Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit javasoltok? Jó ötlet-e?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit javasoltok? Jó ötlet-e? (többi lent)

Figyelt kérdés

Én F/24 éves vagyok. Két öcsém van. Az egyik 18 lesz, a másik 15 múlt. A korkülönbségből és egyéb okokból nagyon sokat volt rám bízva kisiskolás kora óta a nagyobbik öcsém (ill. később már a másik is). Minezeknek köszönhetően a testvéri kapcsolat mellett egy nagyon szoros ""baráti"" kapcsolat is kialakult közöttünk. Ennek köszönhetően már kb. 3 éve elmondta, hogy ő a fiúkhoz vonzódik. (Azaz homoszexuális.) Tudjuk, hogy a szüleink lenézőek és lekezelőek a melegekkel. Édesapánk egyértelműen agybetegeknek mondja őket. Édesanyánk sem elfogadóbb, de legalább nem mint beteg tekint a meglegkre. Ezért nem meri nekik elmondani. Az 1. kapcsolata ugyan gyorsan véget ért. Ott az akkori barátjának a szülei (akik egyébként tudtak a dologról), kétszűen elfogadónak mutatkoztak, mihelyst megtörtént kimutatták a ""foguk fehérjét"" és sikeresen szétválasztották a fiukat. Ez kb. 2-3 hónap alatt lezajlott. A jelenlegi kapcsolata már több mint 1,5 éve tart. Egyre nehezebben viseli a titkolózást, de egyre jobban fél a szülői reakciótól is.


1. Szerintetek mondja el a szüleinknek vagy sem a teljes igazságot vagyis hogy homoszexuális és van barátja is?


2. Változhatna-e egy ilyen bejelentés után a szüleink ehhez a témához való hozzáállása? És milyen irányba?



Már az is felmerült, hogy mivel ő és a barátja is nappali tagozatos diák, ahogyan egyébként én (és a barátnőm) is nappalin tanulunk. De e mellett mind a hárman (vagyis négyen) dolgozunk. Nem teljes munkaidőben és nem mindennap.

Az öcsém márciusban, a barátja májusban tölti a 18. életévét be.


Ezért gondoltunk arra, hogy nyár elején külön költözzünk a szülőktől és közösen béreljünk egy albérletet.


3. Szerintetek egy szülőktől külön, de lényegében testvéri szinten közös albérlet bérlése jó ötlet-e vagy sem?


Akinek van tapasztalata, tanácsa kérem jelezzen!



2015. jan. 28. 23:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egyszer úgyis kiderül. Olyan ez mint a fogorvos, minél előbb kell rajta túlesni.

Biztos rohadt kínos beszélgetés lesz, de meg kell lépni.


A titkolózás csak későbbi konfliktusokhoz vezethet

2015. jan. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg Barnai Robertó vimeó videóját a témával kapcsolatosan , minden helyre állítható ...
2015. jan. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

a költözés jó ötlet szerintem

én bi vagyok és 10+ éve nem mondtam el otthon, most már nem is fogom, semmi közük a magánéletemhez

2015. jan. 29. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Én ugyan mindig az őszinteség pártyán álltam/állok. De ilyen esetben célravezetőbb a titkolózás. Én a közeli ismerőseim körében láttam olyat, hogy a 15-16 éves fiú bevallotta otthon, hogy meleg a szülők előítéleteik miatt elküldték otthonról. Volt olyan is akinél a szülők ugyan lekezelőek voltak a témával kapcsolatban, de amikor a saját gyermeküktől kaptak ilyen hírt néhány hónap után belátták, hogy ezen Ők NEM tudnak változtatni és mégis csak a saját gyermekükről van szó. Azóta mérséklődött a melegekkel kapcsolatos előítéletük.


Tehát sosem lehet előre megmondani, hogy egy ilyen szülő miként reagálja le! Ráadásul (a félelem miatt) itt már több éves titkolózásról is szó van.


A költözás szerintem jó ötlet!


Ezután talán könnyebb lenne beismernie mindent a szülőknek, mert már elküldeni nem tudják otthonról. Azt viszont kicsit furcsálom, hogy a szülők semmit sem vettek edig észre. Amennyiben van szerelem az öcséd és a másik fiú között akkor annak akaratlanul is vanak tagadhatatlan jelei.

2015. jan. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Szerintem addig NE mondja el, míg nem tud úgy mondva a saját lábára állni. Ugyan írod, hogy nyárra mind az öcséd, mind a barátja betölti a 18-at és azt tervezitek, hogy az Öcséd és a barátja valamint Te és a barátnőd "összedobnátok" az pénzt és elköltöznétek otthonról. Ez (is) nagyon nagy csapás lehet majd a szüleiteknek, hogy egyszerre két fiuk is elhagy(hat)ja a szülői házat. Egy esetleges külön költözést követően még kevesebb közük lesz az öcséd magánéletéhez a szüleiteknek. Szerintem ezután mégis el kellene mondania a dolgot, mert ha véletlen az utcán látják meg kimagyarázhatatlan helyzetbe Őt egy fiúval akkor már nagyon nehéz lesz a dolga.



Összességében szerintem nagyon jó ötlet lenne a költözés.

2015. jan. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Ha ilyen előítéletesek a szüleitek akkor tartsa továbbra is titokba.


A költözés szerintem is jó ötlet!

2015. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Ha eddig titokba tudtátok tartani akkor még egy kicsit lehet húzni az időt.


A szülői házból való elköltözés szerintem is jó ötlet.

(Szerintem ezt a 18. születésnapja után bármikor meghetené hiszen nagykorúvá válik.)

2015. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Egy ilyen esetben kell tudni titkot tartani. Bár ez egyre nehezebbé válik.


A költözés megoldás lehet a dologra.

2015. jan. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Ilyen esetben a költözés az jó ötlet!
2015. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

A titkolózásnak egy nagy veszélye van a lebukás.

A költözés az is csak "kitörés" lenne ebből a szorult helyzetből. (Mindannyiótoknak!)

2015. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!