Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy tanárt kirúghatnak azért,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy tanárt kirúghatnak azért, ha viszonya van egy diákjával?

Figyelt kérdés

Középiskoláról van szó (már technikus osztály).

Csak van egy sejtésem, hogy az egyik osztálytársamnak viszonya van az egyik új tanárunkkal, bár ő tagadja. Én csak nem szeretném, ha baja származna belőle.


2014. szept. 21. 17:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerinted? IGEN!
2014. szept. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Diaa99 válasza:
Aki másnak vermet ás.... Amúgy ha nem tudod bizonyítani te fogsz égni. És igen kirúghatják mindkettőt.
2014. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagykorú?
2014. szept. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Btk. 99.§ (4):

"Az a tizennyolcadik életévét betöltött személy, aki tizennegyedik életévét betöltött, de tizennyolcadik életévét be nem töltött személlyel a vele kapcsolatban fennálló hatalmi vagy befolyási viszonyával visszaélve szexuális cselekményt végez, három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2014. szept. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mármint 198.§ (4), fogalmam sincs, miért írtam mást az előbb. De ez kifejezetten erre a helyzetre vonatkozik. Emellett igen, a legtöbb iskolában fegyelmi vétségnek is számít, szóval a büntetőeljárás előtt már kirúgják vagy felfüggesztik saját hatáskörben simán.
2014. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagykorú, 19. évét betöltötte már.
2014. szept. 21. 17:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Kirúghatják, persze.
2014. szept. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

4# hozzászóló

A tanár - diák viszonyban, ha nem az iskolán belül zajlik, akkor hogyan bizonyítják, hogy hatalmi befolyás van? Pl. ha a tanár a sulin kívül jó viszonyban van a diákkal és a diák ugyanúgy benne van a kapcsolatban, kölcsönösen, nem a tanár kényszeríti rá, hanem a diák is önszántából megy bele a kapcsolatba. Akkor mit büntetnek ezen? Meg biztos az iskola részéről lenne valami fegyelmi ügy, de azt se értem, hogy a munkavállaló magánéletéhez mi köze van egy intézménynek. Szerintem a probléma csak akkor merülhet fel, ha a diáknak megromlik a kapcsolata a tanárral és ráhúzza a tanárra az egész dolgot.

2014. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!