Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne segíteni azon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne segíteni azon, aki nem hagyja?

Figyelt kérdés
Van a munkahelyemen egy lány, akiről kiderült, hogy rendszeresen bántalmazza a párja. Nem csak hallomásból/pletykák szintén tudjuk, pár nappal ezelőtt hatalmas monoklival és bevérzett szemmel jött be dolgozni, a kezei véraláfutásosak voltak.Elmondta, hogy a barátja többször beleverte a fejét a falba, de hogy szerinte megérdemelte, merthogy hangosan beszélt vele és rosszul viselkedik, meghogy amúgy nagyon jó ember, szeretik egymást, szóval mondta az ilyenkor szokásos kifogásokat. Ez nem az első eset,máskor is láttuk már lila szemmel bejönni, de ennyire brutálisan még sosem nézett ki a lány. A munkahelyemen mindenki próbál neki segíteni, többen felajánlották, hogy költözzön hozzájuk,megvédik,segítenek elhozni a cuccát, elmennek vele a rendőrségre stb., hiába mondta neki mindenki,hogy ez egy vadállat, sose változik meg,el kell menekülnöd előle, semmi eredmény, továbbra is saját magát hibáztatja és ezt a férfit védi. Mivel már hetek óta mindenki szajkózta neki ezeket hatástalanul, úgy vettem észre, hogy kezdik megunni és többen úgy vannak vele, hogy ha ennyire buta,akkor meg is érdemli,ők akartak segíteni, így járt. Egyrészt tudom, hogy ez igaz, de akkor se tudok úgy érezni,mint ők, csomó lelki ok lehet a háttérben(gyermekkori bántalmazás, zsarolhatja vmivel a pasi,fenyegeti stb.),de egyszerűen tehetetlennek érzem magam, még egy rendőr ismerőssel is beszéltem, de ő is annyit mondott, hogy kizárólag akkor tudnak tenni bármit, ha ő maga jeleneti fel a fickót...A kérdésem az, hogy volt e valaki hasonló helyzetben, akár mint áldozat, akár mint külső segítő, ha igen, mi történt pontosan? A válaszokat előre is köszönöm

2014. júl. 5. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ezt már régen megtanultam, hogy olyan emberen, aki saját magán nem akar segíteni, más sem tud! (alkoholizmussal, bántalmazással kapcsolatban)
2014. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 WFox válasza:
Felkeresni a faszit és elverni mint eső a libaszart. Akár többször is, ha nem ért a szép szóból.
2014. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Nagyon szeretném, de 50 kilós lányként nem hiszem, hogy túl sok esélyem lenne egy nagydarab hatalmas termetű férfi ellen(láttam egyszer, úgy néz ki,mint egy verőember):S
2014. júl. 5. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!