Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a hülyeség, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a hülyeség, hogy a "vékony nő" a szépségideál, meg hogy a nőknek állandóan fogyókúrázniuk kell, hogy tetszenek a férfiaknak?

Figyelt kérdés

TV-ben, újságokban, interneten és mindenhol szajkózzák, hogy mindenkinek a vékony nők tetszenek és hogy ez mennyire rossz, meg egészségtelen. És akkor jönnek a reakciók, hogy "az igazi nőn van mit fogni", meg inkább enne jókat egy vastagabb nővel, mint egy folyamatosan koplaló csontkollekcióval és még sorolhatnám. Egyre gyakrabban meg előrángatják a plus-size modelleket, hogy milyen jó őket is látni az újságokban, nem csak az anorexiásokat. Arról nem is beszélve, hogy állítólag a húsosabb nőket mennyi diszkrimináció és támadás éri...

Bár csak a saját tapasztalataimra tudok hagyatkozni, de szerintem a való életben ez nagyon nem így van. A vékony nőket (akik jórésze amúgy nem sanyargatja magát, hogy így nézzen ki) folyamatosan és egyre többet megszólják, hogy milyen egészségtelenül néznek ki és kb. körbeírják, hogy ők tehetnek arról, hogy "hátrányosan megkülönböztetik" a vastagabbakat - de miért? Ráadásul - saját tapasztalataim szerint - C kosár alatt, nem nagy fenékkel kevésbé nézik nőnek az embert. Akkor miről beszélünk, a vékony a szépségideál? Nagyon kevés olyan nő van, aki csöcsös-faros és vékony is. Miért kell sulykolni az emberekbe, hogy aki vékony, az rossz, miközben amúgy is azt a visszajelzést kapják, hogy inkább a nagyobb mellűt viszik, még akkor is, ha mindenhol kerekebb, nem csak a mellben és fenékben? Miért kell olyanokkal megalázni, hogy "csak a kutyák játszanak csontokkal" és hogy "75 kilónál kezdődik a nő"?


2015. ápr. 11. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezt teszi a média....
2015. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a leiras tele van demagog hulyesegekkel es sarkos vegletekkel. Nem is reagalnek ra.



Ami teny: egy aranyos noi test tetszik mindenkinek. Az amorf testet senki sem szereti, mindegy, hogy kover vagy sovany. 24F

2015. ápr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Pedig tényleg a vékony az elvárás.

A teltebbek vannak leszólva.

Fogyókúrát hirdetnek, nem azt, hogyan hízzál...

(Nem vagyok 75 kg. 59 vagyok. De így van.)

2015. ápr. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De a "vékony amorf" mivel rosszabb, mint a "vastag amorf", hogy előbbit lehet fikázni, az utóbbinak meg ápolgatni kell a lelkét?
2015. ápr. 11. 21:07
 5/17 A kérdező kommentje:

"Fogyókúrát hirdetnek, nem azt, hogyan hízzál..."


De legalább nem mondják a szemükbe naponta, hogy anorexiások és hogy enniük kéne...

2015. ápr. 11. 21:08
 6/17 anonim válasza:
38%
75kg -nál kezdődik nálad a nő?én férfi vagyok 80kg de kövérnek érzem már magam.Egy jó no vékony max 55kg
2015. ápr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nyilván a saját 45 kilómmal nem érzem át a másik oldal problémáit, viszont a folyamatos leszólás mellett még a közvélemény miatt rosszul kéne éreznem magam amiatt is.
2015. ápr. 11. 21:11
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Hát ezt én így még nem hallottam. :) Én vékony vagyok, 53 kiló, a seggem jó és melleim is nagyok. És, ez nem lealacsonítás a teltebb lányok felé, de szerintem én nagyobb ideál vagyok egy átlagos férfinek, mint egy 75 kilós, vagy afölötti, legyen bármekkora a segge vagy a melle.


A másik. Amit te mondasz az pont fordítva van. A tömegmédia, és főleg a kereskedelmi média nap nap után azt szajkózza, hogy a vékony nagymellű lány az ideál. Úgyhogy nem tudom honnan vetted ezt. A Nat Geon láttam egyszer a Tabu c. sorozatuknak az egyik részét, ami pont azzal foglalkozott, hogy a média mennyire nagyban befolyásolta azt a társadalmi környezetet, amiben a vékony kontra telt nők élnek. És itt nem az anorexiáról van szó, te is írtad, én sem vagyok az, sokat eszem de nem hízom, meg sportolok is de ez most lényegtelen, hanem arról, hogy ha megnézed például a Playboy vagy a Maxim vagy bármelyik ilyen címlapját, ott csak karcsú, tökéletes nőket fogsz látni.


Ez a kövér modelles dolog, erről én is tudok, meg a Tabuban is jól kielemezték, azonban van egy hatalmas DE a történetben. Mégpedig az hogy ez annyira elenyésző kisebbséget képvisel a média megjelenésést illetően, hogy nem tudja magára olyan szinten felhívni a figyelmet, hogy a trend nemhogy megforduljon, hanem akár csak egy árnyalatnyit is eltolódjon.


Én is hallottam azokat, hogy a ennyi és ennyi kilónál kezdődik a nő. De ha jobban belegondolsz kedves kérdező, ezeket mindig olyanok mondják, akik teltebbek, de mivel a karcsúak miatt nem tudnak olyan jól érvényesülni, ezért ezzel etetik magukat. Sok olyan kövér lányt láttam már, akik szidták a vékonyakat, de ők maguk nem akartak a túlsúlyuk ellen semmit se tenni, ettek, irigykedtek a jól kinéző lányokra meg ilyen csak a kuyák játszanak csontokkal és hasonló olcsó oltásokat találtak ki. Akik ezt mondják azok ilyenek. Azok, akik tudják, hogy van rajtuk felesleg, azok meg megdolgoznak azért, hogy eltűnjön, nem naphosszat másokat szidalmaznak a bajuk miatt.


A kóros fogyókúra megint más kérdés. Az betegség. Ahogy az kóros zabálás is. És a húsosabb nőket tényleg sok diszkrimináció éri. Tehát nem tudom hogy ezeket honnét vetted.


23/L

2015. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor en nonek se mennek el :DD am nem kell ok csinaljak maguktol
2015. ápr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Szerintem igazad van.Èn pl.mindig azt hallgatom,hogy nagy a mellem,a legjobb baràtnőmnek viszont kicsi.Kérdem én...mi a szépségideál?

MIINDENKINEK màs az izlése,így a ,,szépsègideàl" deginició nem realisztikus.Pàr divatszakértő ,,okos" ember összeül és ír egy cikket egy olyan dologról,amely a sajàt véleményükön alapul.

Szerintem a média egy szemetes,ahol tökéletlen emberek próbàlnak kitalàlni egy tökéletes figuràt,egy nem tökéletes tàrsadalomban.

Ràadàsul itt vannak a női magazinok.Jaj,az a szenny.Az első fele arról szól,hogy : ,,Senki miatt ne vàltozz meg,te így vagy jó,így szeressenek."

A màsik fele: ,,Hogyan felelj meg a pàrodnak és fogyj le?"

A média egy szemetes a vilàg szemétjének.Tisztelet a kivételnek! ;)

16/L

Sajàt kamasz vélemèny,senkit nem bàntok,degradàlok!

2015. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!