Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők, ti végeznétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok/nők, ti végeznétek kemény fizikai munkát az egyenlőség jegyében a barátotok/férjetek kedvéért?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert ugye a "rendes pasi" besegít a nőnek a házimunkában, de gondolom, megsértődnétek, ha a faszi mondaná azt, hogy segítsetek már cipekedni, fát vágni, ásózni stb. Vagy tévednék? Őszintén kíváncsi lennék a nép véleményére. :)
2015. ápr. 1. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én simán besegítenék ha megkérne, semmi gondom nem lenne vele.
2015. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1: Végre egy f...a csaj, aki nem csak a másik féltől várja el, hogy vegyen részt a "nőinek" számító munkákban. :)
2015. ápr. 1. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
Vágtam már fát,kertet is ástam,ki lehet bírni az ilyen munkákat is.
2015. ápr. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem az az egyenlőség, ha mindenki a szakmájához mérten munkálkodik. Az, hogy otthon besegítesz, természetes, mivel együtt élsz valakivel, közös háztartásban, közös a felelősség is. Mellesleg a nő is munka után tud csak takarítani, főzőcskézni, a férfi is nyugodtan megtehet ennyit. Nem élünk több évtizeddel/századdal korábban, amikor még a nőnek az volt a munkája, hogy neveli a gyereket és vezeti a háztartást, ugyanis akkor egyedül a férfi volt a kenyérkereső. Na most, a nők is ugyanannyira azok, szóval hiába bántja sok hímegyed férfiasságát a gondolat, de egyenlők lettek a nőkkel. Majd ha sorkatonai szolgálat után harcolni mész a csatatérre, akkor beszélhetünk az általad preferált életformákról. :)
2015. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én nem a párom kedvéért csinálom. Hanem mert így gyorsabban készen leszünk és aztán tölthetjük együtt az időt, ami marad.

Most, meg hogy külföldön van, mindent én csinálok. Néha jó lenne, ha lenne mellettem egy férfi, de nem igazán a fizikai munkára kellene.


Nálunk egyenlőség van, mert így haladunk. Értsd.:

Én, mint nő: fát vágok, kertet nyírok, kereket cserélek, barkácsolok(amit tudok), össze szerelem a polcot vagy bármit, hisz van leírás, nem nagy cucc

Ő, mint férfi: főz mos, takarít, varr, mosogat, vasal, porszívózik


Ezek közül nálunk mindenki csinál mindent. Amit nem tudok(villanyt szerelni), azt meghagyom neki. Amit nem tud(mérő órák bemondása, vagyis tudja, de mindig én csinálom)azt meghagyja nekem. Minden mást az csinál, akinek épp van rá ideje.


A "férfi" munkát speciel én jobban is szeretem csinálni.

2015. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#4: A férfinak is ugyanúgy munka után kell(ene) besegítenie a házimunkában, plusz emellett rá maradnak a férfias munkák is a legtöbb családban. Egyébként meg nálam az egyenlőség azt is jelenti, hogy akkor a "rosszban" is legyen egyenlő a két nem.
2015. ápr. 1. 21:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok, ha nem ilyen mélységűre gondoltál, hanem ház körüli munkára, akkor annyit hozzáteszek, hogy engem speciel úgy neveltek itthon, hogy füvet kell nyírni, kertet ásni, gyomlálni, no arról nem beszélve, hogy minden nyaram gyümölcsszedéssel telik amióta megszülettem (családi biznic). Úgyhogy van rálátásom a fizikai munkára, nincs is ezzel semmi gond. Falat festeni például egyenesen szeretek :D
2015. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egyébként mit gondolsz, hogy működik az élet itt vidéken, ha éppen nem ugyanabban a műszakban dolgozik egy pár, akkor ki hordja be a fát, ha a férfi épp nincs otthon, csak a nő? Vagy ki ássa fel a virágoskertet?

A favágáson kívül (mert olyan ügyes vagyok, hogy már kétszer is majdnem levágtam a lábam ujját) mindent ugyanúgy csinálok mint a férjem, már amit bírok erővel. Pl. együtt kapáljuk a veteményest, törjük a kukoricát, csináljuk a kerítést, meg mikor mit kell éppen.

Azért a nagyon nehéz fizikai munkák nagy részét a férjem vállalja és meg a házimunkából vállalok többet.

2015. ápr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8: Nyilván tudom, én is vidéki vagyok, csak mindenhonnan ömlik az, hogy milyen dolog már, hogy a nőnek kell cipekednie stb. Egyébként meg szerintem a mai fiatal lányok/nők jelentős része még a női munkákkal (értsd: főzés, mosás, takarítás) sincs tisztában, nem egy olyan huszonéves "nőről" tudok, aki még egy teát is képtelen megfőzni, de jön az egyenlőség dumával. Egyébként én tisztelem a nőket, a női munkát, csak azzal nem értek egyet, ha valaki nagyon hangoztatja az egyenlőséget, de ez számára csak annyit jelent, hogy a pasi segítsen neki mindenben, ő meg nem tud segíteni semmiben, sőt még a saját reszortját sem nagyon végzi el.
2015. ápr. 1. 21:20
 10/14 anonim ***** válasza:
Velem már kicsi korom óta vitetik a nehéz dolgokat. A saját ágyamaat is nekem kellett levinnem a lépcsőn egyedül, és anyám be is szólt, hogy mit görnyedek, nem is vagyok olyan erős. A spártai neveltetésű lányok segítenek.
2015. ápr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!