Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elérkeztem ahhoz a ponthoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elérkeztem ahhoz a ponthoz, amikor nem tudom, hogy úgy éljek, ahogy eddig, vagy változzak meg és éljek másképp. Hogy tudnék dönteni?

Figyelt kérdés
Hívő családban nőttem fel és ehhez párosuló erkölcsi neveltetést kaptam. Várni az igazira, házasságig várni szexszel, stb-stb. Viszont elvesztettem a hitem az egészben, nagyon bizalmatlan emberré váltam, sem Istenben nem hiszek, sem abban, hogy találok egy hasonló lányt, aki még gyönyörű is és megbízok benne (mindkettő a sok csalódás miatt). Nem tudok dönteni, hogy éljek úgy, ahogy eddig, azaz erkölcsösen, vagy kezdjem el én is élvezni az életet, felszedni lányokat, bulizni, stb. Tudom, azt mondjátok, hogy mekkora hülyeség, ahogy eddig éltem és, hogy változzak meg, de nem ilyen egyszerű, mert így nőttem fel, a lelki ismeretem is másképp alakult ki... Szóval nincs valami ötlet, hogy tudnék dönteni? 20/F
2014. okt. 26. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sose voltam hívő. 1 dologért imádkoztam Istennek, de azt jó pár éven keresztül. (nem anyagai javakról van szó) Aztán egy hatalmas pofára esés volt a vége azóta abbahagytam ezt a baromságot.


Élj, legyél boldog élvezd az életet, mert az idő gyorsan halad.

2014. okt. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy boldogabb lenél, ha most hirtelen 180 fokos fordulatot vennél. Az ember végső soron nem bújhat ki a bőréből. (Tudom, néha én is szeretnék "lazább", "spontánabb", "kevésbé racionális" lenni, de nem megy:S) Ami engem illet, én (amikor úgy hozta a pillanat), egyszer túlléptem valamicskét a magam szabályain, de rájöttem, hogy az nem én vagyok, csak valaki, aki hasztalan igyekszik felvenni a "jelenkor normáit"... És rájöttem, hogy nem akarok olyan elvek szerint élni, amik ma "normálisnak" számítanak, hanem a magam elvei alapján. Hiszem, hogy vannak hasonló gondolkozású emberek - valahol...

Szerintem egyszerűen vizsgáld felül, hogy a "tanított" elvekkel mennyire értesz egyet a mai felfogásod szerint, és a saját meggyőződésed szerint módosítsd az életstílusodat.

2014. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a két véglet létezik. Élj úgy, ahogy te magad helyesnek látod. Olyat ne csinálj, ami miatt másnap nem tudnál tükörbe nézni, csak olyat, amit helyesnek tartasz és elfogadsz.

Egyébként az életet lehet úgy is élvezni, hogy nem csak bulizol és csajozol ezerrel :)

2014. okt. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a gond, hogy semmi sem tesz boldoggá, kiüresedtem.

2014. okt. 26. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!