Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátomnak beszéljek erről,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátomnak beszéljek erről, hogy vannak öngyilkos gondolataim?

Figyelt kérdés

Nem tartom magam konkrétan depressziósnak, átlagban jó kedvem szokott lenni. Viszont van nagyon sok bajom (önbizalomhiány, szociális fóbia, alvászavar, koncentrációzavar, rengeteg önmarcangolás, stb)

Nem akarok igazán meghalni, de egyre többször gondolkozok a témán, ami megijeszt. Sajnos elég kilátástalannak látom jelenleg az életem, mert egyetemre járok, de a koncentrációzavar miatt képtelen vagyok tanulni. Annyi bajom van, hogy semmire nem tudok figyelni, folyamatosan ezek járnak a fejemben, tényleg megállás nélkül, egyedül csak a szex tud kikapcsolni. (Meg az alkohol, de azzal nem szoktam élni, mert nem célom az alkoholizmus) Sokszor ha beszélnek hozzám, elkalandozok agyban, és nem is értem mit mondanak. Az óráimat kínszenvedés végigülni így, és semmit nem tanulok. Pedig mindig értelmes gyerek voltam, ritkán kellett leülnöm otthon tanulni, elég volt órán figyelnem, és 4-es átlagom volt. Most semmiből nem tudok összehozni kettest. Úgy érzem semmi nem lesz belőlem, az egyetem a maradék önbizalmam is teljesen lerombolta. Azt is érzem, hogy nem vagyok alkalmas párkapcsolatra. A párom nagyon kitartó, (2 éve lesz lassan hogy együtt vagyunk) de folyton úgy érzem, mással boldogabb lenne, mert én a sok problémámmal csak "lehúzom" magammal őt is.

Rosszul hangzik, de igazából átlagos életet élek, játszok, olvasok, beszélgetek emberekkel, nevetek, járok néha társaságba, bár rettegek az emberektől, és nincs közeli barátom, de úgy érzem muszáj, hogy ne süllyedjek mélyebbre. Szóval megtanultam nagyjából együtt élni a dologgal, ne úgy képzeljetek el, hogy folyton sajnáltatom magam és csak sírni tudok.

A páromnak már ismerkedéskor megmondtam, hogy vannak lelki problémáim. Tudja is, hogy mik ezek, ő így is elfogadott.

Viszont félek, hogy ez az öngyilkosság-téma már sok lenne neki. Nem szeretnék a terhére lenni, viszont ő az egyetlen aki közel áll hozzám, és akivel beszélhetnék, és jól esne kiadni magamból.

Ti mit tennétek? Szerintetek beszéljem meg vele, vagy inkább ne?

21/L


2015. ápr. 13. 23:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"teljesen _valid_ válasz" - Te nagyon informatikusnak tűnsz. :)


Magamból kiindulva, ha valakit kedvelek, akkor szeretem, ha megosztja velem a fájdalmát; ha pedig valakivel járok, akkor egyenesen elvárom, hogy meséljen el mindent, ami akár kicsit is bántja. Mondjuk én az a típus vagyok, aki abból is erőt merít, ha valaki őszintén beszél nekem magáról és nem fél attól, hogy esetleg nem fogom megérteni. Csak gondolj bele, hogy mennyire szép gesztus az, ha ennyire megbízol valakiben. :) Ezt azért írom, mert szimpatikus vagy nekem és a barátod már két éve veled van, tehát van rá esély, hogy esetleg ő is ilyen. Ne félj, biztos értékelni fogja. :) (Vagy csak linkeld be neki ezt a kérdést, ez itt nem ijesztő.)


És most én is ellátlak egy kéretlen tanáccsal: Ha ilyen kilátástalan hullámvölgyben járok épp, nekem nagyon sokat segít, ha leírom vagy megfestem az érzéseimet. Még ha nem is mutatom meg senkinek, hatalmas a felszabadító ereje, ha átgondolom és rögzítem őket. (Bár, én szívesen olvasnálak.)


Minden jót Neked! :)


22/F

2015. ápr. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon kilennék tőle ha a barátom ilyeneket mondana (mondjuk nagy ívben elkerülök minden "defektest" - bocsánat a kifejezésért). Sajnos sok a rossz tapasztalatom, édesapám hangoztatja nonstop mióta elhagyta anyám, hogy majd ha ő nem lesz, meg majd ha felköti magát stb. Hidd el nem jó hallgatni, de még csak belegondolni sem. Senki sem szeret rettegésben élni, oké hogy így érzel, de szerintem ezt elsősorban szakemberrel kéne megbeszélned. Ha Budapesti vagy tudok is ajánlani ingyen.
2015. ápr. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

#11

Proginfóra járok, nem hittem hogy ennyire feltűnő :D

Amúgy köszönöm a választ, nagyon rendes ember lehetsz :))

2015. ápr. 14. 14:32
 14/14 anonim ***** válasza:

Én is arra jártam. Még szép, hogy azonnal kiszagoltam. :D


#11

2015. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!