Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges-e hogy egy rendőr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges-e hogy egy rendőr egy netes oldalon (pl. társkereső) kislánynak adja ki magát, és rávezessen egy személyt hogy kérjen meztelen képet? Többi lent

Figyelt kérdés

Ha igen akkor jogilag büntethető-e az adott személy, hiszen voltaképpen nem igazi kiskorútól kért képet, hanem egy felnőtt embertől aki kiskorúnak adta ki magát?


Nem tudok konkrétan ilyen esetről, csak vitát váltott ki a haveri körömben ez a kérdés.

Abban egyet értettünk, hogy az ilyen képek kérése is büntetendő, azonban ebben sehogy sem tudtunk megegyezni, hogy maga a szándék büntetendő-e, a rendőrök részéről kihasználható lehetne-e ez a kiskapu?

Lehetőleg hozzáértő válaszát várom, ugyanis véleményeink nekünk is voltak, viszont egyikünk sem tudott konkrét választ adni a kérdésre, és arra meg lusta disznók vagyunk (legalábbis én biztosan) hogy ezért bújjuk a btk paragrafusokat. :))



2014. szept. 16. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak tippelek: szerintem jogilag az, hogy kérsz valamit a neten nem bűncselekmény, hisz "akárki ülhet" a gépednél, és hogy bizonyítják be, hogy tényleg te kérted? Inkább a képek/videók terjesztése, megosztása. De passzolom, lehet már ez is büntetendő. Mindenesetre lehet onnantól fokozottan figyelik az ürgét, ha felmerül a gyanú, hogy pedofil.
2014. szept. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt konkrétan tudata valamelyikünk hogy már a kérés is büntetendő, mivel szexuális zaklatásnak számít, utánna néztünk hamar, wifiről.

A btk (valahogy) úgy írja hogy "18 éven aluli személytől szexuális tartalmú képet vagy videót kérni(!), elfogadni, tartani, terjeszteni vagy csinálni" (mittudomén mivel) büntetendő, ez biztos.

Konkrétan arra nem tudta semelyikünk se a választ, hogy az büntetendő-e ha valaki abban a tudatban kér egy nagykorútól szexuális jellegű képet, hogy az illető kiskorú.

Végülis mindegy hogy rendőrtől-e vagy sem, a fent említett példa ugyanaz, mint amivel valamelyikünk elmagyarázta a feltevését, és hát az a kérdés lényege is az hogy ez a kiskapu a rendőrség részéről kihasználható-e?

2014. szept. 16. 16:15
 3/8 anonim ***** válasza:
csak nem te is kislányoktól szoktál képet kérni?
2014. szept. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
naponta hétszer
2014. szept. 16. 16:48
 5/8 A kérdező kommentje:

Megkérem a rendőr haveromat hogy adja ki magát kislánynak és írjon rám hogy "szia, 13 ésves lányka vagyok, kelle rólam kép?" hogy tudjam azt írni hogy "igen persze" csak azért hogy tudjak stresszelni hogy vajon akkor most poénból le tud-e tartóztatni.

Minden nap ezzel szórakozok képzeld el :)))

2014. szept. 16. 16:49
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

én viccből mondtam.


de ez az erőltetett, magyarázkodó válaszod (amit iróniával próbáltál hitelessé tenni) most komolyan elgondolkoztatott ezen..

2014. szept. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
+ ha ő tényleg rendőr, mármint a haverod, miért nem kérdezted meg tőle? szerintem ha választ reflexből nem is tudna adni, könnyedén rákereshetne azonban erre.
2014. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Félreértettem a válaszodat és sértésként fogtam fel, amúgy beismerem elég cinikus lett az enyém, de mivel hogy nincs rendőr haverom ezért nincs ahogy megkérdezzem.
2014. szept. 16. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!