Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan magyaráznátok el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan magyaráznátok el a szerelmet és a szeretetet egy olyan embernek, akinek fogalma sincs ezekről? Komoly kérdés.

Figyelt kérdés
Azért nincs fogalma róla, mert nem igazán vannak érzései, amik pedig vannak, azokat sem tudja kifejezni sehogyan sem.

2014. máj. 9. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Egyetemes hazugság, hogy egy embernek nincsenek érzései. Mindenkinek vannak, csak van pár pszichológiai fogalom, amiket nem ismernek páran: elfojtás, elnyomás, áttolás stb. Nézz utána.

Mutatni kell a szeretetet és éreztetni, nem elmagyarázni.

2014. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hogyan?
2014. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az Asperger szindróma is egy pszichológiai fogalom, és mint írtam, az említett embernek vannak érzései - nem sok, de van. Ellenben sem kifejezni, sem felismerni/azonosítani nem tudja őket.
2014. máj. 9. 18:01
 4/4 anonim ***** válasza:
a szerelmet szerintem mindenki másképp éli meg, a szeretet talán kicsit egyetemesebb dolog. szerelem lehet, ha örülsz, amikor ott van, és szomorú, ha nincs veled, ha sokszor gondolsz rá, és sok pozitív dolgot kötsz hozzá. a szeretet is ilyen, csak ott nincs (feltétlenül) nemi vágy(nyilván szerethetem a házastársamat is szeretettel, de itt a többi emberre gondolok). azok, akik egy biztos pont, akiktől "otthon" az otthon. akik segítenek neked, melletted állnak, s te is ezt teszed értük. :) ajánlom Müller Péter Szeretetkönyvét.
2014. máj. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!