Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan léphetnék ezen teljesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan léphetnék ezen teljesen túl?

Figyelt kérdés
Eddigi leghosszabb, legkomolyabb kapcsolatom csúnya véget ért 3 hónappal ezelőtt. Voltak tervek, álmok, vele képzeltem el a jövőmet minden értelemben. Az első 2 hónap maga volt a pokol, egész nap csak feküdtem, sírtam, nem volt motivációm semmihez, a legkisebb, legmindennapi dolgokhoz sem, az álmaim, céljaim elvesztek, kilátástalan volt minden, nem láttam a jövőt, magamat okoltam és marcangoltam, kárt is tettem magamban. Nem törődtem semmivel, sem az emberi kapcsolataimmal, sem magammal, sem semmivel, ami addig örömet okozott, fontos volt, amikért küzdöttem. Egy hónappal ezelőtt azonban édesanyámnak sikerült ráébresztenie, hogy nem mehet tovább, nagyon nem helyes, és csak egyre mélyebbre kerülök, mígnem elérek egy pontot, ahonnan nincs visszaút. Összeszorítottam a fogaim, felkeltem, és próbáltam csinálni a dolgaim. Hazaköltöztem Magyarországra (külföldön éltünk addig), munkába álltam, időt szenteltem a családomra, felkerestem a barátaimat, foglalkoztam magammal. Nagyon nehéz volt újra élni, és nem csak túlélni, mostanra viszont hozzászoktam. Élvezem a munkát, jól érzem magam a családommal és barátaimmal, tudok nevetni. Viszont nem olyan, mint régen. Egyáltalán nem. Sokkal fakóbb, gyengébb minden érzelmem, a nevetésem sem ugyanolyan, mint annak előtte. A régi álmaim, céljaim, terveim újra érdekelnek, de sokkalta kevésbé, mint eddig. Mindig bennem van az, hogy igen, jól érzem magam az adott pillanatban, de tudom, hogy sokkal jobb is lehetne, és sokkal jobb is volt. Ha pedig egyedül vagyok, még rosszabb. Ugyanúgy fáj, ugyanannyira magányosnak érzem magam, hiába veszem körbe magam ismét emberekkel, ugyanannyira hiányzik, ugyannyira nem látom az életem nélküle, még mindig nem tudom elképzelni, hogy valaha is rendben leszek, hogy ugyanolyan leszek, mint régen. Hasonló esetleg, de olyan intenzív semmi nem lesz már. Nem tudom elképzelni, hogy valaha bízni tudok valakiben, és szeretni - úgy igazán. Legszívesebben állandóan dolgoznék, mert az leköti az agyam, aztán pedig vagy aludnék, vagy társaságban lennék, viszont ez ugye nem megoldható, elég akár csak fél óra egyedüllét is. Ilyenkor próbálok olvasni vagy filmet nézni, de hamar elterelődik a gondolatom. Mit tehetnék még? Dolgozom, tanulok, társaságban vagyok, edzem, foglalkozom magammal, nincs már több ötletem... Köszönöm előre is!
2014. szept. 7. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
hasonló helyzetben vagyok én is,sajnos nincs ötletem...
2014. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ebből pár év alatt tudsz csak kijönni. Az ilyenből az ember csak lassan és türelemmel tud felállni.4-5 év mire majd észre veszed, hogy megint "csillog" a mosolyod.
2014. szept. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem túl biztató... de köszönöm. Létezik, hogy most nagyon hosszú ideig, akár 4-5 évig, ahogy te írtad nem tudok majd bízni és szeretni igazán? Mondjuk egyáltalán nem is vágyom magára a szerelemre sem és más férfira sem az igazat megvallva.
2014. szept. 7. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült túllépnem.Azóta viszont senkit nem veszek komolyan,nem is csalodtam senkiben,amikor vége lett. :)
2014. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3 Hát sok idő elfog telni mire férfiként tudsz tekinteni egy pasira. Az tény. Elfogadni elfogsz tudni, de a nagybötüs férfi még biztosan váratni fog magára nálad.

Mást érdekelni fog a személyed, te nem fogsz senkit észre venni. Ez ilyenkor igy működik.

2014. szept. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hagynod kell időt magadnak, "gyászidőt" és ne érezz bűntudatot, amiért nem megy minden úgy, mint korábban főleg ne tegyél úgy, mint akivel minden oké. Szerintem a figyelemelterelés nem 100%ig jó megoldás, ahol van veszteség, azt meg is kell gyászolni és idővel jobb lesz.
2014. szept. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Persze, nem akarok én elfojtani semmit magamban, úgy gondolom, az többet árt, mint használ. 3-4 naponta igenis szükségem van a sírásra, depizésre, dühöngésre, ilyenkor engedélyezek is magamnak egy órát, amikor megtehetem, de máskor nem. Mondjuk szerencsére már nem érzem szükségét minden nap, főleg nem órákon át. Az első hónap viszont végig ilyen volt... reggeltől estig minden nap bőgés. Örülök, hogy már eddig eljutottam, viszont tudom, hogy nagyon hosszú út áll még előttem a 100%-os gyógyulásig. Csak nem tudom, mit kellene még tennem, hogy ezt a folyamatot kicsit felgyorsítsam, mert nehezen bírom, túl akarok lenni rajta teljesen, boldog akarok lenni, őszintén akarok nevetni és örülni dolgoknak, úgy, mint előtte.
2014. szept. 9. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!