolás).

Ergo a megállapításod helytelen kedves válaszoló, mert magunknak csináljuk, haszonélvezeti jog ide vagy oda.


köszöntem :)

2014. ápr. 2. 18:43
 8/8 anonim ***** válasza:

De most akkor mi a kérdés?

Le kell akkor vele ülni, és tudtára adni, hogy mivel ti veritek bele a pénzeteket, legyen szíves meghagyni a döntéseitek jogát...

2014. ápr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!