Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ex vs autó, komoly segítségre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ex vs autó, komoly segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azzal a problémával fordulnék felétek, hogy az exem, mikor még együtt voltunk vett egy autót. Belementem, hogy az én nevemre írassa a kocsit , gondolván hogy csak nem lesz belőle semmi bajom, meg amúgy is vele terveztem a jövőmet. Csakhogy lassan fél éve szakítottunk. Az autót viszont még mindig nem iratta át, mondván hogy nincs rá pénze, amit nehezemre esik teljesen elhinni. Hozzánk jönnek a csekkei is, a kocsival kapcsolatban Eleinte nem zavart annyira, mondván hogy akkor majd idővel azért csak sikerül átíratnia, nagy hülyeséget meg csak nem csinál.Már régóta nyaggatom hogy valahogy oldja meg az átírást, de mindig csak halasztódik, és nincs pénze rá. A minap azonban , jelezte hogy lehet hogy fog majd érkezni egy 60 ezer körüli bírság, mert valószínűleg lefotózták gyors hajtva. Elvileg kifizeti, de tudtommal a hibapont az én jogsimra kerül majd emiatt mivel az én nevemen van a kocsi (de lehet, hogy az információim tévesek). Anyukám már jóideje azzal nyüstöl hogy ha nem írajta át végre a kocsit akkor fogjam magam menjek be a rendőrségre és jelentsem be, hogy mikor szakítottunk, mérgében elvitte az autóm, vagy valami hasonló, mert ebből bajom lesz. Nem akartam neki hinni meg nehezen venne rá a lélek hogy ezt megtegyem , mivel nem az enyém , hiába van a nevemen, de most már tényleg kezdek kicsit aggódni és bosszant a dolog. Ami lemaradt még, hogy egy 38/F-ről van szó. Szerintetek mit kéne tennem ebben a helyzetben?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. szept. 12. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
közlekedési szabályértésnél első körben egy adatlapot kapsz h ki vezette az autót ! szóval nem te viszed el a balhét. Ha az exed nem fizet semmit akkor meg hozd el az autót. A te neveden van vagyis a tiédés kész.
2014. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs a kezedben az adásvételi sem a törzskönyv se semmi az autóval kapcsolatban. Így nehezebb lesz.
2014. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ne legyél már balek, állj a sarkadra... menj el hozzá, vidd el áítiratni, ha meg nem jön, vidd el a kocsi papírjait és add el... ne szórakozzon már veled.
2014. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy megtudnám szerezni a papírokat, nem adná oda, nekem nincs autóm , elcipelni nem tudom,vagy összehajtogatni és betuszkolni a kocsiba hogy márpedig igen is jössz és átírjuk :S
2014. szept. 12. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
A kcosit hozd el! Es onantol a tied!
2014. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kocsi*
2014. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A te neveden van a kocsi, így simán kiállítatsz róla új pappírokat.Menj be rendörségre, ott majd adnak tanácsot :)
2014. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 megmondom ***** válasza:
Az első nem jól tudja, az autó üzemben tartója fizet, ha ő vezetett, ha nem. A rendőrségtől tanácsot kérni, viszont jó ötlet!
2014. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mivel a tied az autó így a papírok ki kérdéséhez nem kell a kocsi! Ki kéred a papírokat és le fotozod a kocsit és meg hirdeted jóval áron alul mint amennyit valóban ér és hozzá fűzöd hogy a kocsit vissza kell venni attól aki illetéktelenül használja! A vevővel megirod az adásvételi szerződést és trélere rakva el viszi vagy ő hív rendőrt! A párod nem szólhat semmit és még te jársz jól mert neked bele se kell folyni mert az új tulajdonos intézi! Nem tehet semmi mást minthogy le ül a padkara és integet a kocsinak! Ha arra van pénze hogy a büntetést ki fizesse (már ha kifizeti / mert ha nem akkor te fogod közmunkán le dolgozni) akkor valószínűleg arra is van neki hogy át írja! De csak szólok hogy akkor is kell neki tőled egy adásvételi szerződés ami alapján te el adod neki a kocsit! De gondolom te abból pénzt nem látnál és akkor te szivsz mert ha jól tudom akkor az eladás után az eladónak még vannak egyéb terhei ami költség számára (okmány iroda, lehet hogy talán illeték, vagy az adozasba is bele számít mivel hivatalosan vagyonra teszel szert még ha nem is ad pénzt és te az után nem adóztál! De ha te el adod másnak akkor legalább pénzed is lesz belőle hogy ezeket fedezni tudd! Vagy egyszerűen vedd vissza a kocsit
2014. szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jelentsd be, hogy ellopták a kocsit.
2014. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!