Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon fontos! Egy nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon fontos! Egy nagyon közeli ismerősömet régebben megerőszakolták, visszatérő álmai vannak, és nem tud ezzel együtt élni, mit kéne tennie? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél éve történt az eset, edzésről hazafele egyedül sétált 14 évesen egy híd alatt, ahol aztán egy férfi elfogta és megerőszakolta.. Nagyon makacs személyiség, ezért nem mondta el senkinek, hanem magában tartotta mostanáig, amíg nekem el nem mondta.. (a barátja vagyok, de erről később) Azóta szinte minden este újra és újra átéli az esetet az álmaiban, és ez olyannyira mélyen érinti lelkileg, hogy többször megpróbálkozott öngyilkos lenni (főleg gyógyszerrel), és többször vagdossa már a kezét.. Egyre súlyosabb az egész, és nagyon féltem. Nagyon makacs, mint az imént ezt leírtam, és nem akar idősebb emberrel erről beszélni, sem pszichológushoz menni.

Már megpróbáltam neki segíteni minden módon, de nem sikerül. Ide se akart írni, de gondoltam hátha valaki, aki ilyet átélt tud valami tippet adni, vagy akármit, amit ha bemásolok neki talán több kedve lesz az életre vagy tud neki segíteni.

Kérem ne szidalmazó kommenteket írjatok, én is elítélem amit tesz, de szeretem, és már-már lassan, sajnos egy ember életéről van szó. :(


Előre is köszönöm!



2015. márc. 18. 20:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Legyél mellette és szeresd. Törődj vele sokat, mást nem tudsz csinálni.

Ha majd segítség kell kér, mert ha ráerőlteted akkor nem fog hatni.

Éreztesd vele hogy mennyire szereted hátha ez is segít neki egy kicsit.

2015. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó dolog, ami a barátnőddel történt, nagyon sajnálom, ahogy azt is, ha kicsit keményen fogalmazok (előre is elnézést, tanúsítom az együttérzést, még ha nem is látszik.)

Szóval szerintem első sorban azt kéne megkérdezni a lánytól, hogy ő mit is szeretne tulajdonképpen? Történt vele ez a szörnyű tragédia, ami jól láthatóan traumatizálta. Mit akar ezzel kezdeni? Szeretne továbbra is úgy tenni, mintha meg se történt volna? Tulajdonképpen lehet, de rohadt nagy áldozatokkal jár (rémálmok, szorongás, esetleges depresszió, további öngyilkossági kísérletek.) Szerintem nem éri meg. Vagy minden lehetséges eszközzel megpróbálja a lehető legnagyobb mértékben túltenni magát a történteken. Ebbe igen, beletartozik a beszéd és pszichológus látogatása is. Mert másképp nem megy, ezt láthatja ő is. Ez nem az a helyzet, amikor makacskodni lehet. Itt nincs helye elfolytásnak és az egyedül-is-megy című álbüszkeségnek. Itt és most az ő életéről van szó. (Vagyis inkább a minőségéről, mert lehet élni úgy is, ahogy ő most csinálja, csak qrva szar.) Ha szeretne normálisan élni. A teste minden egyes porcikájával, akkor tegyen is érte. Ez most csak így fog menni.

2015. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!