Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék rajta segíteni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék rajta segíteni? Van egy haverom, régóta ismerem, gyerekkorunk óta egy társaságunk van. De amég mi család karrier vonalra léptünk, ő valahol elveszett. Vagyis nem valahol.

Figyelt kérdés

Valahogy ez a srác egy másik világban él, de nem önszántából. Nagyon okos ennek köszönhetően nagyon rossz körülmények közül egy kifejezetten jó helyre küzdötte fel magát. Aránylag jól beszél angolul, németül, spanyolul tanul mellette szórakozásból. Sikereket ér el a szakmájában. Jó a humorérzéke, kicsit komor illetve gyakran pesszimista, de ő ebből is viccet csinál. Ahol tud, próbál segíteni másokon stb. Egyszóval belülről rendben van a srác. Kívülről sincs vele semmi baj, nem egy kifejezetten bizalomgerjesztő alak, de nem is az, aki mellé nem mersz leülni az éjszakai járaton. Nagyjából olyan mint mindenki, belsőre ellenben van egy gyanúnk, hogy intelligensebb mint az átlag. Mégis, mintha nem találná a helyt a világban. Állandóan arról beszél, hogy el akar utazni, itt hagyni az értelmiségi munkáját, és letelepedni valahol ahol vannak hegyek, meg erdők, és ott vállalni valami kétkezi munkát ahol a műszakokon kívül nincs semmi más dolga csak élvezni az életet. Nem kell neki egész nap dolgozni, lenne végre szabadideje. Fura de majdnem 30 éves és soha nem volt senkije. Ha van olyan ember aki láthatatlan tud lenni az ő. És ez különösen érvényes a nőkre, és valahogy ez fordítva is igaz. Ha véletlen egy lány felkelti az érdeklődését, akkor hajt érte, ahogy tud. A baj csak az, hogy azok rendszerint kihasználják amég a srác ott van és segít ha kell, de aztán amikor komolyra fordulna a helyzet elhajtják egy alapos fejmosással. Nem mintha ez sokszor előfordult volna, mert 25-26éves korában volt egy hatalmas csalódása, amit szerinte ő rontott el, és az óta abban a helyzetben ragadt érzelmileg. Visszasírja a lányt (én nem ismertem személyesen, de ők is gyakorlatilag együtt nőttek fel barátként, aztán felnőve szerelem lett belőle. Sok emlék, sok érzelem szóval bele sem merek gondolni, min mehetett keresztül ez a két jómadár) úgy van vele, hogy ha ő nem akkor senki sem kell neki. Beleélte magát ebbe a Nagy Ő hülyeségbe. Már szinte csak a munkájának él, ül a szobában aztán dolgozik és titokban régi képeket nézeget, amiről azt hiszi senki sem tud. A csaj meg már tuti azt sem tudja ki ő, szóval meg sem próbálom megkeresni, meg ha ezt tenném akkor is mit mondhatnék neki: hé, Szegeden még mindig vár rád egy emberi roncs....


Tehát olyan mintha egy része bent maradt volna a történelemben és ott él, oda húzódik vissza egyedül. De így elmegy az élete. Sajnos a múltja miatt kimért, érzelmeket magába fojtó, meg nem alkuvó, még a reménytelen helyzetekben is küzdő személyisége van, amihez meglehetősen nehéz hozzáférni. De valahogy segíteni szeretnék neki abban, hogy kikerüljön ebből a "kínlódásból" amiben már évek óta beleette magát. Csak sajnos ötletem nincs, hogyan...



2014. okt. 25. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt végigolvasni nem semmi.Ennyire nincs saját életed kérdező?

Mutass neki hegyvidéki házakat hátha valamelyik megtetszik neki.

2014. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát öreg neked mennyi barátod lehet. Mindenki foglalkozzon a saját bajával. Így szép ez a gyönyörű atomizált világ. Csak tudnám, minek jár valaki olyan oldalra ahol olvasni és írni kell, ha se olvasni se írni nem tud/akar..


Okosat, azt nem tud mondani, de beszólni na az megy...


Mégis, ha megtisztelsz vele, miért olyan „nem semmi” elolvasni ezt a pár sort?

2014. okt. 25. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:

"Állandóan arról beszél, hogy el akar utazni, itt hagyni az értelmiségi munkáját, és letelepedni valahol ahol vannak hegyek, meg erdők, és ott vállalni valami kétkezi munkát ahol a műszakokon kívül nincs semmi más dolga csak élvezni az életet."


Kicsit gáz hogy ennyit tudsz a haverodról de te tanácstalan vagy és vadidegenektől várod a megváltást.

2014. okt. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jah gáz, egyértemű: ha valódi barátként viselkedek/ünk akkor hamarabb kirántjuk a sárból.


De itt most az a kérdés, hogy hogyan kéne viselkdnünk, segíteni,nem az hogy hogyan kellett volna...


Sajnos,azzal, hogy azeket a dolgokat állandóan elviccelte, valahogy sikerült előttünk is elbagatelizálnia őket. Nem felelőséget hárítok, azon mindenkivel körülötte és vele együtt osztozok, osztozunk. De ennyi idősen már nem mondhatjuk azt, hogy még fiatalok vagyunk van még idő :( lépni kell!ene.

2014. okt. 25. 11:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Először is azt mondom, hogy neked ebbe nem kell beleszólni kérdező. Másrészt lehet TÉNYLEG az tenne jót a lelkének, ha elutazna, új életet kezdene a világ végén, valami nyugodt, csendes helyen. Hidd el, nem mindenkit tesz boldoggá a pénz meg a modern világ. Én teljesen megértem a srácot így a felvázoltak alapján, de komolyan!


23/F

2014. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ah..én is ismerek ilyen embert..Nem tudsz segíteni rajta, ha ő nem akar segíteni magán. Az ilyen makacs emberek nem tudnak fejlődni, kilábalni a gödörből, sőt nem is értik te miről beszélsz..Nekem a volt barátom volt ilyen, életem szerelme volt, de egyszerűen nem lehetett vele megértetni, hogy amit művel az nem jó, nem normális..Amíg én próbáltam újrakezdeni, és együtt éltem azóta másokkal, ő még mindig nem lépett túl a dolgokon, és ma is minden nap megnézi, hogy mi van velem..Évekig volt egy rádióműsora, ami másról sem szólt csak a mi dolgainkról..De amikor próbáltam vele erről beszélni, sőt újrakezdeni a dolgokat, akkor elzárkózott tőlem, nem akarta megbeszélni..:( Én meg feladtam, mert nem tudtam mit csinálni..azóta is minden úgy van, ahogy előtte..Nem tud továbblépni..nem is akar igazából. De én meg úgy vagyok vele, hogy mindent megpróbáltam, ami emberileg tőlem telt..:( Talán próbálj vele beszélgetni erről, hátha változik valami..szerintem egy ilyen embertől már az is nagy eredmény lenne, ha valakivel képes lenne egy új kapcsolatot kezdeni..Nincs jobb ötletem..:)
2014. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De amúgy miért kell erőltetni, hogy keressen mást, ha Ő nem akar? Annyira irritálóak az ilyen kotnyeles emberek, jó szándék ide vagy oda! Én nem viselném el, hogy bárki beleszóljon.
2014. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!