Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy embernek szociális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy embernek szociális fóbiája van és mások jelenlétében bizonyos mértékig (személyfüggő) szorong az ne is álmodjon egy normális kapcsolatról?

Figyelt kérdés

Szóval, ha az embernek megvan az a fóbiája így igazán felszabadult lenni csak egyedül tud, ha már van más is vele akkor már nem, sőt ekkor - személyfüggő mennyire - szorong is. (Szóval van akinél csak épphogy, de van akinél meg nagyon sőt kerüli az illetőt). Ez kijön rokokoknál, utcán, barátoknál - legrosszabb ez egyértelműen a buszon/villamoson (érdekes vonaton nem, ha van hely) ott olyan mintha alig kapnék levegőt.


Eddigi kapcsolataimat is ez ölte meg, mert így sosem tudtam felszabadult lenni - még akkor sem ha kettesben voltam az akkori barátnőmmel. Egyszerűen nem megy. A szorongás mindig megmaradt ami fáradékonnyá tesz - ez az idő múlásával nemhogy javult, hanem egyre rosszabb lett - ahogy gyűltek a "hibáim" úgy lett egyre rosszabb úgy aggódtam egyre inkább minden miatt - mint kiderül nem alaptalanul.


De egyszerűen ez rémes érzés. Semmi nem jött magától, semmi nem működött, főleg nem a "kémia" meg a szexualitás, mindenben kudarcot vallottam, hiába a szándék. És nem tudom miért. Mindig aggódtam - ahogy az életben mindne miatt - hogy mikor csinálok jól vagy rosszl dolgokat, el-e hihetem amit mondanak nekem, és nem csak sajnálatból érkező vígasztalások...


Jelenleg úgy érzem senkivel nem tudnék kezdeni semmit, és nem is viselnék el senkit sem. Ahogy talán akkor sem, de rögtön lecsaptam a lehetőségre - ahogy most is megtenném, mert ki tudja lesz-e még ilyen (nem vagyok egy "kiváló minőség" mint tudjuk). Most azért küzdök hogy a létező legjobb és legtökéletesebb legyek, de ez még egy hosszú út lesz és egyelőre kivitelezhetetlennek tűnik.


Egy bónusz kérdés: El-e tűrnétek valakinek akivel összeköltöznétek, hogy saját "helyiségre" (szoba, padlás, pince, külön melléképület) tartson igényt ami az ő külön személyes tere és oda vonul vissza mikor nem érzi magát jól vagy csak fel akar szabadulni egy kicsit? Vagy ezt sértésnek éreznétek és rögtön lapátot ér?



#szorongás #szomorúság #béke #szociális fóbia #őrültet #tökéletsség #külön tér #ön nem normális és sosem volt az #el van borulva valami odabent
2014. dec. 28. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:

én is letudtam ezt küzdeni,neked is menni fog.

egyébként a külön helység szerintem rendben van,mindenkinek kell egy hely ahol élhet a saját kicsi világában

2014. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
mivel férfi vagy ezzel genhátrányos helyzettel indulsz, ha csaj lennél azt mondanám ne parázz mert így is lennének érdeklődők, szóval küzdj...
2014. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van egy szociális fóbiás barátom. Nem ennyire parás, de rajta is érezni kicsit. Egyébként ahogy lett neki suli után melója, egész jól kivirágzott ott. Nem mondom, hogy járj emberek közé, mert ez fura. De mi lenne, ha sportolnál valamit, olyat, ahol kevés ember van. Azért sport, mert miközben csinálod, a fizikai fáradtsággal, élvezet kettősségével vagy elfoglalva és az már majdnem fel sem tűnik, hogy valaki beszél hozzád közben vagy te is hozzá. Így szoknád a társas kapcsolatot. Pl kocogás kettesben valakivel.

A másik meg, hogy voltál már endokrinológusnál, pszichológusnál? Előbbi azért fontos, mert a hormonszintek milyensége is iszonyatosan befolyásolja a hangulatodat. Ha magas a szervezetedben a stresszhormon, tehát kortizol, akkor feszült, frusztrált, ideges, kishitű, bátortalan lehetsz tőle. Szóval megnézetném a szinteket a helyedben, lehet, hogy az is közrejátszik ebben a szorongásos állapotokban. Illetve blokkoldást kén csinálnod. ** ismerős? Keress fel egy nem kamu szakembert és segíteni fog neked, komolyan hatásos.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2014. dec. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ettől szenvedek. Rá sem nézek soha senkire... Azt is rühellem,ha egy vadidegen rámköszön
2014. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ugyan így vagyok. Azóita rosszabb vagy jobb lett?:/
2015. aug. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!