Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Zaklatás. SOS, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zaklatás. SOS, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy nővel. Elhívtam párszor randizni, de nem mozgatott meg bennem semmit. Elmondtam neki, sokáig nem tudta feldolgozni, mindig írogatott sms-t meg emailt. Most úgy néz ki elfogadta, viszont bosszút akar állni. El akar jönni a munkahelyemre (elkövettem azt a szarvashibát, hogy elmondtam neki az ismerkedés alatt, hogy hol dolgozok) és ki talált dolgokat akar rólam mondani a kollégáknak.


Még az is lehet, hogy otthon akar zaklatni.


Kérlek, ne vegyétek poénnak és segítsetek! (amúgy 29 éves nőről van szó, tehát nem tinilány, és mint utólag kiderült tényleg volt már pszichiátriai kezelésen, és jár pszichológushoz is)


Ha kell jogi úton szeretnék segítséget kérni. Mivel nem normális ezért nem működik az, hogy figyelmen kívül hagyom a leveleit, mert csak úgy ontja magából az üzeneteket.


Mit tegyek? Feljelenthetem a rendőrségen zaklatásért? Kérhetek távoltartási engedélyt?


2014. máj. 16. 07:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, feljelentheted, de ennek csak akkor van értelme, ha bizonyítékod is van rá - tehát megvannak a levelei, az, hogy te kérted, hogy hagyjon békén, az, hogy ő fenyegetett téged stb. De ha elmegy a munkahelyedre hülyeségeket beszélni rólad, akkor nem csak zaklatásért, de rágalmazásért is feljelentheted már.
2014. máj. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
és a feljelentés mennyire fog megvédeni engem a további zaklatástól?
2014. máj. 16. 07:50
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Előtte értesítsd róla, ha továbbra is folytatja, amit csinál, jogi útra tereled a dolgot, illetve ha még a munkahelyedet is belevonja, akkor számos más büntetőperes eljárás kezdeményezhető ellene. És úgy meghurcolják, hogy szabadidejében is dekkolhat a bíróság folyosóján.

Nyilván nem volt még ilyenben része, ezért csinálja...

Csak sajnos Te vagy az, akivel ezt elkezdi.

Normális ember be szokott ijedni a rendőrség, bíróság emlegetésekor.

Nála így nem tudni, mi lesz a helyzet.

2014. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Amúgy engem is annyiszor rángatnak el a bíróságra, mint őt?
2014. máj. 16. 08:06
 5/16 anonim ***** válasza:

Miért akar bosszút állni? Lefeküdtél vele? Nem mintha az ok lenne arra, hogy így viselkedjen, csak azt mondjuk értékelhette úgy, hogy komolyabban is vonzódsz hozzá.


Csak azért érdekel, mert én is belefutottam egyszer egy mentálisan problémás nőbe (nem volt mondjuk ennyire durva a szitu), de köztünk volt is 4-5 hónap kapcsolat. Pusztán néhány randi után így beindult?

2014. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem feküdtem le vele!
2014. máj. 16. 08:08
 7/16 A kérdező kommentje:
összesen 5x találkoztam vele.
2014. máj. 16. 08:09
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos neked is menni kell a bíróságra, lévén, hogy te leszel a felperes. Ha te nem vádolod őt, akkor ki vádolja? Neked kell a bizonyítékokat is előtte begyűjtened.


Mielőtt belevágsz, gyűjts róla össze annyi bizonyítékot, amennyit csak tudsz. Levélváltásokat, napi SMS-seket archiváld. Ha facebookon ír az idővonaladra, közjegyzőnél hitelesítsd, hogy azt ott ő írta, és printsceen készüljön róla.

Ha nem tudod kellőképpen bizonyítani az állításod, akkor majd ki fog taláni mindenféle hazugságot, és letagad mindent. Ha okostelód van, telepítsd fel az allcallrecorder progit, és minden telefonbeszélgetéseteket rögzítsd. Ez egyébként illegális, mivel a hozzájárulása nélkül nem vehetnéd fel, de csak nyugodtan tedd ezt, a bíróság előtt bizonyítékként felhasználhatod, a bíróság elfogadja, valamint nem fognak téged meghurcolni, ha egyéb módon nem élsz vissza a felvételekkel. A felvételeket a hatóság részére bocsátani nem visszaélés.

Ezek jutnak most eszembe. Próbálj vele józanul beszélni, de minden fenyegetőzését, zsarolását rögzítsd. Ha ezek a birtokodban vannak, nem fogja megúszni olcsón. Arról nem is beszélve, hogy nem vagyoni és akár vagyoni kártérítésre is perelheted, ha bizonyítod, hogy a munkahelyeden ebből károd származott. A perelés több évig el fog húzódni, de ha menni kell, hát menni kell.

2014. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Van még egy ötletem.

Ha belemászik és sehogy sem tudod levakarni, és nem akarsz bíróságra menni, segítséget kérhetsz a Tolvajkergetőktől is. De ezt most halál komolyan mondom! De akkoris gyújtsd be a bizonyítékokat, hogy higyjenek neked. Lehet, hogy megmosolyognak majd először, de szerintem segíteni fognak.


2-3 napja egy nő hirtelen ötlettől vezérelve kidobta a kiskutyáját az ablakon, mert az rámordult a gyerekére állítólag. A nő lakcímét, telszámát, munkahelyét és minden más adatait kirakták facebookra, amit többezren olvasnak nap mint nap, többszázan hozzászólnak, és nem kevesen fel is hívták a nőt, hogy "hogyis volt ez". Tegnapra kész volt a nő, és bocsánatot kért, csak ne csinálja ki a dühös tömeg.


Ha a "barátnőd"-et naponta felhívnák 20-as, hogy ők segítenének kielégíteni a frusztráltságát, és jól megdugnák, hidd el észbe kapna hamar. Én inkább a tolvajkergetőkhöz fordulnék, nem vicc!

2014. máj. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A nő facebookos képeit szépen sorba mentsd le.
2014. máj. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!