Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jut eszedbe a közönyről?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi jut eszedbe a közönyről?

Figyelt kérdés

Ezzel kapcsolatos emlékeidre lennék kíváncsi.

Ötleteket gyűjtenék egy vizsgafilmhez :)


Köszönöm előre is, ha válaszolsz!



2014. ápr. 20. 14:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utsó kettőnek!


Utolsótól pedig: mit értesz téveszmék alatt?

2014. ápr. 20. 15:26
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát nehéz gyerekkorom volt, és ahogy felnőttem, kezdtem úgy érezni, hogy a szeretet egy hazugság, és hogy igazából csak mindenki felszínes, önző érdekből szeret valakit.

Pl.: csak akkor fognak szeretni, ha szép vagy, ha fel tudsz mutatni valamit, ha vagy valaki ezen a világon

Én meg nem éreztem magam semmilyennek, és ezt éreztették velem mások is.

Nagyon sokáig, a mai napig küzdök azzal, hogy elhiggyem, hogy nem csak ilyen van, hanem van olyan, hogy valaki tényleg kedvel, tényleg szeret, pedig teljesen megváltoztam, és az eszemmel, tudom, hogy mi az igazság, de néha nehéz a szívemmel elhinni.

Na az ilyen szintű téveszmék miatt alakult ki bennem, hogy már én sem akartam/nem mertem az embereket szeretni, kezdtek nem érdekelni, hidegen hagyni, stb. nehogy ismét csalódnom kelljen. Egyszóval minden más helyett maradt a közöny biztonsága.

2014. ápr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A közöny néha lehet védekezés is, mert én például elég érzékeny vagyok, és hajlamos vagyok mindenbe beleélni magam, és valahogy mindent rögtön vizualizálok. Tv-ben, vagy a neten annyi borzasztó dolgot lehet látni, olvasni, hogy ha az ember egy kicsit jobban belegondolna, beleőrülne, ezért muszáj szelektálni, hogy mi az, ami által az ember hagyja magát megérinteni, és mi az, amit már nem tud elviselni.
2014. ápr. 22. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy így alakultak az éveid és úgy érzed, hogy nincs igazi szeretet :/ Tényleg nem könnyű hinni benne, de úgy érzem, hogy ami őszinte, azt ösztönösen érzi az ember. Én mindig a megérzéseimre szoktam hagyatkozni, általában nem hagyja cserben azt, aki figyel rá. Remélem, hogy ebből még ki tudsz majd lépni és nem fogsz védekezni a közöny által ellene!


Utolsó: ebben egyet értek, bár a tanárom éppen erre hozta fel, hogy mennyire durva, hogy inkább kizárjuk a dolgokat, mintsem véleményt alkotnánk róluk, vagy felismernénk a súlyukat és törődnénk vele :D De hát jeez, van olyan, amivel ha törődnénk, ahogyan írtad, beleőrülnénk, vagy csak iszonyú mélyre húzna minket... Azt viszont nem tudom, hol van a határ, mikor jó ez a közöny, vagy mikor mondható valódi hidegségnek...

2014. ápr. 22. 13:56
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha tudok segíteni, akkor persze nem vagyok közönyös, hisz a segítés lehetősége feledteti az adott esettel szembeni döbbenetemet, és ilyenkor nincs is idő sajnálkozásra, elborzadásra. Pl. hiába nem bírom a vért, ha látnék a földön egy vérző embert, attól még odamennék hozzá, hogy megtudjam, eszméleténél van-e, hogy a mentőknek a telefonáláskor ezt el tudjam mondani.


Én az állatokkal sem tudok közömbös lenni, de olyan szinten, hogy már több olyan eset volt, hogy a járdán látott bogarakat füves részre vittem, hogy ne tapossák szét őket, vagy egy ázott, idős rigót olyan helyre vittem, ahol a macskáktól védve volt, pedig piacról jöttem, mindkét kezem tele volt nagy szatyrokkal. Mondjuk ezeket lehet, hogy mások már megmosolyogják.

2014. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!