Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a romantiku...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a romantikus filmek/könyvek nagy részében a csendes, rendes, kedves lány összejön a bunkó, de jóképű alfa hímmel?

Figyelt kérdés

Evvel azt "üzenik" az ilyen lányoknak, hogy még véletlenül se a hozzá hasonló (csendes, kedves) fiút keresse, hanem a bunkó de jóképû alfa hímet.

DE MIÉRT? Miért jó ez a médiának?

A média általában azért csinál valamit úgy, ahogy, hogy az emberek többet fogyasszanak. Ettôl viszont nem hiszem, hogy többet fogyasztanának (Vagy igen?) Evve csak elhülyítenek sok kedves, csendesebb lányt.



2015. febr. 3. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért van így, mert az emberek épp ezt a sablon sztorit kajálják.
2015. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akit el lehet pár történettel hülyíteni az eleve hülye volt.
2015. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1: Akkor menjünk tovább: Miért ezt kajálják, miért szeretik ezeket az emberek?


2: Igazad lehet...

2015. febr. 3. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ösztönös. A nők akárcsak az állatok az alfákra vágynak hisz ö a légéletképesebb elméletileg. De mivel mi az agyunkat is használjuk ezért nyerhetnek a kedves csendes fiúk is. Szerintem legalábbis így működik. Egy bizonyos fokig a legtöbb lány erre vágyik szerintem. Csak nem a bunkó alfákra hanem az olyanokra akiket megszelídíthet. A könyvekben egy álomvilágot jelenítenek meg. Arról nem is beszélve mennyivel uncsibb lenne a csendes kedves pasi és a csendes kedves csaj története. Nem lenne valami izgalmas.
2015. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tinikányok királyfit várnak, a tinifiúk királylányt (nem véletlenül van, hogy a fiúknak szóló filmekben meg az esetlen, félénk, átlagos, nyurga főhős fiúnak végül gyönyörű, tökéletes, magabiztos bombanő lesz a párja).

Ezek a filmek az emberek fantáziavilágára hatnak. Az emberek szeretik a meséket.


Persze a valóság csak elvétve működik így, tehát a lúzer srác ritkán kapja meg Miss Tökéletest, vagy a kis szürke egér lány Mr. Tökéletest.


Megint más lapra tartozik, hogy a csendes nő nem feltétlenül a csendes férfihoz illik médiától függetlenül. Én is csendesebb, visszahúzódóbb vagyok, mégsem jöttem ki soha a hozzám ebben hasonló férfiakkal, csak az olyan magabiztos, beszédes, vagányabb típusokkal, mint a párom.

2015. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"De mivel mi az agyunkat is használjuk"


Sajnos ez nagyon sok emberre nem igaz...

2015. febr. 3. 21:27
 7/12 A kérdező kommentje:

"a fiúknak szóló filmekben meg az esetlen, félénk, átlagos, nyurga főhős fiúnak végül gyönyörű, tökéletes, magabiztos bombanő lesz a párja"


Igaz, ilyen filmek is vannak, ezeket sem tartom jónak.


De minek kell ilyen meséket gyártani, és filmnek nevezni ôket? Miért minden rózsaszín az ilyen filmekben? Mert az életben nem az... Az ilyen filmek pedig azt hazudják, hogy az...

2015. febr. 3. 21:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A romantikus könyveken általában azért csendes, kedves, rendes lány a főszereplő, mert a csendes, kedves, rendes lány olvassa el, miután hazament az iskolából, megtanulta a másnapi házi feladatot, leveszi a polcról a könyvet és ezzel tölti a szabadidejét. Tehát ezzel a főszereplővel tud azonosulni, átérzi amit a történetben a lány, hiszen ő sem mondjuk egy buliban szórakozik minden hétvégén, hanem olvas a szobájában. Ezáltal persze ebben a mai világban már vesztesnek érzi magát, nincsen legtöbbször önbizalma (akárcsak a főszereplőnek), de persze minden lány életében ott van az a menő, jóképű srác, akiről álmodozik, akit beleképzel a történetbeli alfahímbe (aki nem feltétlenül bunkó, a legtöbb ilyen könyvben, filmben inkább titokzatos) és azért vágyik rá a csendes, rendes kedves lány, mert mélyen legbelül minden tinilány azt szeretné, ha az iskola legismertebb figurája észrevenni. Hogy miért ilyenért vannak oda "alapból" is a lányok? Nem tudom megfogalmazni, én is voltam így, de valószínűleg azért, mert ez hozná meg azt az önbizalmat, amire a visszafogottabb lányoknak szüksége lenne, hogy "igen, a legmenőbb engem választott és engem szeret". És egyáltalán nem elhülyítésről van szó, nem a filmek, könyvek miatt ilyeneket a lányok, hanem ellenkezőleg, a filmek, könyvek jelenítik meg ezt a helyzetet, ami nagyon is valóságos. Persze, aztán minden lány rájön, hogy az alfahím egy bunkó, és a menőség egy nagy átverés, csak az a helyzet, hogy a csendes, kedves fiút kevésbé lehet észrevenni. Pont úgy, ahogy a kedves, csendes lány sem tűnik fel senkinek. Az alfahím mindig az alfanőstényre fog menni, a bulizós plázabarbikra, és előbb-utóbb a kedves, csendesek is megtalálják a párjukat.
2015. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezért vannak. Hogy átmenetileg elfeledtessék a szürke, vagy éppen ronda valóságot.

Aki különbséget tud tenni a valóság és az álomvilág között, az szimplán kikapcsolódik rajtuk.

Ha jól belegondolunk, még a régi népmesék is arról szóltak, hogy a szegény legény elnyeri a királylány kezét, vagy a szegény, de okos lány királyné lesz.

2015. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nem.. ezzel azt akarják hirdetni, hogy nem kell egyformának lennetek ahoz, hogy szeressétek egymást. Nem tudom hogy te hogyan jutottál erre a következtetésre...
2015. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!