Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyesen reagáltam le az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helyesen reagáltam le az illetőnek?

Figyelt kérdés

Egy 36 éves férfi írt nekem levelet, hogy akarok-e vele ismerkedni, ő normális és keresztény. Erre teljesen normálisan és kedvesen megírtam neki, hogy ne haragudjon, de nekem ez túl nagy korkülönbség (20 vagyok), ráadásul nem vagyok hívő, más a világképünk, így szerintem nem egymást keressük, de sok sikert neki.

A válasza rettentő bunkó és lekezelő volt, szerinte nem vagyok senki, ha nem hiszek istenben és mégis hogy képzelem ezt a hangnemet... szerettem volna neki válaszolni, de letiltott. Bemásolom ide, amit írtam volna neki, hátha meglátja, mert eléggé dühít ez a gyerekes és éretlen viselkedés, hogy nem is ad lehetőséget válazsolni és "megvédeni" az álláspontom, főleg, hogy ilyen fene nagyra van a vallásosságával:


1.: teljesen normálisan reagáltam a leveledre, szerintem ha valaki nem akar egy majdnem dupla annyi idős emberrel ismerkedni, de válaszol a megkeresésre emberi hangnemben, akkor nem szidni kéne ezért, hanem elfogadni (felebaráti szeretet).

2.: valóban nem nyócker pakány stílusban írtál, bár ez a lekezelő hangnem, ahogy a levelemre válaszoltál, felháborító.

3.:csak azért, mert eltérő módon látjuk a világot, nem kéne ilyen pocskondiázó hangnemben írni és köszönöm a kioktatást, nem kérek belőle.

4.:kétféle keresztény létezik: az egyik a normális, aki gyakorolja a lelki dolgokat-és itt nem a külsőségekre gondolok, hogy minden hétvégén ott térdel a templomban, hanem arra, ahogy embertársaihoz fordul. A másik fajta keresztény felsőbbrendűnek hiszi magát azért, mert ő vallásos. Te ebbe a kategóriába tartozol és ezért csak sajnálni tudlak. Én egyáltalán nem voltam öntelt, normálisan megírtam, hogy olyan férfival, aki ennyivel idősebb, ráadásul már is a világképe, nem szeretnék ismerkedni, mert semmi értelme nincs.

5.:Magam is katolikus vagyok-legalábbis katolikus családba születtem. Rengeteget gondolkoztam isten létezésén, sok emberrel beszélgettem. Természettudományos szakra járok az egyetemen és a sok elmélkedésem közben arra jutottam, hogy véleményem szerint nem lehet megmondani, létezik-e bármilyen "felsőbb", teremtő erő. Nem mondom, hogy nincs, de olyan biztos nincs, mint amilyen a bibliában meg van írva, hogy ül a szakállas bácsi a felhőben és lógatja a lábát. azt lehetségesnek tartom, hogy a sok, még nem felfedezett dimenzió és univerzum között létezik olyan, amiben él felsőbb rendű lény, aki irányította a teremtést, de amíg a tudomány ezt nem bizonyítja, nem tudom megmondani, sem hinni benne. Sehol sincs bizonyítva, hogy létezik isten és vakon nem fogok hinni egy kétezer éve, földművesek és átlagos emberek által megírt és kitalált könyvben, mert ez a józan ésszel megy szembe.

Elég szomorú, ha te csak valami kitalált hit által vagy képes szeretni és aki nem vallja ezt a dolgot és nem ért vele egyet, azt lenézed és megveted, mert akkor ez azt jelenti, hogy nem gyakorlod megfelelően a lényegét- az egyetlen értelmes dolgot, amit a vallás tanít: hogy feltétel nélkül szeressük és elfogadjuk a másik embert. Én képes vagyok erre anélkül, hogy a vallást magaménak érzem.

Ha nem tudod elfogadni, hogy egy húszéves lány korabeli és nem olyan idős férfit keres, aki majdnem az apjával egykorú, az meg a te bajod, miért nem keresel korodbeli nőt?


Szerintetek helyes a reakcióm? Eléggé bepipultam tőle...


2015. ápr. 25. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. hat az latszik ,hogy bepipultal:D

te egy nagyon ertelmes lanynak tunsz ezert nemis ertem miert foglalkozol ezzel? abban tokeletesen igazad van ,hogy ennyivel idosebb ferfival nem kezdesz..en se kezdenek. amugy meg jogos a felhaborodasod de nem eri meg idegeskedned ilyen embereken.:)

20/l

2015. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

hát abban ne higynél hogy ha valaki keresztény akkor az normális:D

te tök jól reagáltad le és ezek után még el is küldhetted volna a....

nem bírta a visszautasítást:D

idióta,ennyi

2015. ápr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizonyítsa be ha létezik isten...lol
2015. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tökéletes, amit írtál.

Mintha csak a magam írását olvastam volna. Az ilyen ember az agyamra tud menni. Ráadásul már szörnyen allergiás vagyok erre az egészre, mert sajnos vallásos iskolába járok, mert csak ott volt olyan szak, amit szerettem volna, így főleg jó volt olvasni.

És bár számomra ez tökéletesen érthető, az a helyzet, hogy egy ilyen ember nem fogja megérteni az álláspontodat, mert elvakult. Sajnos nagyon sok vallásos ember lesz ilyen, mert erre nevelik őket, vagy valami defektjük van, és sajnos csak nagyon kevés az olyan, aki képes elfogadni az övétől különböző nézetet.

Szerintem nem éri meg az ilyennek vitatkozni, mert csak energiapazarlás. Te tudod, hogy neked mi a fontos, és miben hiszel. Én is a te álláspontodat képviselem, és nem kell vele többet foglalkozni, pukkadjon meg, ha ezen így felhúzza magát.

16/L

2015. ápr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
a hivok mocskos fideszesek. jol tetted
2015. ápr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én majdnem egy idős vagyok veled és a stílusod alapján hasonlóak vagyunk! Na írjál azonnal! :) vagy engem miért fogsz elutasítani?
2015. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Senkit nem utasitok el, vele is beszelgettem volna, ha nem tilt le... de AZ ilyen emberektol hulyet kapok. Oke, ha valakinek mas a velemenye valamirol, elfogadom. De akkor adjon lehetoseget a vitara.
2015. ápr. 26. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!