Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért lesz valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért lesz valaki apáca? Pszichológiai problémák miatt?

Figyelt kérdés

Én mindig úgy gondoltam, hogy az ilyen vallási őrülteknek valami agyi defektje van. Ezek már átesnek a ló túlsó oldalára, hogy olyasmiben hisznek, ami hülyeség. Sokkal jobb lenne, ha magukban, családjukban hinnének, nem egy kitalált mesében...Én pszichológust ajánlanék nekik.


Másik kérdésem, hogy miért erőltették a hitoktatást régen? Általános iskolában kötelező volt misére járnunk. A pap azt mondta órán, hogy ha még egyszer nem megyek misére szombat-vasárnap, akkor el is mehetek. (Ott amugy kisétáltam és többet nem jártam órára sem)


19/L



#galamb #apáca #nem hinném
2015. márc. 18. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pesti vagy mi!
2015. márc. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is így látom ahogy te, de ezek kissé erős szavak. Van aki hisz ebben és illik tiszteletben tartani. 21/F
2015. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok pesti, tiszteletben tartom én csak érdekel, hogy miért, meg akarom érteni őket is :D
2015. márc. 18. 15:48
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Az ateista ember nem hisz semmiben!

És ezért beteg ez a világ!

Én nem mondom, hogy templomba járó ember lennék, de ha nincs hit (bármiben) nincs semmi!

2015. márc. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

én nem tartom magam betegnek, nem hiszek istenben, csak magamban. harmóniában vagyok magammal


mi értelme hinni egy kitalált dologban?

2015. márc. 18. 15:53
 6/11 anonim ***** válasza:
#4: bizonyos felfogás szerint az ateizmus is egy bizonyos fajta hit.
2015. márc. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
??????? a hitetlenség az emberek legnagyobb betegsége!!! ha valaki nem hisz az Úrban annak űr van a lelkében Isten nélkül eleve nem lehetnénk mindent neki köszönhetünk,mindent. Krisztus az út az igazság és az élet, aki benne hisz többé nem hal meg hanem örök élete lesz. az apácák egész életükbe az Urat szolgálják, fontos hogy ez nem emberi döntés hanem Isten döntése, ez a hivatásuk.
2015. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem érted.

Ő abban hisz, hogy az emberi élet kialakulása nem egy embernél felsőbb rendű lény tudatos cselekményének a következménye. Mivel jelenleg sem mellette, sem ellene nincs egyértelmű bizonyítékunk, ezért maximum hihet ebben, végső soron tehát ugyanúgy számítható hitnek. Hogy vallásnak számíthat-e, az már bonyolultabb, hiszen nincsenek az életükben semmilyen felsőbb lény létezéséhez kapcsolódó dogmák, illetve a hozzá viszonyuló kapcsolat alapját lefektető kötöttebb vagy kötetlenebb szabályok. Hogy ezeket beleveszi-e valaki egy vallásba, az már közel sem egyértelmű.

2015. ápr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Isten létezésére van bizonyiték, mi az hogy bizonyiték..... egyértelmű sok mindent meg lehet kérdőjelezni de az Úr létezését nem, jobb az eltévedt bárány akit a pásztor megtalált mint a többi aki el sem veszett. próbáljatok nyitni Isten felé nektek csak a "bekötő utat kell megépíteni Ő már megépítette feléd az autópályát" . írjatok és én megpróbálom nektek továbbadni Krisztusunk Evangéliumát
2015. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha lenne bizonyíték Isten létezésére, akkor onnantól kezdve a létezése tény lenne, nem pedig hit kérdése. Tehát éppen a létezésének bizonyítottsága miatt nem lenne szüksége hitre. Tehát ez esetben neked se lenne szükséged hinni Isten létezésében, ha bizonyítékod van rá, nem?


(Hacsak nem Gödel istenérvére gondoltál, mint bizonyítékra, felőlem arról is beszélgethetünk.)

2015. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!