Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Asperger-szindrómás lányként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Asperger-szindrómás lányként mennyi esélyem van a szerelemre?

Figyelt kérdés
Van egyáltalán?

2015. febr. 19. 17:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerelemre? Nem lehet tudni. Előfordulhat.


Egy ember is sokféleképp lehet szerelmes. Én magam is sokféle érzést hívtam szerelemnek az életem során.


Én vizsgáztam pszichiátriából... :) De akkoriban még nem volt ez ennyire divatbetegség. Mostanában rengeteg pszichiátriai kórképet kórisméznek, amiknek szerintem nem biztos, hogy van alapja; vagy ha igen, akkor majdnem mindenki majdnem mindig beteg.

2015. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11 én már akkor is Aspergeres voltam, amikor még nem volt ez "divat".
2015. febr. 19. 19:17
 13/18 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2015. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
20 és "fél"
2015. febr. 19. 20:02
 15/18 anonim ***** válasza:
Voltál már valaha szerelmes?
2015. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is aspergeres vagyok, habár elviekben csak "kis mértékben". Ha van kedved, beszélgethetünk. :)


19/F

2015. febr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#11: "De akkoriban még nem volt ez ennyire divatbetegség. Mostanában rengeteg pszichiátriai kórképet kórisméznek"


Minden esetben az a kérdés, hogy egy kórkép mennyire van kárára az érintettnek - mennyire hátráltatja, mennyire érzi magát rosszul ettől. Gyerekek esetében a fejlesztés szükségessége miatt adnak diagnózist - de elképzelhető, hogy felnőttként semmilyen nehézsége nem lesz az élet fontos területein (tud dolgozni, ügyeket intézni, lesznek barátai és párja...).


Természetesen a cél a kezelés - a terápia, és/vagy a megfelelő gyógyszer megtalálása, a "beteg" segítése. Szóval az AS nem egy kitalált úri bolondság, hanem egy nagyon is létező valami, ami igenis gondot okoz az érintetteknek!

2015. febr. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első és legfontosabb tényező az önismeret: Mire vagy képes, miben vagy jó, hol vannak a határaid, mit tudsz nyújtani a partnerednek, és mely területeken vannak nehézségeid!


Magamból kiindulva: Sokáig egyszerűen rosszul, és rossz helyen keresgéltem! Hihetetlen mértékben... túlbecsültem magam, magasra tettem a lécet. Olyanok kellettek volna, akikkel külsőleg, intellektuálisan, egzisztenciálisan nem illettünk össze! Ráadásul a jellemünk sem passzolt: Egy "társaság középpontja"-típusú párral hogyan is működhetett volna?

A kérdés az, hogy mit tudok ÉN adni, és ez kinek kellhet?


Ahogyan azt a szerelmem mondta, amikor még nem is jártunk: Hasonló a hasonlónak örvend! Csak meg kell ismerni a másikat - és lehet kiderül, hogy remek ember! A párom is, én is aspik vagyunk, és hasonlóképpen érintettek, szerintem pont ezért működik jól a kapcsolatunk!

De persze nem a dg a lényeg: ha hasonló egyéniség, külsőleg is passzoltok nagyobb eséllyel müxik a dolog!

(Voltál már szerelmes? Volt már kedvesed?)

2015. febr. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!