Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki számít feministának?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki számít feministának?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
aki hülye az agyára.
2015. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

Hát akik úgy gondolják, hogy a nők nemhogy egyenjogúak, de sokka több kiváltság is tisztelet járna nekik, mint a ferfiaknak. Valami ilyesmi :)


De lehet úgy is értelmezni, hogy elég sok pasi szidja a férfiakat különböző dolgok miatt pl. A férfiak egyszerre sgy dolgot tudnak csak csinalni, a nők többet is./ a férfiak lusták, a nők szorgalmasak/a férfiak élete sokkal könnyebb,nekünk nőknek nehezebb/


Tehat az ilyesmi megnyilvanulasok a feminista vonalat képviselik.


Én is eléggé feminista tudok lenni, de mar annyira, hogy voltak olyan idoszakaim, amikor csak lánnyal tudtam elképzelni az életem.. Tehát már kezdtem elhinni h lezbikus vagyok :D

2015. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Elég sok nő szidja a férfiakat
2015. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Feminista az, aki a nők jogaiért küzd.

Aztán ebben lehetnek fokozatok... küzdhet olyan jogért is, ahol a nők már most jobban állnak, mint a férfiak.

Ill. elég szemét húzás, ha pl. azt terjeszti, hogy manapság a nőknek még sokkal rosszabb a helyzete, mint régen.

2015. márc. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti értelemben az, aki nem gondolja, hogy egy nőnek bármihez is kevesebb joga lenne, mint egy férfinak. Ezzel persze többnyire együtt jár, hogy nemi sztereotípiák által a lehető legkevésbé befolyásoltan próbálja megítélni az egyént, és nem oszt rá szerepeket pusztán az ivara miatt. Más kérdés, hogy mára ez az eszme kifordult önmagából, a képviselői meg már kezdenek átesni a ló túloldalára, férfigyűlölővé válni és maszkulinná annak érdekében, hogy bebizonyítsák, semmiféle feladat ellátásához nincs szükségük az erősebb nemre. Amikor szitokszóként használják a fogalmat, az utóbbi elkorcsosult állapotra utalnak vele.
2015. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Olyan "nők" összessége, akik valamiért nem nőnek élik meg magukat egy külső szemlélő által, azonban ők annak gondolják magukat. És épp ezért nem értenek egyet a nők jogaival, viselkedésével, életfelfogásával.

Azt hiszik, a férfiak kényszerítik bele a nőket a helyzetükbe, és csakis tőlük függenek.

Sajnos nem vagyok pszichológus, de valószínű aki több ilyen hölgyikével találkozott, egy részletes jellemrajzot tudna készíteni mindegyikről, és eléggé hasonlóak lennének.

2015. márc. 5. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Te szegény! Mennyi sztereotíp választ kaptál a kérdésedre! :D :D


Talán hiányzik még a megkeseredett, ronda, leszbilus, frigid, bottal sem piszkálandó nő = feminista. :D


Nem, a feministák azok a nők, kiket nem lehet hülyére venni, mert nem azok. ;)

2015. ápr. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért nem lehet megérteni:

feminista az, aki a NŐK jogaiért küzd.

NEM a férfiak jogaiért - és nem is az egyenjogúságért. Kifejezetten a nők jogaiért.


Természetesen, ahol a nőknek jelenleg kevesebb joga van, ott lehet úgy is venni, mintha az egyenjogúságért küzdene.

Ez két ponton bukik meg:

- ahol a nőknek TÖBB joga van, ott egy feministának esze ágában nincs a férfiak jogaiért küzdenie, pedig pontosan ez jelentené az egyenjogúságot,

- másrészt ahol egyforma jogaik vannak, ott is előfordul terület, ahol azért küzdenek, hogy a nőknek TÖBB joga legyen.

2015. ápr. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, a feministák pontosan azok a nők, kik lemondanak minden női privilégiumról. Tanulni, dolgozni akarnak, s pusztán csak azért várnak arányos társadalmi és anyagi elismerést, amit letesznek az asztalra. Nem kívánnak semmilyen téren függeni férfitól még egy párkapcsolatban sem. Olvasol, de nem figyelsz rájuk! :)


Azért nem küzdenek férfijogokért, mert nem a dolguk. Az már más kérdés, hogy a feminizmus közvetve mégis bővülő férfijogokat harcol ki olyan területeken, melyeken a "férfijogi aktivisták" leginkább sérelmezik hátrányaikat. Pl. a férfiak/apák családban betöltött szerepének átlényegülése. Csak egy egyenrangúan dolgozó nő mellett (feminista) szűnhet meg egy férfi klasszikus és igencsak sérelmezett "látástól vakulásig dolgozó, kihasznált pénzeszsák" funkciója. Ja. ;)

2015. ápr. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"lemondanak minden női privilégiumról"

Vannak ilyenek is, igaz. De ők ezt egyénileg teszik - a feminista szervezetek viszont kivétel nélkül jogokért küzdenek. Azért nem jön létre szervezet, hogy jogokról lemondjon - ilyen nincs.

2015. ápr. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!