Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában miért gondolja azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mostanában miért gondolja azt mindenki, hogy a párkapcsolatok legfőbb összetartó ereje a szex?

Figyelt kérdés
Ha egy kapcsolatban nincs szex, mert mondjuk az esküvőig várni akarnak, akkor az már nem is lehet életképes gondolják sokan, pedig szerintem lehet anélkül is életképes a dolog. Továbbá miért van az, hogy most először ágy, azután járás, majd esküvő. Pedig a helyes sorrend járás, esküvő, ágy lenne.

2015. jan. 2. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hogy nekem melyik a helyes sorrend, azt eldöntöm én. Én se szólok bele, ha szerintem nem helyes a te sorrended. Számomra szex nélkül nem létezik párkapcsolat. Naponta 4-5 a teljesen alapvető szükségletem, és ha valaki ebben nem partner, azzal nem tudok mit kezdeni, és nem is akarok. Olyanba meg végképp nem akarok belefutni, ahol nem derül ki, hogy milyen a szex, de már előre elköteleztem magam pl. házasság.
2015. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez elég erős ebben a formában. Sosem találkoztam olyannal, akinek szokása lett volna köpködni az esküvőig váró párokra, egyszerűen csak nem sok okot lát a mai átlagember arra, hogy házasságig tartogassa magát, ezzel pedig - szerintem - semmi probléma nincs. A sorrend pedig inkább járás, ágy, esküvő.
2015. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem írták. A sorrendet mindenki magában határozza meg és senkinek semmi köze hozzá. Az pedig, hogy Te magad el tudod képzelni az életet nélküle az csak azt jelenti, hogy Te így vagy vele (nem nyilatkozhatsz mások nevében, főleg ha még szűz vagy, mert így nem tudod miről maradsz le és olyanról nyilvánítasz véleményt amiről fogalmad sincs). Az emberek többségének (még ha nem is az első válaszoló által leírt mértékben) alapvető szükséglet a testiség és mint ilyen, ha nem is az alapja egy kapcsolatnak (bár szerintem az, mert ez indít el egymás felé két embert, a hormonok és a szexuális vágy az ami miatt meg akarod ismerni azt aki megtetszik) akkor is minimum fontos része és ha ez egy végleges igen kimondása után derül csak ki, akkor az nem csak a pár életét de a születendő/született gyerekeikét is befolyásolja, ez pedig felelősség.
2015. jan. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az ágy, járás, esküvő volt a sorrend, így alakult. Viszont ez életem 2. kapcsolata, szóval ettől még nem vagyok k**va, ez a 2. pasi, akivel összefeküdtem és a 2., akinek egyáltalán a kezét megfogtam járás címszóval. 5 éve tart, 1 éve összebútoroztunk, hamarosan esküvő, már intézzük a részleteket.

A szex nem a legfőbb összetartóerő, de sok rossz dolgon tud segíteni és fontos része az életnek. Sajnos van, ahol anatómiailag egyszerűen nem működnek a dolgok, vagy nem úgy működnek a dolgok és ez jobb, ha nem akkor derül ki, amikor még nem házasodott össze a két fél. Az együttélésről már nem is beszélve. A legtöbben összeköltöznek a házasság előtt, hogy lássák, milyen a másikkal (nem a szex!), lásd a szólást: "lakva ismerszik meg az ember". És a szexmentes együttélés elég fura/kivitelezhetetlen lenne.

Mindenki maga tudja, hogy neki milyen mértékben része az életének, mindenesetre a Te hozzáállásod és az első válaszolóé a két véglet, mindketten nehezebben találtok partnert erre, mint akinek átlagos szükségletei és elképzelései vannak erről. Az általános sorrend ma a járás, ágy, esküvő, nem az ágy, járás, esküvő. Aki összefekszik valakivel azonnal, az általában nem akar a másikkal járni.

A helyes sorrend megállapítása mindenkinek saját dolga, nem értek egyet a kérdésed megállapításával, miszerint "Pedig a helyes sorrend járás, esküvő, ágy lenne." - pszichológiai tanulmányok sokasága bizonyítja, hogy (főként a nők életében) mekkora sokk, ha a házasság után tárul fel előttük a szexualitás minden mélysége és a házasság előtt még csak a csókig sem jutottak el a felek. (És természetesen a másik végletről is, hogy hogyan égnek ki szexuálisan 25-30 éves korukra, akik mindenkivel összefeküdtek.)

Persze, jó dolog azt sulykolni a gyerekekbe, hogy a járás, esküvő, ágy a helyes sorrend, mert így elkerülnek egy csomó bonyodalmat 100%osan, mint a tiniterhességet, a nemi betegségeket és jó sok lelki problémát, de ez korábban az elrendezett házasságok idejében még fontosabb volt, főleg, ha hozomány is járt a lányért. (Elvárás volt, hogy szűzen adja a család.)

2015. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Te akkor szűz vagy? Nos hogy lehet fikázni azt az ételt amit meg se kóstoltál?Ismerek nem egy olyan "szent életű" lányt akivel ha fél órára egyedűl maradsz képes"megerőszakolni". Katolikus gimibe jártam márcsak tudom. Egyszer valaki adott nekik egy csepp mézet aztán...
2018. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A valóság az, hogy az egész párkapcsolatosdinak a kiváltója a szexuális vonzalom, helyes sorrend pedig nincs. Az a helyes sorrend ami mindkét félnek jó. A szex egy felnőtt játék ami egyben biológiai szükséglet is. Egészen addig jó, amíg a benne résztvevő felnőtt emberek kölcsönös belegyezésén alapszik és ez független a résztvevők számától és nemétől.
2018. márc. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!