Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megvan a kémia, és nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha megvan a kémia, és nagyon jól kijön egymással 2 ember, az egyenes út a szerelemhez? Vagy mi kell még hozzá?

Figyelt kérdés
2014. dec. 15. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, onnan már egyenes az út.
2014. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül.

Ha valaki szexkapcsolatban van, ott is nagyon működik a kémia, jól ki is jöhetnek egymással, mégsem lesznek szerelmesek egymásba.

Ahhoz kell az is, hogy maguk az érzelmek is kialakuljanak. És ehhez pusztán az, hogy emberileg kedvelik egymást és vonzódnak a másikhoz, az még kevés.

De ha mindketten többet akarnak, akkor valószínűleg ki fog alakulni.

2014. dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Pont, hogy az ilyen szexkapcsolatok fordulnak szerelembe szerintem.
2014. dec. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor két ember elkezd összecsiszolódni, ott lesznek szikrák is. Témák veszekedésre:

- wc ülőke helyzete (opcionálisan akár az ülve pisilés is előjöhet)

- tisztaságmánia és úgy eleve felenként a tisztaság fogalma

- rokonság elfogadása

- hangulatbeni eltérések kezelése (nekem van kedvem, de neki megint fáj a feje (nem csak a szex!))

- kisajátítás (ne menj sörözni/bulizni a barátaiddal/barátnőiddel mert most azt akarom, hogy cirógasd a lelkem)

- idióta viták (te csak ne segíts a teregetésben/mosogatásban viszont viseld el, hogy panaszkodok)


Szóval sok elfogadás és megértés és odaadás kell mindkét részről. Persze lehet egyoldalú is a dolog, de egy egészséges önismeret mellett és úgy, hogy nem egy végtelenül jámbor lélek az elnyomott fél... hát, időnként borulni fog a bili.


Ajánlom a Gary Chapman könyveket: Egymásra hangolva/Nyerő páros

2014. dec. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Még nem feltétlen. Nagyon fontosak az érzelmek, a harmónia, a kommunikáció, hogy meg tudj a másikkal mindent beszélni, az elfogadás..stb.

Hiába jössz ki a másikkal jó, ha pl nem tolerálsz neki valamit, ami a másik félnek nagyon fontos, vagy egyszerűen képtelenek vagytok megbeszélni a problémáitokat, vagy egyszerűen csak elbeszéltek egymás mellett.

2014. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De amiről ti beszéltek, hogy elfogadás, kommunikáció, stb. Ezek már mind a kapcsolatól szólnak, pedig itt még csak szerelemről van szó, amihez nagyon kevés is elég. Persze lehet nektek pont nem, és azért írjátok.
2014. dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szerelem szerintem később alakul ki, hiszen az már érzelmekre alapul. Az, hogy tetszik valaki, jól kijövök vele, meg helyesnek találom, az kevés érzelemmel is lehetséges.

De lehet, hogy csak én látom rosszul akkor, de szerelmet csak érzelmi kötődéssel tudom elképzelni.

2014. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mellékesen, ha pl nem fogadom el neki, hogy vannak ilyen és ilyen dolgai, akkor hogyan jöhetnék ki jól vele?
2014. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát úgy, hogy még nem ismered annyira. Én pl. nagyon könnyen szerelembe tudok esni, ha olyan a lány. Akár még az ismerkedési fázisban, kapcsolat előtt. Persze nem szoktam bevallani, max utólag.
2014. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A párom és köztem működött a kémia, nagyon jó volt a szex, de más területeken nem illettünk össze...
2014. dec. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!